Přejít na výpis diskuzí

Mlhy Avalonu

FILM 4.3.2007 
26 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V TV!


    MLHY AVALONU /1.díl/ , r. 2001 od 16.30 na NOVA CINEMA!
    MLHY AVALONU /2.díl/, r. 2001 od 18.15 na NOVA CINEMA!

    Dnes v pátek 8.5.2015!!!

    Dívejte se.
  • aranella
    Film MLHY AVALONU (The Mists of Avalon, r. 2001), 1. část -
    Nova Cinema - 13.55 hod. odpoledne
    Středa - 9.10. 2013

    Tak se dívejte, kdo tedy chcete a máte čas. *1* *5*

    Dodatek: Jedná se opakování této 1.části.
    • aranella
      Premiéra 1.části:
      Nova Cinema - úterý 8.10. 2013 od 20.00 hod. večer.
      • aranella
        2.část:

        Premiérově -
        Úterý 8.10. 2013 na Nova Cinema od 21.45 hod. večer.

        Opakování 2.části -
        Středa 9.10. 2013 na Nova Cinema od 15.40 hod. odpoledne.
        • aranella
          Oprava:
          Dnes jsem koukala do televizního programu v novinách a ten druhý díl tam vypsaný není, jen ten první.
          Takže počítám, že ho budou dávat až po týdnu po tom prvním, ty datumy a časy u druhého dílu co jsem tu vypsala jsou tudíž neplatný.
          ---------------------------------------------------------------------

          TAK JEŠTĚ JEDNOU, PLATÍ TY INFORMACE CO JSEM PSALA PRVE, DÁVAJÍ OBA DÍLY, HNED PO SOBĚ!
  • Mlhy Avalonu 1.díl /2001/ - čtv. 1.3., Nova Cinema 20:24
    • OPAKOVÁNÍ filmu Mlhy Avalonu /r. 2001/:

      Pátek 2.3. na Nova Cinema -
      1.díl - 14.05 hod.
      2.díl - 16.00 hod.
    • Oprava času u 1.dílu - je od 20.00 hod. večer. *3*
      2.díl dávají hned po tom prvním, od 21.45 hod. večer, stejná stanice, stejný datum. *4*
  • aranella

    Políbila mě dnes múza...:-)

    SPIRÁLA ŽIVOTŮ

    Hans Matheson, skotský to rodák a anglický gentleman,
    v minulém životě anglickým nešťastným králem,
    v současnosti melancholickým umělcem.
    Jako král chtěl si žít v poklidu,
    ale žil jen v spalující bouři neklidu.
    Královnu a děti své miloval,
    z královské pokladny hodně bral a chudým málo rozdával.
    Čekal ho za to osud potupný a neblahý,
    před palácem svým byl před zraky poddaných na špalku sťatý...

    V současné době znova reinkarnovaný,
    štíhlý to mužík s hlubokým pohledem a očima jak blankyt,
    hlasem sametovým a kůží bílou jak padlý sníh,
    zažívá opět velký neklid...
    Ač mnohostranný talent a stydlivý poeta,
    váhá, zda pokračovat v herectví či raději zpívání,
    je to pro něj obrovské životní soužení a vzdává se lehce svého snažení..
    Vysnil si kdysi krásný život rodinný, místo toho má ústup ze slávy jen
    a v sobě pocity marnosti a viny..
  • Mordred alias Hans Matheson v TV!

    Dnes jsem ještě mimo jiné objevila v novém tv programu, že v úterý 3.8.2010 dávají na Nově v 9.30 ráno první díl filmu MLHY AVALONU /2001/ a ve čtvrtek 5.8.2010 ve stejném čase druhý díl, kde již hraje "náš" chlapec.
    Tak se nezapomeňte dívat! *5* *4*
    • Re: Mordred alias Hans Matheson v TV!

      jasan že jsem se dívala a div jsem hansika nevykoukala *14* *1* mamka mi pořád musela připomínat ať tolik nevalím na něj oči *14* je moc krásnej, ten účes a tetování mu slušelo tak, že jsem z toho byla úplně hotová v dobrým slova smyslu *14* a jeho bojový scénky mě mile překvapily, směle bych se mu svěřila pod jeho ochranný křídla *4*
  • Zajímavosti

    - snímek je zfilmován podle novely "The Mists Of Avalon" spisovatelky Marion Zimmer Bradley
    - tento televizní počin byl mimo jiné nominován na Zlatý globus či Saturn Award, v roce 2001 získal cenu Certificate of Merit a roku 2002 cenu Emmy
    • Re: Zajímavosti

      - umělé kluziště v Praze bylo používáno jako místo pro konstrukci vnitřků hradu
      - film byl natočen pro britskou tv stanici TNT
      • Re: Re: Zajímavosti

        - písně k filmu nazpívala populární keltská zpěvačka Loreena McKennitt
  • Mlhy Avalonu - 2.část

    SOBOTA 9.5. - Nova 10.05 hod. ráno, dívejte se. *3* V tomhle dílu hraje Hans Mordreda. *4* Já viděla před pár lety jenom první díl, takže tohle bude pro mě premiéra. *3*

    Popis filmu
    http://tv.seznam.cz/porad/detail?id=2755404

    *4*
    • Re: Mlhy Avalonu - 2.část

      tak jsem to dnes ráno sledovala a film s emi moc líbil, všichni herci byli dobrý *3* a samozřejmě hans matheson je moc krásný a talentovaný herec, obdivovala jsemho jak krásně šermoval a jezdil na koni *14* *3* a docela mě překvapilo jakej je mrštnej jako kdyby v minulosti snad dělal gymnastiku, či co *14* je skvělej *4*
  • MLHY AVALONU (2001)

    První část dávají na Nově od 10.10 hod. ráno 2.5. (sobota) *3* Tak se dívejte, i když pokud mi paměť slouží dobře, tak Hans bude hrát až v části druhé. *4*
  • Hans Matheson interview - Mlhy Avalonu 2001

    Myslíš si, že Mordred je neodmyslitelně zlá postava?
    On byl odmítnutý a opuštěný a to je to, co bylo předtím než se stal zlým. Myslím, že je to případ mnoha lidí, kteří ve svých životech ubližují. Jejich bolest končí tím, že přecházejí na špatnou cestu. Zlo a dobro v něm bojují, ale je to zlo v jeho krvi, proč nemůže přestat.

    Co je jeho dobrou stránkou?
    On opravdu chce milovat. Chce normální rodinný život. Má láskyplné myšlenky, ale někde dál v příběhu jsou věci příšerně zlé.
    • Re: Hans Matheson interview - Mlhy Avalonu 2001

      Proč prahne po koruně?
      Je to jeho osud. Jeho předurčení. Je velmi zahořklý z toho, že jeho matka, Morgaine, a jeho otec, Artuš, ho nechtějí "uznat", protože je dítě z incestu. To je něco, co automaticky přináší něco temného do jeho charakteru. Mordred ztělesňuje opravdovou příčinu jejich nepřátelství. Je si později vědom, že nebude mít nic k žití, nebo zabije svého otce - to ho nakonec dovede k zabití otce.
      • Re: Re: Hans Matheson interview - Mlhy Avalonu 2001

        Čeho ses bál při práci s ženskými herečkami?

        Ničeho. Všechny byly milé. Myslím, že jsme všichni strávili velmi krásný čas tvorbou tohohle filmu, učením šermu a jízdou na koních. A Uli je fantastický. Je jeden z činných režisérů.

        Takže snem každého kluka je být na Camelotu a hrát tuto roli?

        Nevím, vážně. Mě jde nejvíc o to ztvárnit pravdivost charakteru a emocí. Můžu být na Camelotu nebo v Soho, je to vážně jedno. Ale opět, je krásné být mezi meči a hrady.
  • Jednou a dost

    Tohle bylo opravdu až moc feministicky zpracované a tak nějak jsem z toho měla smíšené pocity... Moc rozvláčné, jakoby bez děje a také nudné. Tohle mi opravdu stačilo shlédnout jednou a vícekrát už to vidět nemusím. 5 bodů z 10, víc nedám..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit