Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • stoupeek
    Omluvte mou neznalost, ale co znamená "tahová 4X strategie"?
    • 4X =
      eXplore – prozkoumat na mapě okolí
      eXpand – rozšířit svůj vliv, například zakládáním nových osad
      eXploit – využít zdroje, které ovládá
      eXterminate - vyvraždi nepřátele

      a toto může být realizováno buď jako RTS (realtimová strategie) nebo TBS (tahová strategie, kde se střídáš na kola)
      • stoupeek
        Díky, tak na tohle bych opravdu nepřišel.
  • Master of Magic je jedna z nejlepších TBS vůbec, dosud nepřekonaná. Dá se to přirovnat k Master of Orion 2, která je taky svým způsobem nepřekonaná, ačkoliv měla pokračovatelů desítky, ale žádný už to nedokázal jako ona. Nebo Total Annihilation na poli RTS, nej strategii, po které už nic tak dobrého nepřišlo.
    Stačí si přečíst recenze
    https://www.gog.com/game/master_of_magic

    počkám na recenze a uvidím.
    • zabudol si na supreme commander, ale inak vsetko 100% suhlasim
    • Age of Wonders je imo důstojným nástupcem MoM.
      • Age of Wonders jsem bohužel žádný díl nehrál. Ale ze současných her je na podobném principu Endless Legend - taky kombinace civilizace a HoMM (soubojema na taktické mapě), a Dominions 4.

        Master of Magic mám nainstalované v noťasu dodnes, stejně jako Total Annihilation, kde mám právě rozehranou kampaň. Grafika primitivní, ale RTS zážitek špičkový :-) Možnost mít až 5000 jednotek na obří mapě. Totální bitevní nářez.
        • Tak to si AoW určitě zahraj. Pro mě osobně spolu s HoMaM jedna z nej fantasy strategií.
          • Ja sa ti priznám, že ja som hral MoM, AoW, AoW2 a AoW3 presne v tomto poradí. A... prišlo mi to ako, keby z MoM použili mechaniky a aj to nie všetky a mapu sveta pre samú grafiku zneprehľadnili. Toľko moje dojmy. Hrám okrem AoW2 všetky tie hry raz za 2 mesiace, ale MoM mi príde najlepší čo sa týka dotiahnutosti herných mechaník.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit