Přejít na výpis diskuzí

Sherlock Holmes

FILM 19.4.2009 
16 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • aranella
    V Tv:

    Film SHERLOCK HOLMES /r. 2009/, sobota 6.6.2015, Nova - 20.20 hod. večer!

    Dívejte se!!! Je to bomba film!
  • aranella
    SHERLOCK HOLMES /2009/ v sobotu 16.3.2013 na NOVĚ OD 20.25 hodin večer! *3*
  • tehleten film je fakt výbornej .představitel sharlocka je výborný herec .také představitel watsona je taky dobrý herec
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Hans Matheson a Robert Downey Jr.

    jedna moje známá přes net byla 7.4.2010 na radnici v Manchesteru, kde natáčel Hans v roce 2008 po 3 měsíce svůj film Sherlock Holmes, kromě to že si na radnici pořídila hafo fotek z prostor kde natáčel Hansík tak se tam ještě stačila přeptat vrátného radnice /jmenoval se Kenny/ zda se nepotkal s někým ze štábu během natáčení a on že jo, že měl to štěstí je vodět při práci a že potkal herce Roberta Downey Jr. který všem nabízel své sušenky a co je důležitější, setkal se tam osobně i s hansíkem *14*

    když se zeptala na Hanse, Kenny prý s velkým usměvem na tváři řekl:,, Ach ano, Hans byl sympatický, sympatický chlapec. Měli jsme spolu mnoho cigaret na schodech před radnicí." A ještě připojil, že Hans byl velmi přátelský.. *3*

    to jsem ráda, že není Hans protivná hvězda, že se aspoň něčím liší od těch mladých rádoby herců a že nezpychnul.
    Odpovědět na příspěvek *14*
    • Re: Hans Matheson a Robert Downey Jr.

      zvlastni, tyhle dva herce jsem mela vzdycky rada, tedy robika jsem platonicky milovala uz davno pred hansem mathesonem, i kdyz ted ho uz mam radeji spise jako herce *1* jeho charlie chaplin je nezapomenutelny! *4* hanse mam rada porad tak trochu platonicky, je mi sympaticky, tak zvlastne se v tom novem sherlockovi klackovati *1* *5* je fajn si precist, ze se chovaji oba jako normalni lidi *4*
  • lynette

    Opravdu netradiční pojetí

    Včera jsem konečně měla možnost shlédnout celý film. Docela mě překvapilo, že ve filmu nakonec chyběly určité scény z traileru.. Já jsem nikdy nebyla zarytý fanoušek do SH ani do knih o něm, proto jsem k tomu přistupovala naprosto bez předsudků. V prvé řadě, je to popcornový film - má pobavit, to byl hlavní režisérův cíl, nechtěl z toho udělat klasickou detektivku se sucharským Sherlockem v hlavní roli. To je právě to, co se mi na tom líbí, že je to zcela jiný Sherlock Holmes. A poněvadž je Robert Downey Jr. podivínsky vyhlížející herec, na tuto roli se hodil přímo ukázkově. Neustálé slovní, někdy i fyz. potyčky mezi SH a Dr. Watsonem byly humorné, děj po celou dobu krásně ubíhá, po celou dobu je nějaká ta akce, zkrátka se něco děje. Film nenudí, ani nestresuje. Herecké obsazení bylo vynikající. Mark Strong alias Lord Blackwood byl chvílema děsivý díky tomu hávu černé magie okolo jeho postavy. Mrzelo mě, že větší rozsah ve filmu nedostala postava Lorda Cowarda, mohlo to býti zajímavější poněvadž to byl lump, co to hrál na obě strany. Co opravdu moc a moc vychvaluji je výtvarná stránka filmu, filmaři perfektně vystihli viktoriánské období, hudba H.Zimmera neměla taktéž chybu a koukala jsem, že si dali velkou práci i s konečnými titulky. Celkově - ve filmu je spoustu věcí postrádající logiku, nový Sherlock Holmes asi nikdy nebude patřit mezi vrcholná umělecká díla, ale zařadila jsem si ho mezi tu sortu filmů, které neurazí a pro večerní relax je jako stvořený. Tvůrci si nechali otevřená vrátka pro další pokračování, jsem proto zvědavá, jak se druhého dílu zhostí. Hodnotím 8/10.
  • narzis

    film

    se mi moc libil,hlavne provedeni holmese jako akcnaka,ale zahral to tam i herec moc dobre a ach Watson jak ja miluju Juda Lawa tak se mi tam osklivil:D
    jinak to zpomaleni tech boju bylo zajimavy obcas az legracni,jen ze uz na tom konci zadnou zpomaleninu neukazovali ale za to to nebylo tak priserne zrychleny konec jak nekdy ten film tak dopadne coz jsem rada jedina cast se mi nelibila jak vybuchovala tovarna tak ta hudba se mi tam nehodila,ale stejne moc se jim to povedlo:) *4*
  • Zajímavosti

    Lokace, kde se natáčelo:
    Brompton Cemetery, Fulham Road, West Brompton, London, England, UK


    Bunsen Street, Manchester, Greater Manchester, England, UK


    Chatham Docks, Chatham, Kent, England, UK


    Finsbury, London, England, UK


    Freemason's Hall, Great Queen Street, Covent Garden, London, England, UK


    Little Lever Street, Manchester, Greater Manchester, England, UK


    Liverpool docks, Liverpool, Merseyside, England, UK


    Liverpool, Merseyside, England, UK


    London, England, UK
    • Re: Zajímavosti

      Manchester Town Hall, Manchester, Greater Manchester, England, UK


      Manchester, Greater Manchester, England, UK


      Mangle Street, Manchester, Greater Manchester, England, UK


      New York City, New York, USA


      Newton Street, Manchester, Greater Manchester, England, UK


      St. Paul's Cathedral, Ludgate Hill, London, England, UK


      Williamsburg, Brooklyn, New York City, New York, USA
      • Re: Re: Zajímavosti

        Lokace, kde se natáčelo:
        - hřbitov Brompton, silnice Fulham , západní Brompton, Londýn, Anglie, UK

        - Bunsen Street, Manchester, Greater Manchester, Anglie, UK

        - přístaviště Chatham, Chatham, Kent, Anglie, UK

        - Finsbury, Londýn, Anglie, UK

        - Freemason's Hall, Great Queen Street, Covent Garden, Londýn, Anglie, UK

        - Little Lever Street, Manchester, Greater Manchester, Anglie, UK

        - přístaviště Liverpool, Liverpool, Merseyside, Anglie, UK

        - Liverpool, Merseyside, Anglie, UK

        - Londýn, Anglie, UK
        • Re: Re: Re: Zajímavosti

          - městská radnice v Manchesteru, Manchester, Greater Manchester, Anglie, UK

          - Manchester, Greater Manchester, Anglie, UK

          - Mangle Street, Manchester, Greater Manchester, Anglie, UK

          - New York City, New York, USA

          - Newton Street, Manchester, Greater Manchester, Anglie, UK

          - katedrála sv. Pavla, Ludgate Hill, Londýn, Anglie, UK

          - Williamsburg, Brooklyn, New York City, New York, USA
          • Zajímavosti:
            Režisér Guy Ritchie pozval po konečném natáčení tohoto filmu roku 2008 své spolupracovníky a herce do své vyhlášené hospody The Punch Bowl v centrálním Londýně v Mayfair.
          • Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

            Tak všude tam jsem ještě nebyl..... *15*
            • lynette

              Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavosti

              Já taky ne. *1* *1*
  • lynette

    Sháním!!!

    Moc a moc sháním tento film, kdo ví, odkud se dá stáhnout, ať mi prosím napíše na mojí e-mailovou adresu Killer.mausie@atlas.cz! *4* Díky. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit