Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě tenhleten "skvost" před par lety vubec nezaujal. Hral jsem remaster na PS3 a celkove hratelnost ci napln hry me nebavila.

    - najdi Colossa
    - zabij ho
    - najdi dalšího
    - zabij ho

    A to je vlastne vse. A jestli se dal obdivovat level design ci hudba, kdyz hratelnost byla sama o sobe fádní, tak to uz je pak vedlejsi.
    Za me nuda a az moc zbytecny chvály.
    • suhlas, je to silne precenovana neHRA, ako umelecke dielo, film, mozno aj ako sledovanie navodu na nete je to OK, na hranie mozte zabudnut, je to proste NEhra, simulacia cvalania/chodenia/..a najma visenia s oneskorenou rekaciou ovladania
      -ono este aj tie navody na utube musim preklikavat, fakt ma nebavi pozerat ako visi 10min., dalsich 10min. splha a nasledne zasadi par ran tupemu kolosalnemu stvoreniu, co by si s takym prckom malo poradit behom sekundy
    • Izmaele ty jsi to hrál?
      • Jo, porazil jsem 11 kolosu a pak jsem si uvědomil, ze musim svuj cas venovat jine hre a sel jsem ji hned prodat do bazaru. Treba Call of Duty ci neco podobneho.

        Jo a abych neco uvedl na pravou miru, tak jsem hral i ICO, dohral a to me bavilo. Az na sem tam otravnou kameru a krkolomny ovladani hezká hra.

        Takze otazka zní: mam si zahrat remaster a "procitnout"? Nebo předtím jeste zkusit Last Guardian a naladit se na pseudoartovy emocionalni psychologicky zazitek?
    • svým způsobem tě chápu, protože už prostě nezažiješ ten wow efekt z toho vizuálu, jako když jsme to poprvé zapnuli na PS2, v tý době ta grafika, animace, open world svět byla naprostá špička. v porovnání s ostatníma PS2 hrama to bylo jak zjevení z jinýho světa a každýho to posadilo na zadek, dneska máš open world v každý druhý hře a už to nikoho tak neohromí, ale pořád je to myslim krom vizuálu dost solidní hra
    • ucho
      jako taky jsem z toho nespadl nedávno na zadek, je to vlastně jen taková hříčka. na druhou stranu je dost unikátní a hezká, takže herní klenot to je.
    • To máš tak když někdo od hry čeká jen mechanickou zábavu a není schopný hledět na dílo jako celek.
      Není to jen o tom jak se to mechanicky hraje, ale jakou atmosféru to při těch bojích udržuje (právě kombinací hratelnosti-hudby-vizuálního zpracování- level designu atd.
      každý Colossus pak vypadá a chová se zcela jinak, takže to zjednodušené shrnutí cos podal je zásadně mimo.

      Ico, Shadow of the Colossus i The Last Guardian jsou primárně zážitkové hry a ne mechanické. Když ale člověk nemá duši, tak je to asi pro něj nuda a moc zbytečné chvály. *7*
      • Jenže když mechanická jednoduchost škodí atmosféře, tak je problém. Ta hra se může snažit budovat atmosféru epickou hudbou, animací kolosa a kamerou, ale jakmile si uvědomíš, že neustále jenom opakuješ postup naskoč>najdi světýlko>bodni, působí každý moment o poznání méně jedinečně.
      • Problém je v tom, že hry nejsou buď zážitkové nebo mechanické, jak sis tady právě definoval. Můžou být obojím. Nic z toho se nevylučuje. Můžu mít hru, která má obojí. Samozřejmě, že když se "omezíš" jen na ten zážitek, tak to holt někoho nemusí bavit - vzhledem k tomu, že hry jsou primárně o zábavě/hratelnosti.
        • mnoho zásasních titulů je postavenou na jedné nebo druhé stránce, takový Torment má ve skrz průměrný gameplay i na svou dobu, ale příběh+setting+ dialogy+ narace to tahá na jednu z nejlepších her historie, kdyby jsme hodnotili Torment na základě gameplaye, tak to nemá ani na 5/10...
      • Odulin
        +1.Moc pěkně shrnuto.
    • Jack1947
      Je ono to má remastr na PS3 ? že bych zkusil tahle hra mě minula a znám to je z vyprávění...
      • A proc se zahazovat s remasterem když můžeš zkusit remake?
        • Jack1947
          Ta samá hra v lepší grafice na konzole kterou zatím ještě nevlastním ? hmm *7*
      • No ale bacha. Na PS3 to má remaster. Takže až na pár drobných změn je to stejné jako PS2 (grafika, ovládání).Na PS4 už máš remake, který je komplet předělaný (i když věrný originálu). Takže komplet nová grafika a ovládání co jde trošku s dobou. Rozdíl vypadá cca takto: https://i.ytimg.com/vi/jUxc0c1ra4w/maxresdefault.jpg
        Takže bych řekl, že jít dnes do PS3 už moc nemá smysl.
  • Jsem rád že byla pochválena hra která je taková jaká byla, prostě skvělá.
  • Na poměry Games.cz, velmi dobrá recenze.
  • Odulin
    Předobjednáno, staženo, jen se do toho pustit. *14* Tenkrát na PS2 jsem SoC pirátil, takže teď konečně budu moct aspoň trochu splatit SONY dlouholetý dluh za tenhle klenot.
    • A co sis to předobědnával k jídlu?
      • Odulin
        Jj opraveno, díky.
  • Asi jediná hra, kvůli které bych chtěl mít PS.
    • Tak ho kup :-D Pak zjistíš, že jsou tam i další...
  • Trosku chudá recenze oproti napr. Hrej.cz
    • Nevim pokud na Hrej.cz do ted nepochopili rozdíl mezi Remaster a Remake a pišou tak celou recenzi tak je o její kvalite dost zavádějící mluvit.
    • Nezáleží tolik na délce článku, knihy popřípadě básně, ale především na jejich síle něco ovlivnit/změnit.
      • Bavím se o obsahu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit