Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na EU IV se moc těším, jedničku a dvojku jsem miloval, trojka mě trochu (dost) zklamala, přišla mi jednodušší, nevím, nevydržel jsem u ní kvůli tomu moc dlouho. A doufám, že nám Paradox naservíruje další pořádnou hru, poslední Crusader Kings II mě zabavili na mnoho dlouhých večerů *4*, čas u předešlích Europ snad ani nepočítat *1*
  • Toto bude asi podobné ako crusader kings že ?
    Aký je rozdiel v týchto hrách ak sa môžem opýtať ?
    • EU IV ještě nevyšla, takže budu porovnávat s EU III Chronicles. Crusader kings se primárně soustřeďuje na rodové linie a na vazaly. V EU hrajete klasicky za celý stát, ovšem hra vám nabízí značnou hloubku v jiných oblastech. Na rozdíl od Ck zde máte k dispozici mapu celého světa a hrát můžete za libovolný národ včetně např. domorodých Američanů. Národy jsou rozděleny do kulturních skupin přičemž za každou skupinu se hraje zcela jinak. Jednu z hlavních složek hry tvoří kolonizace, kde se budete muset utkat o nová území jak s domorodci tak také s vašimi konkurenty. Mnohem větší váhu zde má také výzkum.
      • Keyz
        Není EU moc složitá? V Crusader Kings 2 mne vyhovuje tuturiál .

        Btw mohu v Crusader Kings nějak vytvořit nový stát a pak ho ovládat? Například ČR. Zde je sice město ale to je celé, je součástí jiného státu. Zatím jsem na to nepřišel ale hrál jsem taky málo.
        Viděl, jak někdo měl celou mapu jako jednu říši a stejné náboženství. Tedy asi jde obsadit vše. Jako v lehčím Knight of Honor.
        • smejki
          EU3 hlavně nemá pořádný tutoriál. Resp. má, ale je prd platný, protože se hra několikrát zásadně měnila.
        • Nový stát, jako s novým jménem, nezaložíš, názvy a rozložení se řídí podle historie.
          Obsadit celou Evropu určitě lze a klobouk dolů, pokud někdo začal za nějakého "přizdisráče" vládnoucího jedné zapadlé oblasti a dokázal se prointrikařit a proválčit, že mu celá Evropa říká Pane. Každopádně nikdy neřídíš všechny kraje, vždy jen pár (záleží na schopnostech tvé postavy), o zbytek se starají tvý vazalové. Jako ve skutečnosti, král měl pod sebou spostu šlechticů, kteří se starali o svá panství ve jménu krále. A když šlo do tuhého, tak si panovník vyžádal jejich armády.
          • Keyz
            Tady je příklad: http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?591087-world-conquest-possible/page2&s=df6e382969ec58a4054736cce06bb127

            To je škoda, proč nemohu dát například provincii kde je Praha nezávislost a pak se spojit a změnit jméno. Anebo tam přestěhovat krále. V historii se také měnili jména. Takto tedy musím hrát za stát který bude mít celou dobu stejné jméno? To je i v EU III? Například v Knight of Honor to šlo. Tam se někdy oddělila část státu a měla jiné jméno.
            - Btw je vůbec obsadit další stát tak, aby nebyli vazalové ale ovládal jsem přímo? Tedy dosadil tam svého člověka, který se o to bude starat.
            • Magister_Peditum
              Krále v CK2 do Prahy samozřejmě přestěhovat lze, jednoduše ji zvolíš za sídelní město/provincii. A ovládat území můžeš také sám, jen tím získáš postih na vybírání daní a vztahy s vazaly.
      • To znie velmy dobre. Práve toto ma láka.
      • Ač se jedná na první pohled o podobné hry tak herní zážitek je dost odlišný a abych se přiznal Europa Universalis mě bavila víc.
  • Tak na tohle se fakt těšim! Zkusit mít zámořský kolonie třeba jako Irsko apod. Jsem rád, že i vnitrozemský země je můžou mít pokud se dostanou k pobřeží.
    • Jo, pamatuju si časy u dvojky, kdy mé velkolepé České království, před kterým se celé Rakousko a Prusko klanělo, bojovalo o své kolonie se Španělskem v Jižní Americe... to byly časy *1*
  • Hergot, to mě štve, že ostatní díly od Paradoxu včetně Hearts of iron není v ČR vůbec k sehnání....
    • EU II vycházela v kompletní české lokalizaci, dokonce i kdysi na Score nebo Levelu byla.
    • Steam má v databází EU III s datadisky, na ostatni jsem se nedíval.
  • Mirumilovni kolonizatori byli zajiste predci humanitarnich bombardaku a jinych siritelu svobody.
    • Ti mirumilovni kolonizatori byli vetsinou vesmes trestanci a vyvrhelove, kterym dala jejich vlast sanci zit... viz napr. Australie, byvala vezenska kolonie Velke Britanie *3*
  • kickasl
    abych mohl mirumilovne kolonizovat pouziju nasili (pokud nahodou nezemru, nebo nechytim osklivou nemoc)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit