Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Single playerová herná séria, ktorá vďaka single player hráčom získala popularitu a zarobila vývojárom peniaze sa vracia ako čisto kooperatívna akcia. Prečo? Tak ako Fallout. Prečo nám to robia? Nie je dosť kooperatívnych hier? Nemôžu vymyslieť novú? Musia takto pľuť do tváre fanúšikom? 

    Ďakujeme, že ste si kúpili naše hry, vďaka vám môžeme vydať hru, ktorú nik z vás primárne nehrá, keďže všetci čo ste nám dali peniaze ste hrali single player. 

    • twicer

      Jestli je dost kooperativních her? Ne, není. Smiř se stím.

      • Nechápem tento príspevok. Je dosť dobrých single playerových hier? Nie nie je, zmier sa stým. ---- Single player nie je mŕtvy, ako si distribútori prajú. A ak chceš kooperatívnu hru, tak nech vyrobia novú, ale nech nekradnú single player zdroje na koop. 
    • tyseVen

      je to tak ako pises uplne sa stotoznujem stym... neviem preco to silia ved vsetci miluju wolfa singleplayer .. tak isto ako sme milovali fallout 1 2 a pak to pokafali .. teraz som za posledne mesiace hral fallout 1 a 2 a teraz este fallout resurection a to boli tak slehove hry ze dovis... prechod na FPS mod mi to uplne pochoval.. sice ano oslovili tým krokom inu klientelu a zarabaju dalej a viac ale ked sa na to tak v globale pozries tak vsetky SUPER hry uplne dogabavaju... SPlinter cell bola spionazna dokonalost a novy bol uz akcna blbost kde si si markoval enemies a pak ich  zabil 1tlacitkom uplne ze zle.... hitman bol super ale od Absolution vyssie je to  len multiplayerova bezducha shitovina co nema dej ani srdce.... fallout detto..commandos 1 2 3 super a pak žumpa FPS ... desperados super 1 a 2zas zumpa s prvkami fps.... fallout 1 a 2 boli ekonomicky prepadaky ale to je ich chyba ze boli dolava a nevedeli spravit marketing tomu.... pak to predali inej firme ta spravila marketing slehovy a uz to predala potom ako 3d hru ...   je to smutne co sa deje s tym hernym svetom a kam to cele smeruje.. 

      • twicer

        Hold budeš muset hrát svého falloutka 1,2 až do konce života, co může vlastně být lepšího?

        • tyseVen

          ved aj budem haha, a trolov ako si ty krmit nebudem takze ani sa nenamahaj :)

          • twicer

            Ehm to už se ale stalo. jsem sytý, díky.

    • Tak ono se to ani nerysuje jako syrove pokracovani Wolfa, toho se nejspis dockame pozdeji jako uzavreni trilogie o Blazkowiczovi. Pokud tohle tedy budes brat jako takovy vzdalenejsi sequel/side-story, tak "vo co go"? Ale co uz, hate na co-op jsem stejne nikdy moc nechapal, kdyz naprosta vetsina takovych her jde hrat uplne v pohode solo.

      • To nie je hate na co-op. To je hate na zmenu niečoho čo ľudia hrajú. Nehovorím, aby nerobili MMO hry a kooperatívne hry. A ak ich vydajú ako súbežný produkt, tak nech sa páči. Ale aby sme čakali X rokov na pokračovanie, pretože robili z danej série kooperatívnu hru? To nie, ďakujem. Takže "Go vo to", že keď im dávam peniaze od Fallout 1 a od začiatku Wolfensteina, tak sú takéto odklony nefér. A než príde niekto s privilegovanými hráčmi, tak si treba uvedomiť, že niektorí vedia čo je vďačnosť. Vývojári, spoločnosti, herci, hudobné skupiny, mnohí sú si vedomí že sa dostali tam kde sú vďaka svojim fanúšikom a teda platiacim zákazníkom, ktorí si kupujú ich filmy, lístky na ich koncerty, ich hry. 

        Sú akčné hry, tak nepotrebujem aby zakčňovali Splinter Cell, Resident Evil, či iné. Tak isto sú multiplayerové hry, tak nepotrebujem aby single playerové prerábali. 

        • Ja jsem v tomhle vic progresivni no :/ Nejak mi nevadi odbocky, nove veci, zmeny, a proto se spis snazim hledat ty pozitiva. Nebudu je branit, druhy Wolf nebyl zdaleka tak pozitivne prijat jako the New Order a mozna proto je dobre, ze s tretim dilem prijdou pozdeji. Chapu, ze ty proste to prave pokracovani chces, ale vyvoj her je zdlouhavy proces a kdyz ti vyvojari delaji prakticky porad to same a jeste vysledny produkt neni lepsi nez predchozi, tak par let pauzy, kdy se jim sejdou dobre napady a mohou to poradne promyslet, nemusi byt od veci.

        • Zaho
          No oni ale chtějí prodat víc her a tak cílí na větší cílovku. Není na tom nic nefér. Prostě si najdi něco jiného, vychází spousta her.
          • Ja mám dosť iných hier. Prepáč, ale vždy ma štvú komenty hraj niečo iné. To je bežná fráza, keď sa človek sťažuje na čokoľvek. Ak mám hernú sériu z ktorej kupujem a hrám všetky diely a keď začnem na novom niečo kritizovať, je to preto, že mám sériu rád a chcem ju lepšiu a zároveň takú, aby sa zachoval jej duch. Keď mám všetky diely Assassin´s creed, alebo Splinter Cell, tak je pri kritike dosť nemiestne hraj niečo iné. Chcem hrať, toto, ale chcem aby sa mi to páčilo. 

            Je iné kritzovať niečo od veci, ako prečo nemá Tomb Raider svoju základňu a budovateľský mód, prečo sa v Life is strange nestrieda počasie, alebo viac stealth misií do Call of Duty, či podobne. Sú kritiky, ktoré sú objektívne mimo a sú kritiky k veci.

            Keby si čítal knižnú sériu, alebo sledoval filmovú sériu, či TV seriál a radikálne zmenia jeho žáner a obsah, asi by si tiež nebol rád a neuspokojila by ťa veta "veď môžeš čítať a pozerať niečo iné", pretože ty chceš sledovať ďalej toto, keď už máš nejaký vzťah k sérii a postavám a svetu. 

            Ako som povedal, keby vidal Wolfenstein 3 a zároveň toto, OK. Keby vydali Fallout 5 a zároveň tento paškvil, OK. 

            Ak by sme vždy čakali že sa pôjde na to čo je aktuálne módne a aktuálna cieľová skupina, tak by sme sa mohli rozlúčiť s väčšinou žánrov. Square Enix si mysleli, že je Hitman prežitok, predali ho vývojárom a Hitmanovi 2018 sa darí dobre. Nie je to diera do sveta, ale nie je to prepadák. 

            • twicer

              Už kolikrát i v daleké minulosti si měl hry které se točili kolem nějakého parťáka, stím že ho ovládal počítač. Dnešní technologie dokáží nabídnout to samé stím rozdílem, že místo počítače tam MŮŽE být tvůj kamarád. Hraju už od dob wolfa 1 a snad tisíckrát jsem si říkal jaké by to bylo hrát to s někým živým místo hloupé AI co mi stojí ve dveřích. Takže to že musíš hrát hry sám je tvá svobodná volba, ale opravdu nevidím nic nefér na tom když mi je konečně nabídnuta možnost hrát to i jinak. To samé se týká i série Fallout. Hlavní problém je pak v provedením a implementaci samotného co-opu, to ale není chyba žánru ale designu hry a krátkého času na vývoj.

              • Reakce na příspěvek:

                Tam stačí povedať Bioshock Infinite. Elizabeth bola dokonalý parťák riadený počítačom.

                Tu nejde len o technológie. Ide o to čo od hry chceš. Ja chcem dobrý príbeh, ktorý ma vtiahne do deja, atmosféru a hrateľnosť. Single player, kde som ja hýbateľ deja. Práve tu sa skôr hodí povedať, že môžeš hrať iné hry. Máš hromadu hier, ktoré môžeš hrať s kamarátmi, či už v tímoch, alebo proti sebe. Tam môže byť to o čom hovoríš, že si spoločne podáte nepriateľov a zabavíte sa. 

                Ale single player hry ti dávajú pocit objavovania, ty si ten čo zistí, kde sa čo nachádza, ako sa niekam dostať, akú stratégiu zvoliť. A hra je samozrejme stavaná na to, aby ti v určitých momentoch poskytla odozvu na tvoje činy. Príbehovú odozvu, alebo zmenu momentálnej atmosféry aby umocnili pocit, že ovplyvňuješ prostredie okolo seba. Ale toto nie je možné pri kooperácii. Z technologického aj designového hľadiska sa to nedá. Fallout - ja som ten čo objavuje iné Vaulty, čo pomáha, alebo škodí osadníkom a mestečkám a oni podľa toho reagujú na mňa. vampire bloodlines, ja preskúmavam ulice, pijem krv z civilistov, priatelím sa s inými upírmi. Proste tam  som upír, obyvateľ vaultu, policajt v utajení, vesmírny mariňák, čokoľvek. V kooperácii sa hrám s kamarátom v zaujímavom prostredí, kde len zbierame skúsenosti, výbavu a likvidujeme hordy nepriateľov (a to nemyslím dehonestujúco, mňa to nebaví, ale hral som to a viem že hromadu ľudí to baví). 

                • twicer

                  Reakce na příspěvek:

                  Jojo stačilo zmínit jednu hru, to mění úplně vše :)

                  Celým příspěvkem a chvalozpěvem singleplayeru přesně vystihuješ mou pointu otom že coop her dost prostě není, tvá představa multiplayeru tkví jen v zápasení mezi sebou alá battlefield. Já tu ale mluvím o kooperaci, kde dvojice postupuje dějem stejně tak jak postupuješ v Bioshock Infinite s Elizabeth. Netvrdím že každá hra to musí takto mít, ale tvé uvažování je prostě hrozně černobílé. Jsou party hráčů, který si ten příběh chcou prostě užít spolu a pokud bys v takové situaci byl taky tak moc dobře víš že dobrých coop her bys nenapočítal víc než 15 a máš je všechny dohrané za 2 roky občasného hraní.

                  Tvé poslední souvětí mou myšlenku jen podtrhuje, valná většina coop akcí je na jedno brdo kde mastíš hordu nepřátel a něco vylepšuješ což se dosti rychle zají. To ale ještě neznamená. že by hry v kooperaci byli předurčeny býti nudnými, jen je zatím dost vzácné narazit na zajímavý herní zážitek, ikdyž já mám poslední dobou podobný problém i v singleplayer hrách.

                  • Reakce na příspěvek:

                    V single player hrách máš problém preto, že menej času venujú samotnému singlu a skoro do každej hry musia trepať multyplaer. áno, väčšinou nekvalitný, ale len aby bol, ako keby to bola nejaká podmienka, že to hra musí mať. 

                    Ale ja nevravím, nech nerobia koop hry. Stále mám pocit, ako keby si si myslel že nechcem aby koop hry robili.  Ja len vravím, nech nám nekradnú single player značky. Nech vytvoria nové. Alebo nech si spravia odskok, ale nie na úkor pokračovania. Fallout 76, New Blood, TES: ON Line, to všetko nás len pripravilo o dobré single player zážitky na niekoľko rokov. Je iné, keby to robili ďalšie štúdiu súbežne a bum tu máte koop a za rok máte SP, alebo naopak. Ale nie robiť ich postupne a tým pádom roky čakáme.  

                    A celkovo je dosť tuctových 3D strieľačiek, ale mál naozaj kvalitných SP hier. Takže to platí na oboch stranách. 

                    Neviem, ale koop ti nemôže poskytnúť taký zážitok z technických možností  a samotného dizajnu. Nie je možné, aby prostredie reagovalo na vás oboch. Dá sa nastaviť atmosferická hra, ktorá sa prispôsobuje postupu dvojice, či väčšej skupiny. Ale nemôže to byť ako bežné SP, kde máš rozhovory, voľby, randenie, zariaďovanie sídla, varenie, alchýmia  - proste všetky tie esencie, čo umocňujú príbeh Hrania rolí, kde sa vžívaš do tej postavy. 

            • Zaho

              Pokud bych se díval na seriál a v půlce by se změnil žánr, záleželo by přece zda je seriál stále dobrý a mě baví. Ne jaký to je žánr. Dneska udělat hru stojí spoustu peněz a já naprosto chápu, že pro 3A hry není možné necílit na největší hráčcké skupiny. Osobně jsem hodně mimo tuhle skupinu, ale nevadí mi to, stačí mi grafické zpracování na úrovni 2005 a tak nemusím řešit aktuální trh 3A her.

              • Reakce na příspěvek:

                Ani nie. Ak sleduješ mysteriózny seriál typu Akty X, či Fringe a zrazu úplne vypustia mystérium a začali by riešiť odľahčené detektívne prípady s humorom v štýle Castle, tak by ťa to asi nenadchlo. Práve preto máš také seriály, ako Castle, či Psych, aby si sa zabavil pri nich. A mysteriózne aby si si vychutnal mystérium. Komediálne, aby si sa uvoľnil a zasmial. Asi by si neocenil ďalšiu sériu Priateľov, kde zahynie pár z nich pri nehode a ostatní sa musia dramaticky vysporiadať zo  stratou priateľov a hľadať si nové mieso vo svete bez svojich partnerov. Takéto drámy sú fajn, ale nie keď k nim prídeš od komédie. 

                GTA, či Zaklínač dokázali, že keď máš dobrú hru, tak sa predáva prakticky sama a nemusíš cieliť na najväčšiu hráčsku obec. Proste kvalita. Tak ako aj film. Wolverine PG13 je totálny odpad oproti Wolverine: Logan. PG13 cieli na najväčšie množstvo divákov, ale keď je film nemastný neslaný tak nezaujme všetkých. Aj 90% oskarových filmov bolo PG18, pretože buď robíš kvalitu, alebo sa snažíš zapáčiť masám, ale tam to vyjde len málokedy. Prečo Star Wars filmy nehviezdia tak ako kedysi? Lebo z nich robili masovú zábavu pre všetkých a nie kvalitné sci-fi pre sci-fi fanúšikov. 

  • XorxoxTalarius

    Jen takova lore otazka. Nebylo to brneni jenom jedno a neznicili ho nahodou nacisti? Ja jen ze mi to prijde jako berlicka, jak osvetlit ze 60 kilova (kdovi jestli) zenska zmidly 100 kiloveho chlapa. Pritom se uz takova zbroj vubec neobjevuje, a kdyby se nahodou objevila, nebylo by snad logictejsi ji dat primo BJovy? Kterej sam by byl schopen osvobodit celou Evropu? Obvzlast s nejmodernejsi ponorkou a leteckou pevnosti? Takhle to trochu pusobi jako prvoplanovane bezmyslenkovite Girl Power, takove jako kdyz ve druhem dile dobrovolne odevzdali veleni do rukou cernej nacistu a komunistu (coz byl asi nejvetsi laps logiky cele hry).

    Jsem zvedav na gameplay, jestli se mylim (dost o tom pochybuju), hru si pak mile rad koupim v plne cene (jako omluvu za pochyby), ale proste kazde video a kazda dalsi informace ukazuje na herni verzi zenskych Ghostbusters.

    • aby se někteří z ženských hrdinek nepodělali... 

      • XorxoxTalarius

        Zensky hrdinky nevadi, ale musi se umet udelat, kdyz jsou to chlapy preskinovani na zenskou, tak to jaksi neni ono, a ta feminazi omacka okolo tomu moc nepomuze

        • no dyť jo furt

    • Dlaha

      Mně ty postavy přijdou super sympatický a zajímavé odpočinutí od macho BJ style. Čili úplný opak jak poslední Ghostbusters :-)

      Jinak myslím, že nikde nebylo řečeno, že by Da'at Yichud vytvořili jen jedno brnění. Je jasné, že nám objasní brzo na začátku kde našli další dvě a taky v čem se liší od toho BJ-ova.

      Příběh bude jinak o hledání BJ, který se někde ztratil. Proto brnění dostane krev jeho krve a obě se ho vydají hledat :-)


      Příběh my přijde super. Bojím se jen bullet sponge nepřátel.

      • drasta

        Novy Ghostbusters maji uplne jinej problem nez zensky postavy...

        Ale chapu ze macho styl originalnich Ghostbusters muze byt na nektere lidi moc :D

      • TheGGG

        aha přijde ti to jako ta odpadní blbost poslední ghostbusters.... a přesně jako ten feministický blábol skončí i tadle blbost (tedy get woke go broke propadák)... už colossus byla velká slabota a toto bude jen naprostý fail ze SJWedska

        • Zaho
          Ve článku jsem žádné "woke" komentáře nezaznamenal. Neměl by jsi všechno co má v hlavní roli ženy hned odsuzovat.
        • Sierra117

          Paraplegik BJ, kterej drandí na vozejku, střílí nacisty, Bodá nacisty a v pauze mezi tím si jen tupě šeptá že povraždí všechny nacisty mi přijde už trochu z jinýho světa. Možná to byl jen první Level, ale rozhodně mě přesvědčil, že je akorát k smíchu. Ještě že existuje Gamepass a člověk si tyhle voloviny nemusí kupovat.

        • Tady zase asi nekdo nechape psanej text, ze?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit