Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdyby se autor místo tvorby výkalu věnoval např. zametání chodníků, na světě by bylo lépe.
  • Hanzik815
    Snažím se v tomhle najít něco koulervoucího, ale dělá se mi to velmi těžko.

    Následující text čtěte s tučnými uvozovkami:
    Ať koukám jak koukám, vidím v tom Minecraft bez všeho zábavného, bez cíle cokoliv dělat, bez jakékoliv možnosti, bez jakékoliv interakce. Hra to prostě není, ale to už tady bylo řečeno. Hra je o interakci.

    Byť to neodsuzuji... někdo v tom třeba najde nějaký umělecký zážitek. Budiž. 8/10 je ale opravdu trochu přehnané hodnocení na něco, co je v podstatě o ničem.
    • Tu paralelu s Minecraftem vidíš kde? V kostičkovaný stylizaci grafiky? Jestli je to opravdu tak, tak se obávam, že tvuj názor asi nemůžu brát uplně vážně. A interakce je tam víc než dost, kdo hrál, ten ví
      • Hanzik815
        Ahá... já jsem z recenze pochopil jen to, že se pohybujete po ostrově a jen posloucháte kapky deště, pěknou hudbu a podobné kravinky za doprovodu úžasného soundtracku.

        Pokud je tam nějaká interakce, tak to se potom omlouvám... ale z recenze jsem to nevyčetl. Možná to přece jen zkusím. :)

        A ano, tu paralelu vidím v oné stylizaci, byť to nebylo pointou.
        • Je to tak, jak píšeš, ale ten ostrov na tebe reaguje, některý věci se dějou jenom když přijdeš ve správnou dobu a podobně. Je tam toho dost co objevovat.

          Jinak paralelu s Minecraftem už bych teda viděl spíš v té explorativní složce, než ve stylizaci, která funguje uplně jinak, akorát prostě taky vypadá kostičkovaně
    • janchor
      Cílem je užít si náladu toho světa. Objevovat jeho tajemství a zákonitosti (kterejch není málo). Už tvoje přítomnost ve virtuálním prostoru - kterej tu na tebe navíc reaguje - je interakce. Bez tvýho vkladu stojí ostrov na místě.
  • vymazlena zalezitost *14*
    peace
  • Pred 15 lety se tomuhle rikalo sporic obrazovky.
    • ... a nejlepší byl Johny Castaway :D
      http://www.youtube.com/watch?v=hVgGfKY91Lg
      • ten byl bozi :)
  • Uměle vytvořená živá diskuze. To se jen tak nevidí. Bravo, POláčku. Kolik lidi se na to m podílelo? Tři?čtyři?
    • stačí pár vypatlaných debilů, co s Poláčkem nemaj nic společnýho
  • smejki
    Hmm, digitální art. Vzbouzí se myšlenky na definice hry a umění (aka "zakopaný psi"). Grafická stránka Protea mě nedojímá a popravdě ani jednotlivé komponenty zvuku. Oslovuje mě však samotný výstup v celku, který je závislý na vnitřních pravidlech. To je v přesném rozporu klasickými hrami, kde literární stránka/grafika/hudba/whatever jsou samonosné a samy o sobě potenciálně artové, ale pod tím tlučou klasická herní pravidla. Jestl ale čerstvě zesnulý Roger Ebert potřeboval důkaz, že samotná herní komponenta her může být uměním, Proteus minimálně naznačuje, že je to možné.<>
    • Ano kdyz nekdo stovri neco hnusneho nezabavneho a nudneho hledejme za tim umeni takove cakance barvy na platne a je to hned umeni ze njn chapu
      • Kozy
        Když by jsi o umění něco věděl, tak bys tohle neřekl. Klasickej výrok někoho kdo o tom ví kulový.
        • klidne se rozplivej nad umelcema jako je Knizak, ale nerikej ostatnim co maji vkus ze rozumis umeni akorat bude k smichu
          • Kozy
            Knížáka nemám rád ani jako umělce i jako člověka. Troufl bych si tvrdit že o tom něco vím, když je to součást mého studia. A k smíchu jsi tu zatim akorát ty.
            • Kozy
              se s tim smiř :D
            • "Troufl bych si tvrdit že o tom něco vím, když je to součást mého studia" ...tohle mě vždycky rozesměje...
      • smejki
        Ministerstvo uniformity? Na vás jsem čekal, pane řediteli!
        -----
        "njn chapu"
        ne, nechápeš
        • http://www.vice.com/cs/read/koncim-s-predstiranim-ja-proste-umeni-nechapu
          • smejki
            ano, jistě. jakmile někdo nazve uměním (v mém případě dokonce spíše něčím, co má umělecký potenciál) něco, co tak nevidí každý, hned to znamená, že padá v prach před každou sračkou. Oh, lord *7*
            • kritik: umeni muzes najit v kdecem i zdanlive obycejnem. Japonci si ho nasli treba i v lukostrelbe, piti caje (cajovem obradu) nebo na zahradce. Nektere formy umeni jsou pristupne laikum, jine jim jsou nepristupne, protoze vyzaduji jistou miru zkusenosti, ktera neni obecna. Treba hudba se ti muze laicky libit nebo nelibit (at je umelecky hodnotna nebo ne), ale chapat hudebni umeni imho neni mozne bez hudebniho vzdelani a provozovani vlastni hudebni produkce. To je myslim obecny princip pro jakoukoliv vyssi formu umeni, viz barevne cakance na obrazech. Tomuto umeni take nerozumim, ale take v tomto smeru, na rozdil od hudby, nemam zadne vzdelani ani zkusenosti s vlastni tvorbou, abych byl vubec schopen vnimat patricne nuance a ocenit je. Je dobre si umet priznat, tomuto nerozumim, ale je hloupe byt omezeny predstavou, ze to co ja nedokazu vnimat, to neexistuje.
            • Ne, ale problem je kdyz nekdo tvrdi ostatnim, ze v je v necem umeni a oni to proste jen nevidi....
  • A když se pořádně zhulíte jako PD, tak vám tato "hra" bude také připadat zábavná.
    • život není jenom o zábavě *3*
    • co jsem koukal na video je to spíš na lysohlávky než na jointa *1*
    • janchor
      Tohle klišé už je taky poněkud únavný.
      • http://pbs.twimg.com/media/BHHDEIhCMAIBm60.jpg
      • vypadas stresovane nastenkari, dej si brcko a svet bude hezci *4*
        • smejki
          smazáno, špatná reakce
          ... a i tak by ta případná byla zbytečná
        • Kdo by nebyl stresovanej, když je obklopen bandou netolerantních jedinců, co se nedokážou smířit s tím, že existujou i hry, co se snaží o něco jinýho než většinová produkce? Ještě když maj navíc strašnou potřebu zakazovat ostatním, aby se jim to líbilo, nebo se tim zabejvali
          • drogy a vse co s nima souvisi si zadny prostor pro tolerovani nezaslouzi a u tehle hry nejde o to ze je jina nez vetsinova produkce, ale jeji provedeni je proste hnusny amatersky a laciny!
            • Tvoje mama je droga...
            • Mohl bych prosím vidět tvůj patent na pravdu a potvrzení o jediném správném vkusu? Já jen, že bez těhle věcí mi přijde tvůj soud poněkud neoprávněný
            • Presne! Hned ted bych vsechno zakazal! Huleni, pivo, cigara, kavu, caj, cokoladu...a taky praci, sex, cviceni (jo, pro me a pro mnoho dalsich to jsou drogy)...a vlastne vsechno, co se nam nebude libit....nebo tp nechame na tobe, a ty rozhodnes, co smime a co ne? ;-) Sasku...
            • Co je pro nekoho hnusne, muze byt pro jineho krasne. Proteus jsem nehral, ale z Pavlova videa na me pusobi kouzelne...
  • omg co to je za hipsterinu? se ani nemusim divat na hodnoceni, urcite to tu dostalo nejmin 9 *1*
    • víš vůbec význam slova "hipster" ??? víš nebo nevíš aniž bys vodevřel google? jste se tady s tim všichni zbláznili.. každej,kdo má jinej vkus je automaticky hipster? Ženská, co se rozhodně rodit doma než ve špitále je taky hipster?? tenhle svět je sick... *6*
      • Co je "sick" jsou hlavně ko*oti co przní svůj rodný jazyk.
        • Oni si totiž myslí, že středočeský dialekt je "celostátně přijatelný". A situace v komerčních médiích jim k tomu názoru dopomáhá. Jenže přijatelný není. Právě to je dialekt, který je jeden z nejméně spisovných. Například, pro srovnání, pokud se budu vyjadřovat v tolik vysmívaném lašském dialektu (který je v Praze chápaný jako kompletně nespisovný), a nepůjde o úplně hardcore historizující variantu, psaná podoba bude naprosto spisovná. A tím "bude" myslím "je", včetně tohoto celého příspěvku.
      • a jak muze mit vlastne hra mit jiny vkus? *7*
        • je vidět, že nemáš ani šajn o tom, o čem je řeč. ztráta času s tebou, Fanouši. Jdi ven s klukama a neotravuj na fórech.
          • pravda, evidentne nemas ani tuseni o cem je rec, jdi si radsi dat frtana a nerikej ostatnim co maji delat chlapecku *1*
      • ano vim, a ne, neni to to co rikas ty, pravdu mam ja *1*
  • Skvělá recenze! Jsem rád, že píšete i o těchto herních experimentech, jako Dear Esther nebo Bientôt l’été, takže díky. Na Protea jsem hodně zvědavý a Pavlův článek mě jenom navnadil. Pro mě jsou to hry a basta.
  • pyshta69
    Nejako si na to neviem nájsť vlastný názor, čo sa mi stáva málokedy. Na jednej strane čítam fantasy a rád sa vnáram do príbehov, hrám aj hry, tiež pre ten príbeh, o nič iné mi asi nikdy nešlo. Tak preto by som si nevedel nájsť cestu k tejto nehre, ale predsa ma na nej čosi len láka. Na druhej strane mi to pripomína, že sú ľudia, ktorí si túto nehru užijú a robí ich táto nehra štastnými, ale myslím, že k tejto nehre sa hodia aj húliči, hubičkári a LSDčkári :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit