Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je tam opět nepoužitelný čaroděj,který vyčaruje jednou a pak se musí vyspat? Nebo již je v boji použitelný a nemusí po každém boji spát aby mohl znova kouzlit a tak se neuvěřitelně vleče.
    • Mágové byli v BG dokonce až tak nepoužitelní, že to byly nejvíc OP postavy ve hře.
    • kouzla a vetsina schopnosti uz neni za vyspani ale za encounter
  • Zatím odehráno 50h a paráda. Jen u toho neskutečně rychle utíká čas :))).
  • sankuri
    Bohuzel musim souhlasit se slabym pribehem. Ten by tu mel byt hlavnim lakadlem. Nicmene me to tak navnadilo ze jsem si stahl Baldur's Gate 2 Enhanced Edition a vratil se do deckych let:-)
    • Já dávám přednost Neverwinter Nights (1 & 2) před BG.
    • V detskych letech jsi zrejme porad kdyz to neumis ani napsat :)
      • sankuri
        Mno to vis, kdyz 95% casu mluvis a pises anglicky, tak jde cestina do kopru velice rychle:-)
    • Když si to vezmeš, tak příběh BG2 je taky vcelku jednoduchý, zamilovaného elfa za jeho zločin zbaví všech citů a emocí, trpí jako zvíře, stane se z něj monstrum, snaží se vše co ztratil získat zpět a dopadne ještě hůř.
      Ten příběh je ale skvěle prezentovaný a není černobílý, Irenicus je sice svině, ale máš pro jeho motivaci pochopení a dokážeš se s ním částečně ztotožnit, vlastně nakonec neměl na výběr. Uvěřitelný hlavní záporák je pro dobrý příběh velice důležitý
  • Nevim teda jak dvojka, ale jednicka = 1/2 hraci doby loading, a to i na ssd (ktery nic nedela). Specielne proto, ze hra neustale vynucuje vracet se do pevnosti, a neco tam resit.
    • Nevynucuje, za celou hru jsem v pevnosti byl tak 3x a úspěšně jsem ji ignoroval. V labirintu pod pevností jsem ani nebyl. Hru jsem dohrál bez toho. Ale asi bych měl loadnout nějaký z posledních savů a ještě to tam jít prozkoumat :D.

      Btw, PoE1 mne velmi bavilo, ale moc se mi nelíbil konec a hlavně finální boss fight. Musel jsem si u něj nakonec snížit obtížnost, protože se pořád healil tolik, že jsem ho nedokázal zabít, nepřišel jsem na to co se tam po mne chce, abych to jeho healení zastavil.
      • Jakto ze ne ... neustaly hlasky typu "do hradu dorazil XYZ neco chce, kdyz mu to nedas, prijdes o povest u A nebo B" ... nebo "na hrad ti prave utoci ... chces to nechat spocitat nebo se chces ucastnit ..." nebo ...

        A vetsinou jeste v rezimu ze parta nekam 2 dny cestuje ... a dotycnej pocka 3 ... a protoze nektery mista nestines za herni den projit ani nahodou, musis se vracet nekolikrat. Hlavne nechapu, co to pri tom loadingu dela, kdyz to nic nedela, mam velmi silny podezreni, hranicici s jistotou, ze tam maj fixne nejakej delay proste proto, aby se ti zobrazila loadovaci obrazovka s hintama.
      • Tak to si mal asi slabú partu. Ja som hral na hard a finálneho bossa som zabil v priebehu sekúnd, až sa mi nechcelo veriť, že je koniec.
        To sa nechválim, iba konštatujem. Ak si nebol ani v dungeone pod pevnosťou, tak si možno vynechal aj iné časti hry. Mal si podlevelovanú partu so slabými itemami.
  • Ten slabý příběh mi nepříjemně připomíná Neverwinter Nights 2, to byla taky hra o ničem, která se (údajně) rozjela až v datadisku. Tady se také plánují datadisky, tak tam se možná stane něco zajímavého.

    Podle recenze to působí jako typická nuda od Joshe Sawyera. 8/10 spíš ze slušnosti...
    • NWN (komplet) bylo to samy jako fallout tactics vs BG + F1/2. Prevzalo to principy souboju a prihodili tam nejaky jakoze ukoly.
      • To je strašně zjednodušený. NWN nikdy nemělo ambice srovnávat se s BG a vždycky cílilo hlavně na multiplayer a komunitu, která bude vytvářet nový obsah. Singleplayer kampaně tam byly jen tak mimochodem.

        Společný zůstalo pouze universum.
    • Pletete jabka a hrušky.
      • V čem?
        • 1. Mask of Betrayer sice na původní NWN2 lehce navazuje, ale v podstatě vypráví úplně nový příběh.
          2. Datadisky k PoE2 budou strukturou obdobné jako DLC k Fallout: New Vegas, tj. s největší pravděpodobností přidají do hry nové lokace, které rozšíří původní svět, ale dějově se nebudou odehrávat po konci PoE2.
  • rozehráno včera za evil partu, zatím se skvěle bavím
  • Po tom co Avellone a spol prozradil jak to v Obsidianu chodí, tak už ode mě neuvidí ani kačku. Tohle podporovat fakt nebudu.
  • homeles8
    Jedničku jsem dohrál s češtinou. Tady si překládám každý slovo co si nejsem jistej nebo netušim na mobilu. A pak to ještě skládám aby ta věta měla česky smysl. Takže jsem odehrál hodinu a půl s tím, že mám za sebou jen ty dva rozhovoryy než mě to plivne do hry *1* No, kdybych nemarodil, tak s koupí ještě počkám, ale takhle je to jasný. Jinak jednička mě bavila moc, vžil jsem se do toho. Tady s tím složitým překládáním to taky tak bude. Bez toho to nejde. Aspoň po dohrání budu umět anglicky už zase o dost lípa nebudu muset nikdy nic hrát česky *4*
    • tomekbobek
      Takhle jsem se učil u jedničky. Přeju pevné nervy a mnoho nových slovíček do slovní zásoby :-)))
    • Takhle jsem se presne naucil anglicky, jen tak dal!
  • zaty
    Ale jo, nevypadá to špatně. Odložíme na dlouhé zimní večery, protože tohle se nedá hrat hodinku denně 2-3x týdně :)
    • Jack1947
      Nejlépe do vydání třetího dílu že ? *7*
      • zaty
        Třeba i tak. Fronta her, co si chci zahrát, je dlouhá a nikam nespěchám. Takže pokud se k tomu nedostanu letos, dostanu se k tomu později.
        Vždyť já třeba ještě ani pořádně nerozehrál Witcher 3, protože se vždy objeví nějaká jiná hra, která dostane přednost.
        • Jack1947
          Tak nevím co je horší mít rozehranejch padesát her a nebo mít plnej stým her který ani nikdy nebudu hrát... myslím že ani jedno není nejlepší.
          • zaty
            Nemám ani jedno. Hry si kupuju, až když je chci hrát a rozehráno mám vždy 1 velkou a pár malých her, aktuálně DS3: Ringed City před Midirem na NG+, kterého nemůžu ani za boha dát a začal jsem NIER a na relax hraju Bindings of Isaac: Antibirth. Plus na pracovní cesty Switch se Zeldou.
            • zkus ho ranged, melee je hodně hardcore...
            • Jack1947
              Škoda že nejsem takovej masochista taky jinak bych měl dohráno, dávno. To Nioh není bůhvíjak povedenej port.
            • zaty
              NIOH je ve frontě, normálně bych ho hrál už teď, ale ten Midir mě tak štve, že jsem raději zvolil oddechovější NIER, abych z jednoho pekla neskočil hned do druhého :)
              Remaster DS mě nechává chladným, v DS1 s dsfix mám odehráno 180 hodin a stačilo a multiplayer jsem si dostatečně užil při eventu Return to Lordran.
              U Code Vein mě zatím odrazuje ta grafická stylizace, ale uvidíme, až to vyjde. Pokud to bude mít dobrý soubojový systém a bude to nekompromisní jako DS, určitě si to zařadím do fronty.
            • Jack1947
              Taky nemám, ty free hry sbírat už mě ani moc nebaví navíc většinu ani hrát nebudu ale musel jsem si to přidat! Spíše si asi budu vybírat.

              Co NIOH a už se těšíš na Remaster DS ? a co COde Vein heheh...
    • owny
      Jednička mi na jeden průchod vzala 120 hodin. Tímhle tempem by to bylo tak na rok. *1*
  • The_Nameless_One
    Pamatuju si v jedničce, že mě hra v jeden moment bez jakéhokoli varování a bez toho, aby to dávalo nějaký smysl, donutila vybrat si jednoho z bohů, který by mi sice pomohl postoupit dál v příběhu, ale samozřejmě ne zadarmo. Každý za to něco žádal. A to mě tak nakrklo, že jsem hru nakonec nedohrál (momentálně tenhle rest doháním). No a co se dozvím z recenze? Že ve dvojce je v podstatě to samé, jen bohy nahradily různé frakce.
    Deadfire si určitě zahraju, o tom žádná, ale už teď je mi jasné, že hlavní dějová linka mě bude zase bolet. Škoda.
    Jinak díky Vaškovi za recenzi a za gamesplay.
    • Hra tě nenutila si vybrat. Nebylo nutné přání bohů splnit.
    • Lebo v bežnom živote nemusíš robiť voľby a okrem toho ťa vždy život dopredu na všetko upozorní :) Mne sa práve toto na "moderných" RPG páči - človek už nemôže len tak preplávať všetkým bez dôsledkov.
      • Jenze lidi hrajou hry prave proto, ze nejsou jako beznej zivot.
      • The_Nameless_One
        Jasně, chápu kam tím míříš a částečně s tebou souhlasím, no tady šlo hlavně o to, že do té doby hráli bohové jen velmi, velmi okrajovou úlohu (možná dva sidequesty?). Takže jsem se jimi moc nezabýval, mnohem zajímavější mi přišla celá problematika hollowborn a animancie. A najednou Bác!, deus ex machina a hned v množném čísle. Jasně, myslím že jsem jim mohl říct něco jako "Vysmahněte!", ale na to jsem prostě moc malej Kratos. :) Takže to skončilo tím, že jsem se ke hře potom už nevrátil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit