Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Steam uvádí na trh za plné ceny spoustu her co nejsou hotové a ani odladěné, kdyby alespoň se tvůrci snažili hru dokončit a odbugovat, ale takhle mám na účtu mnoho her co nejdou hrát....
  • raději bych velryby zachraňoval, než lovil

    #stoplovuvelryb
    • Co ti brani? Vstan a odlet nekam, kde toto muzes delat, a nejen o tom mluvit z pohodli domova a dojimat se svou globalni dobrotou.
      • tobě zabíjení velryb přijde v pořádku? a jinak jsi ok?
        • Zabíjení? Snad lov ne? A proč ti vadí lov velryb, ale lov narvalů a žraloků ne?
          • Vadí mi vraždění všech živých tvorů, zvlášť tak krásných a ušlechtilých jako velryby, narvalové a žraloci, jsem pro zákaz lovu obecně
            • to je tedy opravdový hnus, taky bych jim něco uřezal *10*

              uvidíme, ja, to bude zpracované ve hře, ale třeba v AC: Black Flag zabíjení velryb taky bylo, ale nebylo hlavní náplní hry
            • jamar28
              Coffin: To se dělá ještě dnes třeba se žraloky. Čínští rybáři běžně ulovenému žralokovi jen uřežou ploutve (nejcennější část) a živého ho hodí zpátky do moře. Jak to dělají ostatní národy nevím.
            • Coffin.Corner
              JR: To je možné, i když moc humánní mi to taky nepřipadne, ale já měl na mysli dobu industrializace, kde se vše dělo ve velkém, rychleji a bezohledněji. Velké škunery neměly problém si přitáhnout velrybu okamžitě po harpunování a protože tuk a ostatní suroviny ve studené vodě rychle tuhnuly, krájela se okamžitě, bez zjišťování jestli žije nebo ne...
            • Coffin.Corner: velryby se lovily na malých člunech po šesti chlapech, kteří veslovali co mohli aby ji dohnali, pak se k ní harpunou připoutali a následovala zběsilá jízda, kdy je velryba za sebou vlekla
              dokud se neunavila. To mohlo trvat hodinu, někdy až celý den. Pak na ni harpunář vylezl a dlouhou harpunu jí vrážel do plic, až se utopila ve vlastní krvi. Teprve pak velrybu dovlekli ke škuneru a začali s porcováním. Nakolik živá ještě v tu chvíli byla si netroufám říci, ale myslím že moc ne. Takový lov byla strašná dřina a zpracování té hory tuku ještě větší...
            • Coffin.Corner
              Redyzz: Bylo úplně běžné, že se ulovená velryba krájela a porcovala ještě za živa. Že to byla pro někoho obživa tohle barbarství vůbec neomlouvá. Navíc v dnešní moderní společnosti není lov nic jiného než jen obyčejná zábava a obrovský kšeft...
            • Proste ses vegatarian nebo vegan nebo neco podobnyho a snazis se tady vnucovat svuj zivotni styl a svetonazor nikoliv pres realne ciny, ale trapne hashtagy. Omluv me, jdu poveceret kure (zabite).
            • Tak zrovna v době kdy se odehrává hra využívali velrybu do posledního kousku. Jsme predátoři na vrcholu potravního řetězce. Lov je v přírodě normální pro zajištění přežití. Zajišťuje živobytí pro rodiny rybářů. Pokud se lov provádí v takovém měřítku, aby se populace stíhala obnovovat. Nevidím v tom takový problém.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit