Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vojta.kalab

    @Jiri.svak jak je to se zvukem? V tech konfiguracich nevidim zvukovou 

    Kartu. Zvukovy vystup ma integrovany zakladni deska nebo jak je to vymyslene?

    • Wolfcastle

      Z jakýho si tisíciletí? zvukovou kartu... to se používalo někdy v 90desátkách ne? Již drahně let májí téměř všechny základní desky a 100% ty "gaming" kvalitní digitální 7.1 zvuk

    • jiri.svak

      Ano, integrovaná.

  • skaven

    len taky dotaz laika, k tym drahsim zostavam. v texte mate uvedene, ze ide o hranie na ultrawide az 4K, a vyber procesorov k tomu oddovodnujete grafom fullhd. snad by sa hodil AJ 4K graf

    (podstata je ta, ze limitujuci faktor pri ultrawide ->4K je aj tak graficka karta)

    • jiri.svak

      Ano, to je pravda, v této výkonnostní úrovni se ale počítá i s uživateli, co mají monitory 120Hz+, tam je procesoru třeba.

      • skaven

        to je asi pravda, ale fakt napr r5/r7 v 4K neda dostatok fps a I7/i9 uz ano?


        bezne testy na youtube vravia, ze tam nieje rozdiel: r7 3700X vs I7 9700K je v 4K celkovo tak 1% rozdiel vo vykone... co sa uplne zmaze pri tom novom firmwari tento mesiac

        letme hladanie:

        https://youtu.be/xdVImpz0Zzk?t=23

        • jiri.svak

          Jak jsi říkal, ve 4K je omezení na straně GPU, takže by tam mohla být i i5-8400. Jde ale o to, aby ta sestava byla vyvážená, tudíž ideálně splňovala co nejvíce nároků hráčů, eg jak hraní ve vysokém rozlišení, tak i ve vysokých FPS.

          Ber to jako inspiraci. Zrovna ta sestava 40k je takový kočkopes, jak jsem se snažil dát do limitu co nej grafiku. Kdo ví, že bude hrát v max 60 FPS a nežene se za co nejvyššími framy, může si jako CPU osadit třeba Ryzen 5 3600 a bude taky spoko.

  • S počítačem za 40 000 Kč nesouhlasím. Paměti bych dal minimálně 3000 MHz, případně 3200 MHz, rozhodně ne 2666 MHz. Základní desku rozhodně s chipsetem Z370 nebo Z390. Určitě bych zvolil dražší MSI MPG Z390 GAMING PLUS za 3344 Kč. Paměť bych zvolil Kingston HyperX Predator DDR4 16GB 3200MHz CL16 HX432C16PB3/16 za 2154 Kč. Druhou člověk může dokoupit. SSD určitě můj  Samsung 860 EVO 500GB, MZ-76E500B/EU, který nabízí nejlepší poměr cena/výkon v ceně kolem 1900 Kč. Grafická karta by určitě stačila Zotac GeForce RTX 2080 AMP 8GB GDDR6 ZT-T20800D-10P za 17 970 Kč. SUPER varianta je výkonnější jen nepatrně. Pokud už ji chcete, tak Zotac GeForce RTX 2080 SUPER GAMING 8GB GDDR6 ZT-T20820F-10P za 19 732 Kč.

    Co se Ryzenu týče, tak je zbytečné plýtvat za paměti s frekvencí 3600 MHz, které jsou až dvojnásobně dražší. Pokud už ano, tak Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 3600MHz CMK16GX4M2Z3600C18 za 2654 Kč nebo méně. Lepší je ovšem zvolit buď jednu HyperX HX432C16PB3A/16 za 2341 Kč nebo velmi kvalitní dvojici Corsair Vengeance LPX Black DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 CMK16GX4M2B3200C16 kolem 2300 Kč.

     

    • jiri.svak

      Co přinese deska s čipsetem Z370/Z390 této sestavě?

      • Nemá smysl do high-end sestavy dávat low-end komponenty jako je deska s chipsetem B360, která omezuje frekvenci paměti na 2666 MHz. To je absurdita! Chipsety Z370/Z390 mají své výhody, včetně pamětí 3600 MHz, které budou cenově výrazně klesat, viz. ten kvalitní akční kit, Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 3600MHz CMK16GX4M2Z3600C18. Jak může někdo dát starý Intel i7 8700 s nesmyslnou cenou a desku B360 s 2666 MHz paměťmi dohromady, to mi hlava NEBERE. Počítač se staví s výhledem dopředu, ne dozadu. Pokud bys tam měl nějaké akční slevy s obrovskou úsporou, tak ano, ale ne pro PC na herní výkon. Každý odborník by tě za tenhle počítač ztrestal rákoskou :-D  Podívej se na odborníky, jak oni sestavují herní PC. Youtube je jich plný. Hardware Unboxed, Gamers Nexus, Tech Deals a tuny dalších. Pokud už tam strčíš RTX 2080 SUPER, tak za normální cenu do 20 000 Kč, ne dražší. 

        • Wolfcastle

          Počítač se staví s výhledem dopředu... 😂 ten největší nesmysl vůbec kdykoliv jsem takto stavěl pčítač bylo to na houby ano za 2-5 let když jsem ho chtěl rozšířit na trhu už byly nové procesory/paměti/GK ktere ani do těch před 5ti lety HIGH end základních desek nepasovali... vždy se pak vyplatilo koupit novou základní desku než po bazarech shánět to co tenkrát bylo high end a drahé.

        • jiri.svak

          Já mám na to jiný názor, ale díky za příspěvek.

    • Jez3vec

      Odborník se pozná, radit lidem kupovat single channel RAM... U ryzenu to znamená stutter, u Intel "pouze" cca 30% FPS dolů.

      • Co je to za blbost? Rozdíl mezi paměťovými moduly v single a dual channelu není tak výrazný ani omylem, stačí se mrknout na testy. Youtube https://www.youtube.com/watch?v=o5nDQ_ufpMY. Každopádně je to jenom varianta a mám tam i 2x8 GB a klidně 3600 MHZ od Corsairu, které jsou navíc hodně kvalitní. Ta cena 2654 Kč je hodně dobrá a jen málokdo by zaváhal.

        • ??? Podivej se na to video znovu, prosim. Opravdu je to v prumeru 30%. U her narocnych na pamet obecne jako BF V klidne i 50%

          • Eh, ty procenta jsem otocil, takze jsem to bral jako 30 a 50% navyseni fps ve prospech dual channel, ne snizeni v neprospech single channel. Ale w/e, i tak je to naprosto masivni rozdil.

            • Pořád tedy doporučuji 2x8 GB DDR 4 3600 MHz. V tom se nic nemění. Pokud nekdo chce 2x16 GB DDR 3200 MHz, taky bych v tom neviděl problém, jen ty jejich ceny půjdou dolů. Ten single channel jsem zvoral z pohledu výkonu, to máš pravdu.

  • Jez3vec

    K čemu 3200Mhz ram s deskou A320, která stejně přetaktování jak pamětí, tak CPU neumí?

    • podpora procesorů AMD Ryzen/7. generace série A/Athlon; podpora procesorů s integrovaným grafickým čipem, 2x DDR4 2133 MHz (až 3200 MHz OC), takže ty paměti jsou podporovány.

  • Procesor Intel i7 8700 nestojí 8800 Kč, ale 7899 Kč https://www.mamevsechno.cz/Intel-Core-i7-8700-BX80684I78700-d267.htm. Já ho na konci června 2018 koupil za 7020 Kč, takže výsměch. Alternativou je ovšem AMD Ryzen 7 3700X (8899 Kč u stejného prodejce). Co se grafiky týče, tak bych bral určitě RX 5700 XT od AIB partnera, vždy podle ceny. Nabízí se Powercolor RAXRX 5700XT 8GBD6-3DH https://www.obchudecek.cz/detail.php?zbozi=V134216_H_powercolor-rx-5700xt-standard-version-8gb-gddr6-hdmi-3xdp za 11638 Kč nebo si spíše počkat na slevu. Tato grafika nabízí nejlepší poměr cena/výkon v nízkém high-endu. Její cena by však měla klesnout. 

    • Bumtaratabumbumbum

      Jirka v tom článku píše (a už mnohokrát to zmiňoval v HW Clubu), že ceny bere jen z některých vybraných (Jirkou a redakcí ověřených) obchodů, nikoliv ty nejnižší možné.

      • A to by nikdy neměl dělat, protože se pak jedná o inzerci, ne o článek!

        • Bumtaratabumbumbum

          To je přece hloupost. To by musel psát něco ve stylu: "Všichni sem, v "dosaď název obchodu" mají to a to a je to za nejlepší ceny a v nejlepší kvalitě, tady si to všichni pořiďte, je to super." 

          Prostě jen (podle mě velmi lidsky) bere v potaz jen obchody, které má ověřené, a naopak nebere v potaz různé malé, obskurní obchůdečky. Jako co si budem povídat, stejně nejspíš většina (uznávám, můj odhad - ničím nepodložený) ze čtenářů by nakupovala právě na některém z těch Jirkou zmiňovaných stránkách, popřípadě v zahraničí.

          • Nakupovat v zahraničí se podle mě nevyplatí ani cenově, natož z pohledu záruky. Kde nakupuješ ty? Já nakupuji u českých prodejců, malých i velkých, vždy podle ceny, případně vyzkouším aukro. 

            • Bumtaratabumbumbum

              Já PC komponenty nenakupuju, mám jen starého "herního" notebooka. Jen jsem do něj kupoval SSD a ten jsem kupoval na CZC, byť ho na Heurece někdo prodával i levněji, ale nevěděl jsem, co je to za obchod, tak jsem to raději koupil u ověřeného.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit