Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to bomba snad sa to ešte graficky vylepši ::) ale inak bomba :) thumbs up pre autora :)
  • Konečně nástupce Rytířů a kupců !!!
    Mody addony budou
    a hra už převzala velká společnost bude to mega !!
  • Luxusní hra a po dlouhý době mě mile překvapila i diskuze ke článku, většina hru chváli. Klobouk dolů před týpkem, co to sám udělal *5*
  • Tak jsem to dohrál, lépe řečeno postavil každou stavbou několikrát (i setkrát), dosáhl roční produkce desítek tisíc jednotek, populace převýšující 900, vysázel všechny plodiny a zobchodoval přes 100 000 jednotek zboží z Trading Postu. Skvělá hra, simulace funguje výborně, stačí se držet pár jednoduchých pravidel a jde to jako po másle, i na nejtěžší obtížnost je hra v pohodě zvládnutelná, těžších je jen prvních pár let. Držel jsem se pouze herní wikipedie, skvěle strávené odpoledne (a večer). 11 hodin, 1 mapa a dalo by se pokračovat dál.
  • Tilwaen
    Před chvílí jsem to začala hrát a je to naprosto perfektní oddychovka :-) No, před chvílí... před několika hodinami *1* Určitě všem doporučuji.

    Dotaz na redakci: bude recenze?
  • Ahoj, má to český texty?
    • není potřeba. Textu je minimum, zkus vzít slovník do ruky.
    • Tilwaen
      Nemá.
  • Hitman je podle mne lepsi protoze tam je ten instinkt zejo :))))))
    • Jason_dinAlt
      Podle mě je lepší sáňkování, ptože se člověk dostane na čerstvý vzduch.
      • Hlavně letos :D
  • Khanemis
    Nevím, ale to středověké městečko mi přijde jako by mělo územní plán ze SimCity. Ono je problém, že hra pracuje s klasickou čtvercovou mřížkou pro stavění, jenže středověký urbanismus byl výrazně asymetrický, do takové hry by se hodilo volné umisťování budov limitovaných jen svými rozměry a s možností libovolného natáčení. Takhle je to hrozně umělé.

    Ale líbí se mi celkem zpracování toho městského života a pole vypadají pěkně, i velikostí docela odpovídají:)

    Nicméně hratelnost může být fajnová. A to je hlavní.
    • Walldstein
      Uvidíme, třeba natáčení budov a klikaté cesty přibudou v budoucnu. Pochybuji, že už je vývoj úplně ukončen, spíš doufám v to, že přibudou nové budovy, které hru zase víc přiblíží tomu středověku, nové možnosti například ve výběru map, teď jsou jen hory nebo údolí.

      Ale hra je jinak fantastická..dneska sem jí koupil a po pravě sem se od ní nemohl odtrhnout :D
      • Khanemis
        To je pravda, ještě se toho může hodně změnit. Bylo by fajn, kdyby se to povedlo, posunulo by to tu hru minimálně o řád výš. Středověk a stavba města, dvě mé oblíbené věci. Obávám se, že se k Banished nechám také brzy zlákat:))

        Přeji příjemnou hru:)
  • Takhle středověké vsi ale opravdu nevypadaly... ach jo
    • A nezáleží hlavně na tobě, jak si ty budovy umístíš a rozmístíš? Jiste, nepostavíš tu šikmé cesty a shluk domů do trojúhelníku, ale o tom to snad není. Pokud se ti líbí některé z těch rozložení, na které jsi odkazoval, tak i tak se jim v té hře můžeš, s malými ústupky, celkem přiblížit.
    • presne, klobouk dolu pred chlápkem co to udelal ale v historii se asi moc nevyzna. mne nejvic dostal ten hospital *1*
      • Walldstein
        Ano nemocnice neexistovali.. Proto se řádu Maltézských rytířů říkalo mimo jiné špitálníci. Vůbec neexistovli chorobince.. A vůbec se zařízením zřizovaným církví neřikalo Hospitium - Hospital - česky prostě špitál.. Notabene vůbec neexistovali významné školy jako například: Schola medica salernitata, patřící Johanitům - Řád Maltézských rytířů - kde se setkávali lékaři z celé Evropy a studovali Arabské texty věnované lékařství. Notabene místo k zubaři si zašel ke kováři a s ostatními záležitostmi jako byly různé nemoci zažívací, horečky, bolesti čehokoliv, úrazy atd. si zašel za katem, který byl i mimojiné ranhojičem.
        Víš když chceš být rytíř internetu tak by sis měl napřed něco načíst, pokud to neuděláš tak se z tebe stane maximálně tak ŘITÍŘ internetu...
        • to ja prece vim ale to by tam nejdriv musel postavit klaster
      • Jako jo, snaha se cení, ale týpek se mohl aspoň trochu držet historických reálií :) Doporučuju se kouknout na nějaké rekonstrukce, je to celkem zajímavé. Například ZSV Pfaffenshlag (http://www.neradova.com/wpimages/wp6858136e_06.jpg) nebo Mstěnice (http://media0.webgarden.name/images/media0:497a3cc0d665f.jpg/VesniceDvoryOutl.JPG). Ten shluk baráků, co je na obrázku u článku, je prostě hrůza :D
        • Ještě jsem přemýšlel, proč sakra není žádná pořádná strategie ze sředověku s budováním hradu. Nový Stronghold je hra o ničem. Vypadá to strašně. Proč sakra někdo neudělá pěknou strategii s budováním hradu (např. bych tam mohl postavit hrad, který vypadá realisticky a pěkně stejně jako Kingdom Come). Kurňa, kdybych měl nějakou možnost takovou hru udělat, byla by to pecka.
          • ty screeny jsem si otevrel ale uprimne, podle mne se to až tak od te hry neliší. samozrejme v hre je tech domku vice.
            jinak hra s budovanim hradu je zajimavy napad ale jak by sis predstavoval herni napln
            • no, liší se celkem, dost. Na screenu máš prostě shluk chalup. Kdyžtak přikládám článek: http://www.pruzkumypamatek.cz/pdf/2000-02-18.pdf

              No, s budováním hradu mám na mysli něco jako stronghold. Bylo by tam i válčení. Ale Stronghold má nevyužitý potenciál, fůra věcí se tam dá zlepšit. Vždyť ta hra je stále stejná, a to už je nějaký třetí díl... *13*
  • taky by mne zajimalo srovnani s hrama jako simcity nebo tropico, protože stredovek je logicky co se tyce moznosti pri sprave mesta chudsi
    • Walldstein
      Vážně a v čem?
      • napriklad ze se nemusis starat o elektrinu a resit nezamestnanost
        • Walldstein
          Místo toho se musíš starat o oblečení a dřevo na topení. Co dál?
          • proč bych se mel starat o drevo, vzdyt si to muzou nasekat sami. o tomhle budovatelske strategie nejsou
            • Tu tvoji nezaměstnanost si taky můžou řešit... o tom přece budovatelské strategie nejsou.... :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit