Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KamilZm
    Tahle "recenze" je bohužel taková slabší a zcela nic o vlastní hře neřekne. Pokud někdo nehrál původní verzi (jako já), nic se nedozví a rezenze na ní zde není: http://games.tiscali.cz/grim-fandango-4579
  • Koukám, že jsem asi jediný, komu absence myši nechyběla. Nedávno jsem si zahrál původní krabicovku tak, jak kdysi poprvé.
    Každopádně na PC není důvod kupovat znovu, když už ji vlastníte, smysl je v tom, že se hra dostala na PS4 a Vitu. A taky v tom, že se dostala i na PC na chvíli znovu do povědomí.
  • del0
    Nechápu, proč vylepšené verze devítkových/desítkových her mají často nižší hodnocení (viz třeba i HoMaM 3 HD). O to víc jsem zmatený, když u nedávného remasteru jedné overhyped hry (LoU) tahle logika k mému překvapení neplatila. *15*
    • Luke
      To je dobrá otázka, která je těžká na odpověď. V jednom čísle hodnotíš kvalitu hry, ale zároveň bereš v potaz kvality remasteru. Pakliže jde o vynikající hru, která dostávala desítky v době svého vydání, je možné, že remaster bude mít chyb, které hra původně neměla - tímpádem jde hodnocení dolů. Jinými slovy: S čísly je jen trápení :)
      • Ja bych to ciselne hodnoceni zrusil. Je s tim porad nejake mrzeni :)
        • Pethulla
          Ale dokážeš si představit, co by to znamenalo? Vždyť by se ty recenze musely číst. Už by nestačilo jen juknout na číslo a jít vyplodit nějaký blábol do diskuze.
          • Mistni trollove by si jiste vystacili s temi 2-3 vetami ve slovnim verdiktu :)
            • Wahooka je goblin, ne troll :)
            • říká někdo, kdo má trolla v profilovém obrázku *1*
  • Já jsem hlavně rád, že to je konečně k sehnání. O grim fandango jsem se dozvěděl před třemi roky a ta hra bohužel nebyla nikde k sehnání za rozumnou cenu. Kdybych vlastnil původní verzi, tak bych tenhle remaster s klidem vynechal.
  • No, stejně jsem si tu hru užil nejvíc nedávno, kdy jsem si ji zahrál v ResidualVM a konečně s addonem, který přidal ovládání myší.
    Proto by mě zajímalo, přátelé drazí, jakpak se hraje remaster? je to lepší?
    • Ne, ale je to dražší *3*
      • hrajem len remaster a snavodom, takze je to v pohode. a uplne zadarmo. takze za mna 9/10
  • Jupí, no takže po těch 15 letech, kdy mě odradilo strašný ovládání v demu (tenkrát na CD jako příloha ke Score), jsem si hru koupil. :)
  • Původně jsem myslel, že to bude předělané podobně jako Monkey Island, tzn. naprosto stejná hra, ale kompletně zmodernizovaná grafika a poupravené ovládání.
    • Jo přesně! Monkey Island je ukázka toho jak má něco, co si říká remaster vypadat.
  • Takže opět dva nostalgické body odebrat a bublina splaskla. Mrtvé by člověk neměl vykopávat.
  • Remaster, který bohužel až moc šustí penězi. Starou verzi díky oné modifikaci, která je zmíněna v recenzi můžete hrát úplně v pohodě.
    Ale až zapnete reamster a budete přepínat mezi starou a remasterovanou verzí, tak zjistíte, že rozdíly, které by obhájily cenu tam prostě nejsou.
    Stále je to znamenitá hra, ale pokud máte starou verzi, tak nevyhazujte peníze.
    • x_ander
      Tak mrzkých 12 euro bych asi nenazýval šustěním penězi. Máš sice pravdu, že pro někoho, kdo má doma (funkční) originál, je na zvážení, zda mu těch 12 euro za to stojí. Pro všechny ostatní to je ale solidní cena. Zkus to srovnat s "HD remaky", které jdou často přes 20 euro.
      • ať tak či onak, Schafer neudělal v zásadě nic a najednou se mu zas kutálej prachy... tahle móda remaků je hrozná, když většina došla invence, tak se teď už budou dělat jen remaky remaků?
        • Na druhou stranu remaster Grim Fandanga dává celkem smysl. Původní verze je u nás těžko k sehnání a co jsem tak koukal na eBay, je celkem drahá. Přičemž neexistuje záruka, že bude fungovat na moderních systémech. Takže já tenhle konkrétní remake celkem vítam, i když v přincipu žádnej velkej fanda takovejch věcí nejsem. Navíc, cena je víc než příjemná. Kdyby vydali původní hru, bude stát tak 8 Éček, takže tady je rozdíl +- kilo. To mi zas jako tak velká hamižnost nepřipadá. A poslední věc, Grim Fandango patří do zlatýho fondu a myslim si, že je dobře, když se dostane k nový generaci hráčů.
          • pravda, že pár věcí je slušnejch, jen mě trochu prudí ta aktuální móda, viz Baldur's Gate nebo Heroes III...
            • Ale jo, já s tebou v zásadě souhlasim, remastery Baldura, Heroesů, nebo Icewind Dale mi taky dvakrát nevoněj. Na GOGu i jinde se daj snadno sehnat originály, který zestárly důstojně, furt se hrajou dobře a dobře taky vypadaj. Takže tyhle předělávky jsou v podstatě zbytečný. Ale v tomhle konkrétnim případě jsem za remaster rád. Kdyby byla snadno dostupná původní verze, tak jako u her, který zmiňuješ, tak na to budu mít asi stejnej názor, jako ty.
          • Záruka, že to poběží na moderních systémech tu je. Říká se ji konkrétně ResidualVM a bězí na Win, Linuxu a MacOS.
            • Dík za info, Ježíši. To budu muset výhledově zkusit.
  • Za posledni dva odstavce dik. Tuhle jsem treba rozehral Ocarina of Time, kterou jsem nikdy nehral, a proste uz to neslo hrat. Obecne napriklad spousta her pro starsi konzole trpi tim, ze proste dobre nezestarly - asi nejvic se to podepsalo na N64, ale plati to i pro nektere mladsi konzole.
    • Ja bych to nevidel tak tragicky. Nastesti hry z N64 maji vetsinu 3d modelu netexturovane. Kdyz se ocarina pusti v emulatoru, nastavi se vysoke rozliseni, ten nejlepsi interpolator, filtrovani textur a jeste se prida HD texture pack, tak je to v pohode hratelne a grafika je snesitelnejsi nez u her z PSX a PS2. Ale stejne to porad nema na to, kdyz si N64 pripojim ke staremu trinitronu od Sony. Na CRT obrazovce i ty stare hry vypadaji dobre, protoze tam se ta horsi grafika tak neprojevi, jak na nejakem fullHD LCD monitoru ci tv.
    • maros.goc
      holt no 3D grafika starne rychlejsie ako 2D ktora je vlastne nadcasova
      • Souhlas, dodnes hraju na MAME třeba Garou: Mark of the Wolves, nebo Metal Slug, a ty hry vypadají i dnes naprosto úžasně díky pixelartu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit