Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DA 1 jsem si koupil jako sberatelku, DA 2 mi nestala ani za stazeni a tohle ani za precteni recenze/infa
    • moje řeč *3*
    • a na to abys vlezl do diskuze a napsal v ní, jak hrozně tě ta hra nezajímá, ti to stojí?
  • zase všichni jen porovnavaji,(versus Witcher atd) ale skutecne kvality her jim unikaji. Tak snad jednou dojdete do stadia kdy si dokážete udelat názor na hru i bez srovnavani. Pak zjistite ze plno her je vlastne fajn. Jak vždycky rikam je to něco jako když se na vas vykasle holka, vy si najdete jinou a porad ji srovnavate s tou starou, nikdy pak nepoznate jaka ve skutecnosti je a navíc ji velmi brzy naserete:)
    • Magister_Peditum
      Při hodnocení se vždy nevyhnutelně porovnává s něčím jiným. Jak jinak bys to chtěl hodnotit?
      • Na zakladě předem stanoveného žebříčku hodnot, které si stanovíš předem, aby nedošlo k subjektivnímu ovlivnění. Tedy idealně vytvořit kriteria pro danou dobu, a poté aplikovat na hru, resp. na cokoliv, co chceš hodnotit.
        Vytvařet kriteria na základě zjištění je špatné. Srovnání je pouze přibližná informace v mnoha věcech. Tohle to má a tohle ne.
        Kdyby jste srovnavali třeba takto nějaké čínské výrobky a nějaké jiné kvalitní, na základě jen parametrů tak si řeknete, že oba výrobky jsou stejné nebo je čínský lepší. Ale po letech s nimi zjistíte, že ten čínský vám vydržel měsíc a ten druhý několik let.
        • Magister_Peditum
          Ten žebříček hodnot si ale těžko vycucáme jen tak z prstu.
          • jestli si zebřiček hodnot vytváříš srovnavanim tak potes prdel, pak to ma na tom svete nejak vypadat :)
    • Lukyz
      V tomhle případě to zní jak kdybys říkal, zapomeňte na ten Mercedes a naučte se mít rádi i tu Škodovku *1*
      • Ale houby..asi vam to nevysvetlim..hrajte..a proste casem vam to snad dojde..nebo tak něco..nevim..:)
    • Keyz
      Fajn asi ano. Ale to je tak celé. Jestli někdo chce epický pocit kde hraje za borce a řeší osud světa, v DA:I to je, ve Witcherovi není. Proto by měl sáhnou po DA:I

      Srovnává se pořád vše. Když dorazí něco lepšího, tak to srovnáš. Poté je něco dalšího a to lepší je zase horší. Pokrok, změna atd. Nevidím na srovnání nic špatného.
      Navíc zde se to nabízí. Obě velké RPG hry. A snad některé hodnoty, jako třeba ten příběh se dají označit za typické pro RPG a není od věci to nějak porovnat anebo se o tom bavit. Není to zcela mimo.
      • To je prave to ze jsi ještě herne nevyspel natolik aby ti to srovnavani prislo smesne, a porad jsi presvedcen ze to na tom stoji a pada :)
        • Keyz
          "Herně nevyspěl?" Co to jako je? Nějaký filosofický pojem? Nebo snad copy-pasty urážka na debatu které se mi nesedí?

          Srovnává se vše a má to smysl. Poté zruš všechny testy na světě které lidem pomáhají se rozhodnout, zakaž debatu o srovnávání něčeho a vůbec pojem "lepší/horší", protože to vlastně není...
          Jestli jsi tím chtěl říci, že každému se líbí něco jiného, tak to je přeci pravda a nějak se to nevylučuje se srovnáváním. I ve FC srovnávají (hamba!). Když řeknou, že "mě se líbila tahle hra i když byla špatná." a baví se hře kterou takto lidé v recenzích (kde se také srovnává) označili.

          Nic na tom nestojí. Jen něco je lepší, něco horší. O tom lze debatovat ale vůbec nic nesrovnávat je dost nepraktické. Poté nesrovnáš ani dvě podobné hry které jsi hrál.
          Nijak tím nechci shazovat preference lidí, ale opravu to přeci nejde proti sobě. Jestliže někdo označí mojí super hru za horší, tak co? Mě to baví a nemusí mi to vadit. Nebo to budu řešit v debatě (a tedy srovnávat).
          • Srovnavaci testy jsou pro lidi kteří dane věci nerozumi, opravdu si nemyslim ze clovek co dnes a denne spravuje motory třeba bagru potřebuje srovnavaci test na to aby si byl jisty co který motor dela a který je lepsi. Jo jo..chce to vic praxe a herni vzdelanosti..pak nic srovnávat u her nepotrebujes. Ale to je fuk, me osobne to je spis jedno ze lidi srovnavaj, je to nejsnazsi a nejakou tu zakladni informaci to poskytne.
  • no konečně.. a teď tu ultimate edici za $10 a maji me
  • Proč vydávají DLC po roce? Pro mně je ta hra už v zapomnění.
  • Chim
    Kvalitní hra žádné DLC nepotřebuje.
    • A není to právě naopak, že k jakékoliv kvalitní hře chceme další nášup ? *1* *3*
      • na druhou stranu většina DLC stojí za starou bačkoru. Pamatuju pouze velmi málo DLC z minulosti, které za něco stály. V hodně dávné minulosti se to tuším jmenovalo expanze. Za asi nejlepší expanzi (add on) považuju Mask of the Betrayer ke hře Neverwinter Nights 2. To bylo snad lepší než původní hra (která byla taky skvělá). Docela dobré byly taky expanze k Diablu 2, kdy přidaly celý jeden akt navíc.
        • Zajímavé, mně přišla Neverwinter Nights o ničem a Dragon Age Inquisiton jakbysmet.

          Z datadisků se mi asi nejvíc líbily Shivering Isles pro Oblivion, ty byly super.

          Jinak myslím, že není moc dobrý nápad, vydat základní hru jako blábol a příběh slavně dokončit až v datadisku (Neverwinter Nights 2). Proč dávat peníze za datadisk na něco, co bylo slabé?
        • Pethulla
          A ještě bych přidal Thone of Bhaal pro BG2. To bylo taky skvělý.
          Škoda jen, že DLCčka u těch Dragon Agů až taková sláva nejsou. Už u prvního dílu to bylo nemasné neslané- kratičké a za odměnu přidávaly OP věci - pak DA neměl být jednoduchý. No a Awakening? Jednoduchoučké, pitomoučké - takový prototyp příští práce Bioware.
      • Chim
        Ne. Kvalitní hra má všechny DLC už dávno v sobě.
    • naopak, právě ta je potřebuje nejvíc
      • Chim
        Pořád nejíš maso, že? *1*
  • Pro mě největší zklamání za posledních 10 let, doslova hrozná hra.
  • Lutujem 45 euro, ktore som dal za tuto hru. Pribeh je super ale to je tak vsetko gameplay a questy su nuda ako vo WoWku.
  • Doufám, že to nebude jako poslední DLC, kde byla jen jedna mapa (to mě zase až tak moc nevadilo), po které když se užil fast travel tak hra padala (vícekrát, než během kampaně).
    • Tak jsem to zkusil dnes zapnout a co se nestalo... Spadlo to po prvním fast travelu... dobrý no, hlavně že to stahovalo 1,7 GB update.
  • bude už někdy ta čeština?
    • http://cestinybeta.rpgcitadela.cz/portfolio/dragon-age-inquisition/
      Tolik ke stavu překladu.
      Důvod: Frostbite
  • na DA:I jsem zvědav, zatím jsem hrál jen Witchera. Když tady čtu ty negativní komenty, tak už jsem se naučil, že se na to nedá ohlížet. Stejně negativní reakce vzbuzoval DA2, tak jsem hraní odkládal, a když jsem si to pak sám zahrál, tak jsem byl velmi mile překvapen, byla to nejlepší hra co jsem hrál v roce 2014.
    • Ristoro
      Špatná hra to nebyla, ale nejlepší hra co jsi hrál v roce 2014? To jsi jich moc asi nehrál.
      • musím chodit do práce a mám další aktivity. Hraju tak 3-4 hry za rok.
    • Vidlec
      Witcher je bezesporu lepší, ale nenech se odradit. Inquisition je výborná hra, kterou stojí za to si zahrát. Jedinou slabinou je pro mne ovládání, ale to už řadou patchů vylepšili.
      • Morraw
        Opravdu vylepšili to ovládání ? Jdou postavy ovládat pouze myší v normálním režimu ? Je tactical view už více použitelný ? Když kliknu na nepřítele, doběhne tam postava a zaútočí na nepřítele nebo pouze udělá útok naprázdno ? Nebo jinak, je to ovládání už aspoň stejné jako ve dvojce ?
        • Keyz
          Ne.

          Navíc to není jediná slabina. RPG = příběh a hrdina. Zde tomu nevěříš nic a děláš generické questy ale to asi znáš. Také svět je mrtvý. NPC stojí a čumí.
          • Morraw
            Škoda no, jsem si to chtěl aspoň časem z nudy zahrát. Takové ty party RPG dělá asi jen Bioware, ale aspoň jsem teď konečně rozehrál poprvé Mass Effect 3. Ono to sci-fi jim jde nějak líp stejně jako KotoR.
            • Keyz
              Jako byl na to mod, ale nevím zda ještě je. Asi ano. Ale jak ten engine nejde modovat, tak to bylo stejně složité na ovládání....

              Já to nakonec hrál akčně. Jako rubačku. Vše je k tomu uzpůsobeno tak proč tam něco řešit... No, dohrál jsem to (po delší době) ale, DA:O to rozhodně přebilo.

              ME si hlavně tolik nehraje na něco extra. Akční RPG a hotovo. Sice tam jsou pořád věci které mě vadí (vtipné romance a vůbec ta epičnost všude) ale bavilo mě to více jako nové DA. Questy tam nejsou tak hloupé atd. I když stále tam je co měnit.
            • dá se říct, že od dob Baldurs Gate jsem hrál všechny RPG od Bioware, které vydali. A Dragon Age rozhodně není jejich nejlepším kouskem.
              Jejich nejlepší hry jsou BG2, KOTOR, Mass Effect a Jade Empire
    • DA:I je velmi kvalitní hra, jen když se to porovná se Zaklínačem 3 tak to nevypadá tak dobře, ale hra jako byl Zaklínač 3 se povede taky jednou za 5-10 let.
      • Witchera právě hraju (na Pochod smrti obtížnost), právě se chystám opustit Velen a jít do Novigradu, tj. vyřešil jsem krvavého barona a čarodějnice, mám lvl 12.
        Je to skvělá hra, ten svět je fakt obrovský, krásná grafika, souboje dobré. Ale tak nějak tomu něco chybí. Asi jsem čekal o něco víc. Ty vedlejší questy mě moc nebaví. Je tu plno repetivitního - vymlať bandity, ulov tady tu nebo onu příšeru, znič hnízdo příšer. Je tam docela málo typů monster.
        Můj dojem třeba je, že Witcher 1 mně bavil o něco víc. Ten svět byl sice mnohem menší, ale mělo to lepší atmosféru - třeba ty užasné questy s tím detektivem, velitel stráží vlkodlak Vincent, kalba u Marigolda atd. To prostředí tam bylo variabilnější. Ten Velen je graficky na jedno brdo. A navíc je ta hra moc lehká, a to i na tu nejtěžší obtížnost. (jakmile člověk pochopí systém a najde si věci co fungují). Asi si to zaslouží titul hry roku, ale nedostane se to asi ani do mé soukromé TOP10. Myslím si že Gothic 2 byl svým způsobem promakanější (svět menší, ale detailnější, postavy žily svým životem, někde bydlely, někde pracovaly atd. Ve Witcherovi stojí na místě).
        A pokud jde o DA, tak budu asi jeden z mála lidí tady, kteří si možná myslí, že DA2 bylo lepší než DA1 - mělo rozhodně hlubší a zajímavější zápletku, i když mělo spoustu chyb (repetivitní dungeony)
        • Tak každý má svoje specifika, ale já se u W:3 bavil více než u Bioshock: Infinite, který jsem považoval za jednu z nejpovedenějších her co jsem kdy hrál.
          • jj, každý má rád něco jiného. Mně třeba v posledních letech docela dost chytl Kingdoms of Amalur a pak Risen.
            Bioshock Infinite jsem nehrál. Bioshock 1 mě tenkrát dost zklamal. Velmi miluju hru System Shock 2, no a Bioshock 1 měl bych duchovní nástupce SS2, i od stejných tvůrců. Bohužel s původním SS2 se nemohl měřit

            ale to je všechno o individuální preferencích, co koho baví.
            • SS jsem nehrál a navíc jsem od Bioshocku nic neočekával (náhodou se ke mě dostala jeho kopie) a moc jsem si ho užil. To stejné od Dragon Age, já jsem tu sérii rozehrál měsíc nebo dva před vydáním DA:I, takže jsem neměl žádné nostalgické zážitky, se kterými bych to srovnával a možná i přehodnocoval předchozí díly.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit