Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych jen upřesnil, že sbírka pro DAI měla sloužit pouze na zaplacení profesionálních překladatelů, pro co nejrychlejší dodání lokalizace fanouškům. Zadarmo to přeložíme také, ale bude to trvat výrazně déle. V případě profsionálů mohla být už nějaká část česky letos na Vánoce, při neplaceném překladu fanoušky to nebude dříve než za půl roku. A kvůli událostí s jistým webem bez výsloveného povolení překlad nikdy nezveřejníme.
    • Eurogamer ?
  • Sakra videl sem 1 a to blo nic moc ale tento 2 dil ukazka sakra vypadala dost huste no skoda zeto zatrhly ale mohlito vyresit jednoduse proc ten amaterskej film nepomenujou jinak a jeto ? dneska je tolik filmu a her ze za chvilku si nikdo nebude moc natocit nic amaterskeho abyho nahodou nepokutovaly za autorske prava sorry za cz
    • ps: hele melisme ve skole divadlo a hraly julie a romeo a kamos to natocil a dal na youtube tak toje asi velkej prusvich co no jo no skola to zaplati tu pokutu distak xD jajen ze jeto hodne divne a hodne podobne popravde kaslu na uatorske prava ze nekdo neco vymisli to beru priklad hodne filmu se opici treba filmy se zombikama a je toho hafo jen tomu daj jinej nazev a maj to tak proc ne ale voni snad zato meli penize ty herci amaterske co to hrali ?? nebo jak toje protoze pak bych to chapal ale jestli sito financovali sami a neprodavaly jako film tak toje same jako hrat divadlo na ulici
  • alladjex
    Když jsem četl článek v Levelu a tenhle článek o MGS, první co mi přišlo na mysl jsou různě formulované myšlenky nehezky se opírající o majitele práv. Ale i druhý pohled je podle mě potřeba vzít v potaz.

    Představte si, že něco kreativního uděláte. Někdo jiný to použije. Myslím, že pokud nebudete mít pocit, že jsou v tom peníze, necháte věci volný průchod a budete to brát jako reklamu. Pokud se do toho ale vloží nějakým způsobem finance, myslím že drtivá většina lidí začne přemýšlet o tom, jestli je to ok.

    U velkých společností do toho vstupuje trošku horší stránka v tom smyslu, že lidé, kteří to zatrhnou často jen sedí na financích a nejsou to právě ti kreativní lidé, kteří danou věc stvořili. Ale abych nebyl za alibistu, který stojí srabácky uprostřed ... je to naprd, že jim to zatrhli ;]
    • Pokud z článku vyznívá, že se do majitelů práv opírám, tak je to omylem (ale nemyslím si, že to tak vyznívá). Naopak s postoji majitelů práv souhlasím. Nějaký řád to mít musí, ale jistá benevolce neuškodí - to asi v případě neplacených projektů. Dle mého názoru jen zmiňuji situaci a do majitelů práv se neopírám.
      • alladjex
        To byla čistě má úvaha, ne reakce na článek. Promiň jestli to tak vyznělo. Článeky mi přišeli napsaný z celkem objektivního pohledu (i když na objektivní pohled já něvěřím) ;]
        • V pohodě, rozumím. :) Hlavní je, zda jsou články zajímavé.
          • *14* Řekl jsi vše , nemám co bych dodal .
  • Lukyz
    Tak ta ukázka na druhý díl působí absolutně luxusně! Takovou "odměnu" si teda tvůrci nezaslouží *9*
    Škoda pro tvůrce, škoda pro fanoušky MGS a škoda pro Konami, že si stopli reklamu zdarma...
  • Jen bych dodal, že čeština do her, stejně jako třeba titulky k filmům podléhají licencím a pokud nemáte souhlas vlastníka práv, nesmíte hru/film/knihu/písně překládat a takový překlad jakkoliv šířit. U her se navíc můžeme bavit i o reverzním inženýrství, které ve většině případů není dovoleno.
    • Samozřejmě, stejně jako u překladů knih a všech oficiálních děl (známý příklad fan překladů Harryho Pottera).
  • Dovolím si parafrázovat slavný výrok"Držitel autorských práv, jo to je alfa samec"
    stejně jako u patentu puvodně chvalihodný význam (ochraná vědcu/autoru před tím aby jim někdo zkopíroval vynálezy a vydával je za vlastní, a profitoval z jejich práce) se změnila v byznys,

    Neříkám že by se autorská práva měla zrušit,ale je nutno aby se upravila.
  • alladjex
    Mimochodem článek v Levelu moc zajímavý. Stejně jako souvislost s touto zprávou. Je vidět, že úvahy v článku trefné.
    • Díky moc, potěší.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit