Přejít na výpis diskuzí

Krev zmizelého

FILM 22.5.2013 
1 příspěvek

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asi jsem hloupá ....:-/
    Možná svým komentářem teď naštvu spoustu opravdu erudovaných lidí přes historii, ale tenhle film na mě i přes výborné herecké výkony působil dosti zmatečně a jako naprostý blábol. Uvedu pár příkladů proč: za prvé - postava MUDr. Blaua měla v koncentráku na nose brýle, pokud vím, fašisté kdyby mohli by ty ubohé Židy svlékli i z vlastní kůže (brýle, hodinky, cenosti, zlaté zuby, protézy, paruky, šaty, boty, veškeré osobní věci se odebíraly ihned po příjezdu do koncentračních táborů, fašistům se hodily i vlasy židovských žen), za druhé - mladý Řek Nikolas, který tak trochu flirtil s Dorli - ten by si určitě v 50. letech pomohl útěkem z Československa řeckou lodí zpět domů, když v té době sem prchali Řekové a to po svých, žádnýma loděma, ani nevím, že by tu kdy nějaké řecké lodě byly v té době. Za třetí - postava jménem Čevora alias asi největší bídák filmu, takového člověka bych tedy (ne)chtěla potkat, ten se dostal opravdu všude kam to jen šlo (nevím jak to dělal, asi musel mít dlouhodobé a dlouhodobě dobré konexe, když dokázal postupovat stále výš a výš a škodit). Za čtvrté - scéna z roku 1945 kdy Helga s Dorli musely táhnout pryč, při té scéně jsem se zasmála už z důvodu, že se tam odněkud linula nějaká budovatelská píseň z let padesátých (ten kdo měl co mluvit do výběru hudby zjevně nezná historii), ale co, aspoň si mohla Helga s Dorli říkat, že slyší hudbu budoucnosti.:-D No a třešnička na dortu, polomrtvý Arno von Lieven který ještě dokázal zplodit dítě s Helgou ve svém špatném zdravotním stavu, no tomu říkám hotový boží zázrak! Dalším zázrakem je, že se tenhle film ještě po těch letech od svého vzniku vůbec uvádí. No a já jako zázrakem hodnotím 5/10, ale opravdu jen kvůli výborným hereckým výkonům.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit