Přejít na výpis diskuzí

Anna Boleynová

OSOBNOST 31.12.2006 
34 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tajný deník Anny Boleynové od Robin Maxwellové.Doporučuji!!
  • Hodně věcí co se tu píše je chybných,ale tak já taky nemůžu tvrdit,že vím jak to bylo..kdo ví.Nikdo u toho nebyl a být nemůže,neví kolik měla ve skutečnosti prstů nebo jak někteří tvrdí prý byla Jindřichovou nevlastní dcerou.Takový nesmysl!Anna byla ambiciózní,temperamentní,svým způsobem krásná,ale i vypočítavá a tvrdá.V jádru byla hodná "holka" co neměla na výběr,kdyby mu hned skočila do postele možná by zemřela přirozenou smrtí,ale taky by nezměnila dějiny a Anglie by možná nikdy nebyla protestanská,nestala by se idolem mnoha žen,ale i dívek,které jí obdivují za všechno co dokázala a k čemu se dopracovala..Pro mě je velkým vzorem..a jestli se můžu zeptat neznáte ještě nějaké knížky o Anně?Já jich už hodně přečetla,ale nějaký bych ještě přelouskat chtěla *4*
    • Znáš jí jenom z filmů či knih. Nemůžeš vědět jestli byla temperamentní atd..
    • Zkus knihu od Anglického spisovatele M.Marrtoun ta kniha se jmenuje:Třetí a neurozená!Je to moc moc napínavé čtení a teda dost realistické *3* pokud si jí četla tak mi dáš za pravdu pokud teda ne tak ti jí hodně doporučuji ona není moc ksehnání ale moje kamarádka jí koupila na AUKRU!!!zkus se tam mrknout *4*
      • Moc se omlouvám ta kniha se jmenuje: Druhá a neurozená děkuji za pochopení *5*
    • Ahoj :) strašně ráda čtu knížky o Anně Boleynové a Jindřichu VIII. , mohla bys mi napsat všechny které jsi přečetla ty? :) Děkuji mockrát ;)
  • a horečka omladnic je asi co?to je zánět dělohy zpúsobený nedostatkem porodní péče *1*
  • Ale ona sj Buttlera vzít měla,ale zamilovala se do Percyho....Není přesně známo,kdy se narodila,ale spíše bych se nakláněla roku 1501.S Harry Percym se seznámila buďto ve Francii a nebo až v Anglii,myslela si,že otec a především Wolsey(snad nemusím psát kdo to byl)dovolí,aby se vzali,ale právě Wolsey jim to překazil.Když pak o ní začal Jindřich mít zájem,využila jeho přízně,aby se Wolseymu pomstila,ale pak se sama do Jindřicha zamilovala...zbytek její "budoucnosti" už určitě znáš *3*
  • Nesrovnalosti

    Tak jo v článku je pár nesrovnalostí.
    Nahoře u obrázku Anny je napsáno, že se narodila r. 1507 a dole v textu je napsáno, že kolem roku 1501.
    Co jsem slyšela, tak nikdy si žádného Buttlera brát neměla. První muž kterého milovala byl Harry Percy.
    Našlo by se tam toho i víc, ale to bych tady byla na dlouho.
    Jenom můj názor. Nechci tím nikoho urazit.
  • ha

    no myslim,že jste všichni idioti,teda soory jo?co to mate za nazory?ani si neumíte představit jak to tenkrat chodilo,vy krasny holkd takym tlakmy by jste ani nepřežily deset minut,jinak by jste byli vyšoustaní v boční uličce.mozna by se vam to líbilo.ale ANNE to asi palilo trochu,a abyla pod takym tlakom,že ne ona,ale jeji rodina byla na prvom miste...tady nejde o utírani nadobí krávi,tady nejde o to co si mysli vaše matka.tady museli poslouchat vy nevychovaný krávy
  • Tak dost!

    Tak dost!Přestaňte mě urážet a ničit mé dějiny.Kvůli vám sem vstala z hrobu po těch dlouhých staletích.Vím že mně potkal zlý osud ale já za to nemůžu.Jindřich mě začal podvádět s tou běhnou Janou Seymourovou.Bylo mne hrozně a nemyslete si že v té době kdy mne Jindřich miloval jsem to měla jednoduché.Nebylo to ani zdaleka jednoduché.Chtěla jsem Jindřichovi jeho nevěrnost oplatit tím že jsem ho také začala podvádět ale bylo to jen jednou.Nevěděla jsem kam až to dojde. *9* *9* Jindřich se to nějak dozvědel a nechal mne obvinit z cizoložství a ne jen s tím s kým to byla pravda ale i s lidma s kterýma jsem nikdy neprohodila ani slovo.Začal jsem ho nenávidět a řekla jsem mu to co byůa pravda ale on se na mne naštval a dal mě popravit dříve než bylo v plánu. *9* Zkrátka vám mohu dost co závidět jaký žijete život vy.Máte to mnohem jednodušší než jsem to měla já.Musím jít zpět ale kdyby mi někdo chtěl něco říci ať to sem klidně napíše.Někdy se tady ještě stavím ale teď už vážně musím jít Jindřich se nesmí dozvědět že jsem byla na světě živích nebo by se mnou neudělal nic dobrého.Přeji vám krásný život. Anna Boleynová *4*
    • anna boleynova

      Jindřich žil s kateřinou dvacet let moc jí miloval.Potom přišla ke dvoru anna boleynova ktera si ho vibojovala.Dala mu pouze dceru alžbětu budoucí královnu anglie ale jindřich byl štastny. ale pak nechal annu popravit a miloval jane seymourovou, která mu dala syna.
      • Vybojovala...
    • Re: Tak dost!

      jasně jasně prosimtě netrapči ano!
    • Re: Přestaň

      Anno já, Jindřich VIII. tě žádám, vrať se do hrobu, nebo si to s tou popravou zopakujeme. Tvůj navždy nevěrný...Jindřich
    • Re: Tak dost!

      Vtipné děvče. *15*
      A však všichni přeci víme, že Anna Boleynová, podle pověstí Jindřicha nikdy nepodvedla.Dále, Jindřich Annu nepodváděl s Janou, pouze se snažil získat její přízen, a takhle bych mohla pokračovat dál a dál..je vidět, že o historii vůbec nic nevíš, je tak mimochodem, Anna, byla Angličanka, je s těží by naspala něco česky...Zamysli se nad sebou.. *3*
    • Re: Tak dost!

      anno docela se o tebe zajimam a docela by me zajimalo skym ze si ho podvedla ptoroze se dmnivam ze si byla natolik chytra ze by si nikdy takovou frasku neudelala jinak preji hezky zivot a pozdarvuj Alzbetu *3*
    • Re: Tak dost!

      Člověk by řekl, že nejvíce tě pobouří obvinění z krvesmilství s vlastním bratrem? Hmmm, že by to byl George, ten ta tvá jediná nevěra??
      Něco podobného už jsem zaslechla...
    • Re: Tak dost!

      Jééé Anna Boleynová vstala z hrobu!Tak to musí být v Anglii sláva (jenom pro někoho).Anno mám na tebe dotaz: je pravda že tvůj duch straší v londýnském toweru?
      • Re: Re: Tak dost!

        Ano je to pravda.Je to doposud jedinné místo na tomto světě kde mohu býti.
    • Re: Tak dost!

      páni to řekni ostatním historikům ty o tobě píšou žes neměla žádnýho milence........ *13*
    • Re: Tak dost!

      :D :D :D drogy jsou špatné AAAAnno?!! :D
  • A.B.

    Já si o Anně boleynové myslím že to byla velmi ambiciozní žena co nechtěla být pouhou královou děvkou.chtěla se stát královnou kterou se také stala ale za svou chtivost zaplatila hlavou.A o Jindřichovi si myslím že to byl kurevník co chtěl jenom syna a když ho dostal tak se ohlížel jen na své štěstí. *3*
  • Nesmysl

    Co je to za blbost: Kateřina byla ženou jeho bratra...
    • Re: Nesmysl

      Jo, jenže na základě náboženství mezi nimi vznikl příbuzenský vztah (pokud s Aruturem spala, pokud ne jak ona tvrdila, tak tu žádný vztah nebyl.)
    • Re: Nesmysl

      Precti si zivotopis Kateriny Arogonske a pochopís....
    • Re: Nesmysl

      dost velký nepřesnosti anna porodila jenom 2 děti a Jindřich prohlásil své 2 dcery za bastardy a taky kateřina byla o 6 let starší než Jindřich. *10* jakej debil to sem psal *16*
      • Anna porodila jedno dítě nikoli dvě.;)
      • Re: Re: Nesmysl

        Anna porodila jediné živé dítě - dceru Alžbětu. Posléze třikrát potratila a pokaždé chlapce. Tak jaké dvě dcery?! Právě kvůli tomu, že porodila jen jedinou dceru, ji Jindřich zavrhl, protože zoufale potřeboval syna.
        • Re: Re: Re: Nesmysl

          jake dve dcery??=D dcera Marie z manželství s Kateřinou Aragonskou a Alžbeta kterou mel s Annou Boleynovou..trošku si ty dejiny zopakuj...!!!!!!!!!!!!!!
        • Re: Re: Re: Nesmysl

          Vzhledem k tomu, že trůn mohly zdědit i ženy (tuším Sálský zákon, či co) tak Jindřich syna zase až tak moc nepotřeboval. Zavrhl ji. protože divoká Anna už ho přestala bavit a miloučká, tupoučká Jane Seymourová, byla její pravý opak. Když Jane porodila syna, místo aby jí Jindřích líbal nohy, zemřela na nedostatek poporodní péče!
          • Není to pravda. Jana nezemřela na nedostatek porodní péče. Zemřela na horečku omladnic, což bylo v té době běžná věc. Tak tu proboha nepište věci, když o tom nic nevíte.. *16*
          • Re: Re: Re: Re: Nesmysl

            Taky mám ověřeno, že ji Jindřich nenechal popravit "jen" proto, že se mu zalíbila Jane, ale taky proto, že se Anna Jindřichovi začala plést do vlády. Jinak úpně souhlasím.
            Zdroj: knihy, internet a taky jsme si to říkali v Dějepisu. *5*
      • Re: Re: Nesmysl

        Pokud byla Kateřina starší o 6 let jak pises, tak tam zadny nesmysl neni. Jindrichovi bylo 35 let a Kateřine 41 let - to je 6 let rozdil.A o tom, ze Katerina byla zanou bratra Jindricha se tam taky pise, tak o co jde?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit