Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheSuffering

    Distribuce digitálních her nic nestojí. A přesto nejsou o nic levnější, než krabicovky... Někdy spíše naopak. K tomu by se měl ten chytrolín vyjádřit.

    • Veny

      Nesmysl, distribuce her v hardwarové podobě nic nestojí. Někdo vytlačí 1 DVD, dá to do krabičky, někam odveze. V obrovském množství náklad tak 3-5kč na kopii. Milion kopií? 5 milionů korun. Ono se to zdá jako hromada peněz, ale jakmile se ten disk dá do obchodu, náklady tím končí (sem tam nějaké reklamace, technická podpora ani nevím zda existuje). 


      Digitální distribuce? To jsou náklady na servery zapojené 24/7 v síti, cloud, vše zálohované, stárnutí hardwaru, nemalá poruchovost, samozřejmě si hráče nechceme naštvat takže jak dlouho budeme hru držet dostupnou? 50 let? Máme tisíce lidí co stahují všechno naráz a chtějí to mít rychle? No tak těch serverů musíme mít víc a musí být sakra rychlé.

      Tuny dalších softwarových funkcí - zabezpečení, aktualizace, fóra, recenze, nemálo personálu na kontrolu obsahu, moderování, technickou podporu, zákaznický servis, támhle update, támhle záplata, tady zase někdo chce vydat třicet DLCček. To vše musí někdo zaplatit a u krabicové distribuce tohle nenajdeme. Jistě, Epic store tohle nemá, takže asi může vykazovat zisk i při tak malém podílu z prodejů. Neříkám že by Steam nemohl chtít míň (u her s vysokou prodejností se bere menší podíl), ale tvrdit, že digitální distribuce je levná, nebo nedej bože zdarma, to je dost šílená představa.

      • TheSuffering

        Myslíš tu krabicovou distribuci, jak si doma rozbalíš krásně malovanou krabičku s hrou a v ní najdeš kód na Steam? 😂

    • Distribuce digitalek nic nestojí? To je myšleno jako jak? 

      • Duncan66

        Že je to řádově levnější, než distribuce pomocí fyzických krabicových her. A přesto jsou oficiální ceny stejně vysoké.

        • Nevím, možná ano, ale podle mě provoz,vývoj,zabezpečení a další věci rozhodně nejsou levná sranda... Krabicovky naopak poslední dobou vyjdou o něco levněji. Každopádně je logické, že i kdyby to vyšlo levněji, tak cena dolů nepůjde, ale vývojář/vydavatel si raději extra peníze nechá...

  • Jack1947

    Aby ne no, mě to příjde že přeběhli dobu kdy se tam mohlo normálně provozovat nějaký Store... to i ten blbž Origin je přehlednější.

  • species

    Uff a to jsem si malem konecne koupil Hearts of Iron. Row row row your boat.....

  • Tohle pravit predtim nez sem konecne vyplaznul za Man the Guns?

    Ok...

  • Veskoslav

    Paradox a jeho 3978485 DLC? Jo, vrána k vráně sedá. Navíc Švéďáci, těm vždycky hráblo jako prvním.

    • honcka

      Jestli jim hráblo jako první, tak Jakou vydal Paradox Epic exkluzivku? Kromě ohlášeného Bloodlines 2 žádná hra od Paradoxu na Epic storu není a i ten Bloodlines je i na Steamu.

      • Veskoslav

        Narážím na jejich strategie:) Tam jim hráblo. Solidní základ, kde ale máš tolik DLC, že se z toho člověk osype. A moderská obec jim také hodně pomáhá. Což spojení Epic a módy je jako Mor a štastný život.

        • honcka

          Mě to takhle celkem vyhovuje, teda jedu akorát CK2 a Stellaris u obojích mám komplet všechno, sice jsem za to vysypal pár set euro, ale v každý hře mám nahráno cca 1500 hodin, takže na poměr cena výkon si fakt nestěžuju. Podle mě se tímhle vyjádřením snaží akorát dotlačit Steam, aby si snížil poplatky.

      • Jambbo

        Tak on je docela problém, že bez modů se jejich strategie nechce moc lidem hrát. No a mody na epicu...

  • Wester dále poukázal na fakt, že současný poměr má své kořeny v 70.
    letech minulého století u společnosti Warner Bros., která aplikovala
    70/30 na distribuci filmů na kazetách VHS. „To bylo fyzické. Stálo to
    hodně peněz. [Distribuce digitálních her] nic nestojí."


    Ked to nic nestoji, naco to davat na Epic, ktory si berie 12%? Preco si svoje hry nedistribuju sami, to by potom nemuseli nikomu nic platit, a zadarmo by predavali, patchovali, poskutovali MP a kopec salsich veci pre svoje hry...


    Ci to nahodou neni trocha (dost) kec, ze to nic nestoji... Ale preco si neprihriat polievocku, ze?

    • Veny

      Tak digitální distribuce dost možná stojí více, než distribuce fyzických kopií. Dříve vydavatel vypálil milion DVD s nákladem 10kč na jedno a tím jeho práce skončila. Dnes musí např. Steam mít všechny instalačky na svých serverech, ty připojené 24/7 k síti, samozřejmě zálohované, to vše na nějakých 50 let dopředu či na jak dlouho si hry (resp. licenci k jejich využívání) vlastně kupujeme. K tomu přičtěme technickou podporu pro reklamace, diskuzní fóra, updaty klienta, nějakou tu cenzuru a samozřejmě by ještě bylo vhodné vykazovat nějaký zisk.

      Asi by se dalo diskutovat o výhodnějších podmínkách (velcí vydavatelé je mají), ale nemyslím si že je to tak výhodný byznys, jako pronajmout někomu nástěnku s tím, že co si tam vyvěsí, z toho budu mít provizi 30%

      • tuco

        Technická, hry si nekupujeme. Kupujeme si licence na nejich používání. Tedy alespoň hry, licence, zakoupené na Steam, PSN, XBOX atd. 

        • Veskoslav

          Na Gogu si kupuješ hry, nekupuješ licenci. Proto si ji pak můžeš stáhnout kompletně celou a mít ji na věky věků u sebe.

          • Hidden

            Nikoliv, i na Gogu si kupujes licence. To, ze hru muze stahnout lokalne a mit na disku do aleluja je vec jina.

            • Veskoslav

              Ano, kupuješ si licenci na hru, na Steamu a spol si kupuješ "pronájem":) Měl jsem to lépe specifikovat.

  • Lukyz

     Blahoslaveni budiž Ori! ... ééé teda Epic! 🙄

    A těch výhod pro koncové zákazníky! 😱

    • Jack1947

      Hehe dobré +😀

    • species

      to vis kdyz jdou vsechny prachy do kapsy publisherum tak nezbyvaj finance na takovy kraviny jako treba nakupni kosik.... nedej boze treba cloud savy. Uzivatelske recenze moc nepocitam pac to me prijde by design.

      • Jack1947

        Mě vždy pobavilo když si beru hru zdarma že... musím projít zdlohavým procesem nejprve kliknou na hru a ještě kliknout na potrzení  jako kdybych to kupoval a bla bla refound...

    • SalemCZ

      To už taky není úplně asi pravda, tedy doufám že už něco Epic do obchodu dal.

      • Veskoslav

        A co tam tedy přidal, jestli se můžu zeptat?:)

        • SalemCZ

          To nevím ale tyhle věci jsou snad 4 měsíce starý tak doufám že už nejednou na beta provoz.

          • Veskoslav

            Pokud jedou na plnou verzi, tak je to ještyě horší:)

            • tomwolf

              ty musis mat neskutocne smutny zivot ked si liecis komplexy pod kazdym clankom o epicu...keby si sa zaujimal o dolezite veci tolko co o taketo kraviny tak tu nepotrebujes stale plakat jak pubertiak ktoremu nedovolili ist na party...

              • Veskoslav

                Reakce na příspěvek:

                Co to meleš? Bereš drogy nebo jenom dlouho na sluníčku?


                Můžeš mi říct ten komplex? Rád se pobavím můj drahý slovenský příteli...


                Mimochodem moralistické kecy si nech pro někoho, kdo si ve své debilitě myslím, že na servru o hrách je bude někdo poslouchat;)

            • SalemCZ
              • Jambbo

                Reakce na příspěvek:

                tak tam si můžeš přečíst že co Veskoslav poslal tak +- furt není nic, akorát přidali vyhledávání, strašný posun v 21. století. Hlavně mě furt rozbíjí že nemají ani košík a má být za více jak půl roku, to bych bral jako jejich EPIC fail.

                • SalemCZ

                  Reakce na příspěvek:

                  Tak já si na Epicku nikdy nic nekoupím, to neboj, mě přijde vtipný že nejdřív chtějí mít Humble a pak až třeba recenze, nebo Wishlist.

  • Marines
    No dobrý, všichni jsme pochopili, že PR-ko ve prospěch čínského EPICu jede na plné obrátky....
  • Maxianimal

    A jé, EGS Haters incoming.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit