Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mikezz
    Super správa! Dúfam v čo najviac Tarkovského a v čo najmenej súčasných online multiplayer excesov.
    • Tarkovského? hele to snad radši ne.....ten film sem viděl v 16 letech na intru, nepochopil jsem.
      Pak někdy v 25 letech, uchopil jsem konečně pár myšlenek......
      Teď je mi 30 a říkám si, že si Stalkera pustím znovu až tak ve 40 - ten film běžnej konzument
      (tedy široká veřejnost) nepochopí ani na sklonku života.

      Ať si vezmou příklad z původních S.T.A.L.K.E.R.Ů a práce moderů a věřím, že vznikne skvělé
      pokračování.

      "To jste pořád opilej?.... Já? co si to o mě myslíte?! Napil jsem se tak, jako to dělá půlka národa!
      Ta druhá půlka je opilá....já se jen napil!" *3* - Stalker
  • Stalker je legendární hra.Jedničku jsem dohrál nejmíň sedmkrát a to myslim vážně.Český dabing byl taky plus.Dvojka bude bomba.Sice to vyjde nejmíň za tři roky,ale rád si na to počkám.Lepší jak nějaký věčný předběžný přístupy. *7*
    • Stalkera jedine v ruskym dabbingu s ceskejma titulkama
      • Tak ono to u nás bylo nakombinovaný.Dějová linie česky a zbytek rusky.
        • Jack1947
          At tak či onak nech si zajít chut ve dvojce tě nic takového nečeká.
    • Jack1947
      Erly akces by to odsoudil k zániku už před vydáním takže jsem tky rád kdž na tom budou makat pořádně.
  • To jestli to vyleze aby člověk zase čekal rok na Datastor Modpack :)

    Když jsem hrál hru bez toho, tak rozdíl je obrovský.
    • Kallessin183
      Souhlas.. vanilla stalkery mám rád, ale teprve Daty to dotáhl k dokonalosti...
  • MickeyMutant
  • xaxus = místní duševní mrzák femto/alucard dorazil. Jeho náklik ja jasný.

    Běž si dorovnat +/- ... už si v mínusu. Ty tu něco plácej o zastřelení se hehe... paciente..
    • co nám ještě povíš v záchvatu hněvu? Povídej...
      • O závchvatu hněvu mluví tenhle člověk:

        "Zastrel se uz proboha, nebo bez si hrat ten brak"

        Hehe... jak sem řekl, duševní troska, pacient s dokonalým talentem *** si do úst.
        • doporucil jsem ti cestu, tuhle cestu co tu predvádíš poslední týdny uz nemuzes myslet vazne, priznej si, ze jsi zbytecna existence a buď to ukonči nebo začni znova.G6S
          • a tohle z vás děti udělá hraní na konzolích, dobře si toho chudáka prohlédněte a myslete na to, až budete příště chtít zkusit nějakou tu konzoli, až vám to třeba bude nabízet kamarád, nebo budete někde s partou a řeknete si "co se může stát, vždyž je to jen konzole, jednou to zkusím"
          • a ty jakožto arbiter toho kdo je zbytečná existence či není zbytečný nejsi ?

            tedy si někdo potřebuje pustit Červeného trpaslíka Díl Inkvizitor.
          • Jako pacient by ses spíš ty sám měl řídit svým vlastním doporučením a neprojektovat si to ostatních.
  • máme tu další Star Citizen, ale tak někteří blázni to jistě podpoří a koupí si kus virtuální, nuklearní půdy aby podpořili hru, která nikdy nevyjde. V roce 2021 se vám všem vysměji.
    • GGG se zklidní, Jack se dostane do normálu, Veskoslav je taky už v pohodě. A zvláštní utajovaná škola pro dementy vypustí tebe. No to potěš...
    • No, akorát tomu Stalkerovi bych spíš věřil, že vyjde dřív.
      Bohužel Robertse spíš baví akort brát prachy za obrázky lodí a pozemky, místo aby se trochu pohnuli s tou jejich hrou.
      • Sem si jist, že si chtěl říct pohnou se 2 hrama. Ledaže bys nevěděl, o čem mluvíš...
        • Nojo, já zapoměl, že ti troubové dělají MMO a singleplayer hru zároveň. Možná, kdyby se soustředili nejdřív na jedno, možná by jim to šlo lépe od ruky - viz. kickstarterové plány vydávání hry.
    • Kompost
      spravis mi za pajcku citanie z kavoveho logru alebo vestis len herne projekty?
      • Určitě ne. To je jen místní trolík s imaginární skleňenou koulí.
      • specialuzuji se na herní projekty, ty jsou extrémně dobře čitelné.
  • Morraw
    Původního Stalkera jsem asi 5x rozehrál, ale nikdy se moc daleko nedostal. Přitom mě to vždy hodně přitahovalo. Metra jsem dohrál obě dvě.

    Z dnešního pohledu, který díl Stalkera by jste mi doporučili nejvíce nebo si mám zahrát všechny ? A přidat nějaké modifikace nebo jen čistou hru ?
    • Jedině Datastor Modpack. Ospatní módy jsou na prd. Tento mód dělá zónu více reálnou obtížnější atd. Většina módu přidá obsah žádný zahraniční takto dobře nedělá hru uvěřitelnější.

      Navíc to je česky.

      Hraj SoCH. Clear sky klidně vynech to je zabugované furt a pak ten nejnovější.
    • Asi Clear Sky byl už takova docela hratelná verze Stalkera. Jinak jednička původní byla svům způsobem skvělá. Málem jsem se v chemičce pos*al jak jsem poprvé narazil na Controllera. Upíři mě tenkrát taky sra*i,... v tom dobrým smyslu mrazení v zádech.. *1*
      • PreidaQ
        Clear Sky je po stránce hratelnostní trochu lepší než původní hra (hlavně to vylepšené hledání artefaktů, které je v původní hře uděláno dost nešťastně), ale po příběhové stránce je úplně o ničem a navíc končí naprosto do ztracena (jednička drží jako celek dobře).
        Já jsem asi před rokem, kdy jsem obě tyhle hry hrál (Call of Pripyat mi ještě zbývá doplnit), byl úplně po*raný z Bloodsucker Village v jedničce (v CS už je tahle lokace dost v pohodě). To byla tak děsivá věc, dávat si pozor, z jakého domku se na mě vyřítí další hrozivý Bloodsucker, že obě podzemní laboratoře v příběhu byly proti tomu úplný čajíček.
        • Máš pravdu. COP to už bylo skoro ono po stránce herní a příběhové. CS byl takový nejslabší, ale furt zajímavej výlet do světa Stalkera, kterej se snažil řešit neduhy a nedodělky prvního SOCH. To byl prostě hlubokej zážitek na kterej nezapomenu a kterej si pamatuju, jako bych tam skutečně někdy byl, jak na mě dýchla atmosféra kytarysty u ohně.. *2* Člověk se toho od ohně hodně naučit. To jakoby tiché obecenstvo telepaticky vysílalo každému nově přichozímu
          • pardón "kytaristy" *1* někdy bych si po sobě ten paskvil taky mohl přečíst..
    • jeanczarny
      Psal jsem to tu nedávno ale doporučuji Call of Chernobyl. Je to mod pro Call of Prypiat, který v zásadě spojuje všechny tři hry dohromady a přidává dost obsahu. Jediné, co mi trochu kazí moje nadšení je absence příběhu. Je to spíš freeplay v obrovské Stalker mapě.
    • Určitě s Complete modem, všechny tři díly
      • Vzniklo na to video na games, https://www.youtube.com/watch?v=3tv-vDOJmzM
        Snad ti to ukáže více modů.
        • Kurde skončil jsem omylem o komentář níže. :D
    • Určitě dohrej všechny díly a klidně začni Clear Sky, který se vlastně odherává před prvním dílem Stalker Shadow of Chernobyl ( ten bych dohrál jako druhý ) a poté Call of Pripyat. Určitě si to dej s tím módem co vylepšuje celou kostru hry ( grafickou stránku atd atd.. ) No a určitě s češtinou, protože bez ní nebudeš moc chápat o co vlastně jde a příběh u Stalkera není rozhodně jeden z těch jednoduchých. Možná jak se budeš dozvídat co se kde stalo a kdo vůbec jsi atd.. tak tě hra více vtáhne. Poprvé mě to taky bavilo pouze chvíli a ten začátek není tak úplně záživný, ale postupem času začne přituhovat a budeš mít lepší vybavení atd, tak tě to určitě chytne a hlavně atmosféra v pozdější části hry. No myslím, že nebudeš litovat.
      • Doporučivat do hry češtinu, no nevím. Každý na tom nemusí být nutně tak špatně, aby z angličtiny nic neměl.
        • Hned se chytat za slovo, taky hraji všechny hry raději anglicky, ale v té rychlosti kdy běží text ( a není ho tam zrovna málo ) , tak člověk něčemu bohužel neporozumí, nebo si to nedá dohromady.. Zrovna u této hry jsem si tu CZ opravdu nainstaloval a to nejsem v ENG žádný začátečník.
          • Coffin.Corner
            Mě tam ta angličtina vůbec nepasuje. V původním znění, tedy v ruštině má Stalker úplně jiný náboj, tedy alespoň pro mě.
            • Ruština se určitě hodí víc, o tom žádná, ale pak je problém, že ne ke všemu jsou titulky podobně jako u zaklínače v polském dabingu. Takže pak to sice má atmosféru, ale musím číst titulky, které uprostřed vřavy budu spíš ingorovat. U angličtiny si titulky zapínat nemusím.
            • To máš pravdu. Angličtina OK, ale přece jenom te jejich vlastní jazyk je na svém místě a je to více realistické. Je fakt, že na ukrajinské půdě mluvit anglicky není tak úplně to pravé.
    • Já jsem taky hrál shadow of chernobyl asi 100x, ale snad jen jednou jsem se dostal dál. Tak jsem to tento rok vzal pěkně popořádku, Řekl bych že to je i od nejhoršího, i když clear sky není špatný, po nejlepší a nejdelší Call of Pripyat.
    • Zkus Stalker Lost Alpha je to fanouškovský počin, měly by tam být pasáže, které vůbec v originalu prvního dílu nebyly nebo byly následně odstraněny. Grafika je upravená takže je tam ještě, řekl bych, hutnější atmosféra. A hlavně je to zdarma !
  • Jack1947
    Jo jsem rád ne že ne ale musí se vyvarovat všech neduhů dnešní doby pak to bude fajn *4*

    I když třeba to je jedna z těch her co jsem nedohrál ani za použití tehdy traineru, prostě to bylo ke konci hrozně těžké... kdyby vzali všechny Stalkery a uvařily z nich vyvážený koncept - ubrali na tom co člověka štvalo nejvíce ( přehaná účinnost nepřátelských zbraní,za to vaše zbraně se zničí moc rychle ) tak by to bylo super. Spíše je lepší si nedělat vysoká očekávání. Jo a aby tam byli i nějaké dopravní prostředky stejně jako byli původně v Stalker ale nakonec na ně nedošlo.
    • Jo to opravování zbraní po zásobníku a půl chtělo omodovat. Ta hra pak byla 2x těžší. Nicmeně učinnost zbraní bych nechal tak jak to bylo. To k tomu pro mě patřilo, že jsi mohl chytnout headshot od borců ve fullbody armoru.
      • Jack1947
        To jsou věci co se m i vybavovali, prostě vzít všechny Stalkery a ukuchtit z nich něco více snesitelného.
  • Chápu, že autor článku projevuje skepsi. Zatím to vypadá, že vývoj hry teprve začíná (nebo začne) a tudíž rok vydání působí až moc optimisticky.
    Jen aby to nedopadlo jako s původně vyvíjenou dvojkou s komentářem "podcenili jsme to...".
  • Doufám že konzole ne, toto je pc exkluzivita.
    • nic jako PC exluzivita neexistuje, v současnosti už ani neexistují velké projekty, které by si někdo odvážil vydal jenom na PC, poslední taková hra bylo Crysis, což byl mega fail s milionem prodaných kopií.

      V současnosti je PC baštou Číňanů hrající PUGB a další pytloviny a pak lidi, co hraji nostalgické retro hry, které komunita sama dotuje a dostanou nulový vývoj v 25 let staré hratelnosti.
      • Vážně? S Tencentem na výchopdě je spíš čína baštou mobilního hraní.
    • no můžou si vybrat. Vydají to jen na PC, kde je to samý zloděj a budou spoléhat, že si koupí aspoň 10% těch, co to budou hrát? A nebo to vydají na konzole, kde jsou lidé zvyklí hry kupovat a vydělají tak o mnoho víc? Jsem jako na trní, co si asi vyberou.
      • Hmmm... a proto třeba Witcher 3 nebo Diablo 3 prodali na PC víc jak konzolích. To je docela dobrý důkaz, že tvůj post nedává smysl.
        • 0011
          Zajímavé, odkud bereš čísla? Pokud vím tak kolik procent Diabla 3 se prodalo na jakou platformu Blizzard nikdy nezveřejnil a co se týče prodejů tak mám čísla přímo z konference CD projektu a nějak ti to nevychází

          https://tinyurl.com/ybf2x46h

          Když si uděláš jednoduchou matematiku tak zjistíš, že konzole mají 58% procent z celkových prodejů, když už chceš někde někoho shazovat "důkazy" necucej čísla z prstu. Nevydat nového Stalkera 2 na konzole si podle mě netroufnou, ale nepředbíhal bych, zatím máme jenom rok vydání a i to je trochu málo na jakékoliv závěry.
          • Co se týče Diabla 3:

            www.usgamer.net/amp/diablo-3-reaper-of-souls-27-million-in-sales-shows-decline?espv=1

            V roce 2013, kdy už bylo prodaných nějakých cca kolem 20 mil. kopií, bylo PC aktivních 14.5mil hráčů.
          • Díky za opravu a nakálení si na hlavu. 42% prodej NA JEDNÝ PLATFORMĚ (kterou právě srovnáváš s 2 major konzolema) je skutečně velkým důkazem, že PC se nevyplatí, protože tam většina krade a že tam kupuje jen 10%. Oh wait... není.

            Tzn. tvoje irelevantní bláboly o shazování někoho platí tak maximálně pro toho, na koho sem reagoval. Díky, žes si ty sám shodil jeho hloupý argument, konzolový white knighte.
            • To jsou trolové. Ti se nemůžou těšit na nic. Jim jde o to štvát lidi a bavit se tím. Ideální adepti na 7,92 × 57mm Mauser.
            • Vtipny ste vsichni...to proste nemuzete doufat a tesit se ze mozna vyjde stalker a je jedno na cem?
            • 0011
              Pánové a případně dámy poslouchejte: upozornění na nepravdu je dramatizace a cherry picking, což mimochodem dobře vím co je a nevím jestli jsi si toho vědom ale to je přesně právě to co děláš, to je hloupý že anonymové nemůžou upravit původní příspevky, co? *3*

              "Hmmm... a proto třeba Witcher 3 nebo Diablo 3 prodali na PC víc jak konzolích. To je docela dobrý důkaz, že tvůj post nedává smysl."

              jinými slovy "hm a teď si vycucám nějaká čísla co jsou 'důkaz' proto, že tvůj argument je nesmysl"

              Doslova jediné co v tvém příspěvku šlo napadnout byla ta vycucaná čísla, které prezentuješ jako "důkaz" a to je taky to jediné, co jsem napadl, tvoje odpověď? Dokonalý učebnicový příklad dvou argumentačních faulů, čili toho, co je to cherry picking a red herring. Já nepsal o tom, že Polo má pravdu v tom, že na pc všichni kradou atd., nevím proč mi vnucuješ něco k čemu jsem se nevyjádřil, ale klidně dál pokračuj já se bavím královsky, jinak bych si s tebou nevyměňoval tyhle eseje *1*
            • "Důkazy o tvém nákliku nejsou třeba, protože to nesouvisí s debatou a navíc mi je ukradený jestli tomu někdo věří."

              když to nesouvisí s debatou, tak proč tu opakovaně píšeš a dokonce jsi kvůli tomu vytvořil další vlákno?
            • Důkazy o tvém nákliku nejsou třeba, protože to nesouvisí s debatou a navíc mi je ukradený jestli tomu někdo věří.

              Takže prosím, vynech křivých blábolů. Háže to na tebe stín, že nemáš co říct a jen pokračuješ v trollingu... oh wait... to právě děláš, protože to jinak neumíš paciente heh..
            • po všech tu žádáš důkazy a statistiky, tak podej důkaz, že jsem tu cokoli naklikal, pokud nemáš důkaz, tak prosím vynech křivých obvinění, háže to na tebe stín, že jsi lhář.
            • Hele, xaxus naklikavací pacient dorazil se svojí fantasmagorií. Úplně to tady rozbil argumentana... hahaha... vždycky mě pobaví.
            • proč si přilíváš sůl do ran, dobře víš, že jsi tu opět za vola, opět jsi dostal v další diskuzi, opět jsi předvedl, že neumíš argumentovat, jsi nula, ani ty diskuze neumíš... Smutné.
            • "Já napadl tvůj argument, ty jsi "napadl" mojí osobu konzolovým whiteknigtem a v tom okamžiku si prohrál argument"

              Ne, nenapadl. Tys napadl jeho část + ignoroval zbytek a pointu. Tzn. cherry pick, argumentační klam, tzn. rada do budoucna:

              Dovzdělej se v detabě, ať se příště vyvaruješ ztrapňování se.
            • tak to je pánove slušný kid rage, tohle je PC hráč, co hraje ISO RPG. Ukažme si na něj.
            • "to s diablem byl šťastný odhad když sis následně dohledal statistiku (rada do budoucna - statistiku si najdi před tím, než něco zveřejníš, ano?"

              Tak tohle je fakt na léčbu. To, že sem si následně dohledal statistiku víš jak, fantasmagore? Že sem to napsal až ve 2 postu, po tom, cos mě o to požádal? Loooool...

              Takže rada to budoucna pro tebe. Nedělej ze sebe telepata a nepiš nesmyslný obvinění a fantasmagorie bez důkazů. Jen se ztrapníš a vypadáš jak trol, co mele prázdnou slámu, protože nemá už co smysluplného říct.

              Ale co čekat od konz. white knight trolíka, co na několik odstavců cherry pickuje jeden můj výrok a ignoruje po 4 pointu mojí reakce.

              Smutný případ. Prohraný už od momentu, kdy si začal psát heh...
            • @0011

              https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cherry_picking

              Nastuduj si trolíku, co tu právě předvádíš...
            • 0011
              Dech mi fakt nedochází, pokračuj, ale už mě od smíchu bolí bránice, tak prosím něžně *14* tak já ti napíšu proč si napsal blbost, to s diablem byl šťastný odhad když sis následně dohledal statistiku (rada do budoucna - statistiku si najdi před tím, než něco zveřejníš, ano?) a s witcherem ses netrefil. Možná jsem použil špatný výběr slov - napsal si úplnou blbost a s půlkou ses náhodou trefil. Já napadl tvůj argument, ty jsi "napadl" mojí osobu konzolovým whiteknigtem a v tom okamžiku si prohrál argument
            • "Upozornění na to že si vymýšlíš"

              Určitě. Seknutí se i pár procent (kdy se navíc statistika prodeje měnila rok od roku) = vymýšlení. A pohádkář z toho udělal velký drama a do třetice ignoruje mojí pointu. Jak se řekl, natvrdlý trol a konzolový white knight...
            • "respektive s prodeji diabla co si teď zveřejnil poloviční blbost."

              Ano. A argument nula proč je to blbost.... namísto toho celý odstavec o ad hominem fantasmagoriích o mojí osobě. Jo, rychle ti došel dech, trole...
            • 0011
              *1* ty mě bavíš, já nereagoval na něj ale na to že sis tu svojí statistiku vycucal z prstu a líbí se mi jak kolem sebe kopeš, když si zjistil že si napsal blbost, respektive s prodeji diabla co si teď zveřejnil poloviční blbost. Upozornění na to že si vymýšlíš není žádný whiteknigthismus, jak se to tu na mě marně snažíš našroubovat. Btw co je s tím pohádkářem? Ty už nepoužíváš přezdívku Femto je kkt? Copak krize identity? *1* Teď mi pověz ještě pohádku o tom jak je čirá náhoda že dva anonymové používají stejnou argumentaci i termíny ať je to komplet *6*
            • tobě tady tady žilka rupe pod každým článkem, iso brak troll, co trollí všude, to bude někoho poučovat, lol :D
            • Mě rupla žilka, protože sem setřel s tvojí pomocí toho přede mnou? Jistě komiku. Pobavils.

              Mimochodem, pointa debaty nebyla o tom, kde se víc krade. To, žes to vytáhl a tím tak už po druhé mojí pointu ignoroval (že se prodeje na PC nevyplatí), si jen potvrdil, že si konzolový whize knight hehe..
            • 0011
              Hele jeho statistika je taky vycucaná z prstu, protože nemáme údaje kolik lidí witchera upirátilo oproti lidem co si ho legálně koupilo, ale lidí co si tu hru ukradlo na konzole bude mnohem míň než na pc. Díky za red herring argument, já nejsem fanboy pc ani konzolí protože mám oboje ale hlavní rozdíl mezi náma je, že ty jsi napsal nepravdu a já tě opravil, na základě čehož ti rupla žilka natolik, že si mě musel naprosto nepodloženě - protože nikde nic o konzolích v příspěvku o konzolích nepíšu- nazvat "konzolovým white knightem" salty much? *3*
            • " proto třeba Witcher 3 nebo Diablo 3 prodali na PC víc jak konzolích"

              cituji te...

              Zastrel se uz proboha, nebo bez si hrat ten brak Pillars a dej pokoj konecne uz...
        • Witcher 3 prodal na konzolích první rok několikanásobně více než na PC, tam se generují chlapečku zisky, že se pak na PC prodá ve slevách, to už nikoho moc nezajímá.
          • Přesněji 2.19x při srovnání 2 platforem vs 1. Lol. To je neskutečný rozdíl v generování zisků, pohádkáři...
            • Ale sedí to. Doporučuju komenty od mistra argumentu xaxuse. Hodně to tady rozbil kvalitní logikou a rozumem.
            • čily se na konzolích prodalo asi 1,10 víc než na PC. 10% je teda šlušná vec ale něják mi nesedí že by se na pc jenom kradlo-
    • To bude spíš jen konzolovka, nebudou riskovat ztrátu díky pirátství.
      • Jo. Tak mají aspoň záruku, že se to prodá, i když to bude fail. Na konzolích lidi koupí cokoliv.
        • Heh, říká zástupce platformy, kde jste nakoupili 30 mega kopií zabugovaného nedodělku PUBG, takže bych radši pomlčel.
          • Nakoupili? Sakra... já myslel, že na PC se jen krade a kupuje 10% hehe...
            • Mimochodem to, že to je kravina je jen tvůj osobní názor, nebo máš pro to nějaký přesvědčivý data?

              A schovaný si pod reg. nickem proč?

              Komik...
            • Máš k tomu nějakou statistiku a důkazy, že PC hráči kupujou 1 hru za dvacet let a že těch 30 mega vlastníků PUBG nehraje na konzoli (šup sem s tím), nebo jen hloupě troluješ a cucáš si z paty nesmysly?
            • Nojo, když už si PCčkáři jednou za dvacet let koupí hru, tak to musí být zrovna zabugovaná multiplayerová kravina. Tolik k hernímu vkusu PCčkářů. *1*
              Ono pokud vím, tak PUBG na warez serverech provozovat nejde, takže kdo chtěl hrát, tak musel koupit. Kéž by takové prodeje měly na PC i hry se singlplayerem.
    • tomekbobek
      Ty jsi tak nepřejícný člověče.
      • Ne nutně. Byl bych naopak rád, jenže ruku v ruce s dostupností na konzolích jde uzpůsobování ovládání a herních mechanik konzolím.
      • A jsem na to hrdý. Škoda tu hru tím ničit

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit