txt

napsat komentář

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
Píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

diskuze (13 příspěvků)

 • pan_vím_všechno (anonym)
  1 se nelíbí

  jaký je tedy rozdíl mezi Fantasy a Age of Sigmar.. kromě posunu v čase? Pravidla se nějak zásadně mění? Jsem myslel, že to je jen čára a redesign aby bylo co dál produkovat a že to jede dál..

  10.12.2017
 • XorxoxTalarius tiscali.cz
  2 se líbí

  Zatimco pred tim se jednalo o bitvy jednotek v sicich, ted se jedna spise o bitvy individualnich modelu, kde tesne formace presli spis do zpusobu boje ala W40k. Takze uplne nova pravidla s novym systemem.

  10.12.2017
 • Khanemis tiscali.cz
  2 se líbí

  Ono to zní jako že ten Warhammer Fantasy má vlastně stejný osud jako měly pravidla Vampire: the Masquerade. Ty také oficiálně prožily svůj konec světa a byly nahrazené Vampire: the Requiem (které nikoho moc nezajímaly), ale původní pravidla se i díky počítačovým hrám udržela dlouho po své smrti. A teď tuším nakladatelství připravovalo novou edici V:tM, která ten svět zase oživí...třeba se něco podobného díky poptávce stane i u Warhammeru.
  Jinak super článek, je fajn, že po 40K se Aleš podíval i na jeho staršího bratříčka:)

  10.12.2017
 • aaa (anonym)
  2 se líbí, 1 se nelíbí

  Já radši WW2, hlavně můžu bez problémů přecházet mezi různými rulesety, které se specializují na danou oblast a nemusím být otrokem jednoho výrobce (GW), ale můžu si v daném měřítku vybrat, tím pádem je to výrazně levnější. Stějně tak velikost hry - jestli budu hrát skirmish jen třeba s jedním oddílem (cca 9 lidí) nebo klidně jít až do rot a ovládat celé čety. Případně složitost od arkády typu TANKS, která se hraje velmi podobně jako X-Wing, až po simulace, kde je bible s pravidly a k ním bible se scénaři a hafo tabulek na propočítávání všeho možného od morálky, dostřelu, průraznosti, úhlu útoku, rychlosti pohybu v závislosti na podvozku a terénu atd. Nebo klidně něčím mezi.

  8.12.2017
 • ryu (anonym)
  20 se líbí

  Aleš Smutný - veselý muž, který odmítá být veselý

  8.12.2017
 • jazzcat (anonym)
  3 se líbí

  no paráda. Lúskam pravidlá ku Horus Heresy, ešte nájsť spoluhráčov

  8.12.2017
 • Krescz tiscali.cz
  5 se líbí, 10 se nelíbí

  moc pěkný článek...warhammeru moc nerozumím, četl jsem Felixe a Gotreka, vlastním TW hry a Vermintide a stále nevím o čem to je :D ....prej vyhrál chaos nebo co, ale kde? v nějaké knize? :D a na jakém principu funguje ta desková hra? to jako, že si kupuješ předražené figurky, které si vybarvíš a pak děláš jako, že s někým bojuješ?

  7.12.2017
 • TheGGG tiscali.cz
  10 se líbí, 6 se nelíbí

  jak jako že děláš že s někým bojuješ? Má to svoje pravidla, používají se kostky a kodexy atd. jednotky mají staty, pravidla atd. a podle toho se to pak hraje jako všechny podobné hry.... hejbe se figurkama, paňáci umírají a etc etc a ta předraženost je relativní, jsou i dražší hobby, ale tak není to pro socky a do kuminity se tak nedostane kdejaký šašek. Vše se pochopitelně mění a upravuje s příchodem nových edic... knížky a to ostatní už je pak hlavně takový doplněk

  8.12.2017 upraveno
 • Jack1947 tiscali.cz
  6 se nelíbí

  Počkej stolní hra tu byla dříve ha?

  8.12.2017
 • Dejv (anonym)
  14 se líbí

  Asi tak 30 let

  8.12.2017
 • generalx mojeid.cz

  Společnost Games Workshop vznikla v roce 1983 :) stejně stará jako já :)

  9.12.2017
 • Jack1947 tiscali.cz
  2 se nelíbí

  To se máš no *4*

  10.12.2017
 • P.C. Principal (anonym)
  4 se líbí, 1 se nelíbí

  Hrozně smutný komentář. Vymaž TW a Vermitide z počítače a jdi si koupit prosím wargame.

  ukázka https://www.youtube.com/watch?v=WWy5FOeohrk.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Warhammer_Fantasy_Battle

  8.12.2017