Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bud jsem to přehlédl, ale nikde jsem nenarazil ani na zmínku o tom,že je hra s cz titulky...máte na tomhle tomhle webu nějaký problém s mateřským jazykem?
    • Nechápu, že má někdo pořád potřebu řešit češtinu ve hrách. Hra má rating 18+. Jestli někomu po tolika letech výuky angličtiny na základce a střední škole dělá problém rozumět angličtině, tak by se měl možná věnovat více studiu a méně hraní her.
      • Ale v tomhle vlakne nikdo neresi problem s anglictinou... komentar vyse pouze poukazuje na to ze v recenzi se nikdo nezminil o tom ze hra ma ceske titulky *7*
        nacez sarka pise ze je to v souhrnu... zbytecne se nerozciluj ;)
      • Harshday
        Problém je to, že ne na všech školách se vyučuje angličtina. Sám jsem měl ještě na střední němčinu, ale na vysoké jsem přešel na angličtinu, kterou jsem měl okoukanou z her, hudby apod., ale ne každý má vlohy na jazyky, takže rozumím obávám, jelikož hrát hry bez příběhu nebaví snad nikoho.
    • Laern Englisch Modherfucker
    • cms.sarka-tmejova
      Recenzentská kopie česky není a v kartě hry lokalizace zmíněná je, kde je problém? :)
      • Zvláštní,koukám na jiné weby a natípane obrázky mají české titulky...
        • Proč zvláštní? Já taky preferuji hrát hry s anglickýma titulkama, i když hra nabízí české. Kdo umí, ten umí.
  • Vypadá to jako naprostá paráda. A to je jen dobře! Doufám, že vyjde kvalitní předělávka na PC. Teď otázka pro PS hráče. Jak se stou věcí na palec míří? Dělá to za vás nebo musíte natočit aspoň tim směrem? *7* Ale neberte to jako nějakou urážku, opravdu to neznám. V pc hrách, online tuplovaně, si nedokážu představit udělat rychleji a přesněji (zaměřovač) než myší. Díky!
    • Není to holt jak na myši, že se otočíš a vystřelíš bez nějakého přemýšlení a trefíš se. Na gamepadu už musíš zamířit. Tam se prostě netrefíš hned, ale zvykneš si :)
    • Střílečky moc nehraju, ale je to o zvyku. Quake 3 Aréna bych na tom hrát nechtěl, ale třeba Killzone, Deus Ex nebo Order 1886 byly úplně v pohodě, ani jsem při hraní nevnímal, čím to ovládám.
    • ucho
      představ si, že většina her žádnou asistenci v míření nemá :) prostě to chce cit.
      • Fakt jsem to měl v ruce snad 2x tak si to nedokážu představit. Ale věřím, že tomu jde přijít na chuť a být v tom opravdu dobrý. díky za reakci ;)
        • ucho
          hele v reálu taky během pár milisekund nenamíříš a nedáš headshot, dokonce můžeš i snadno minout na blízkou vzdálenost. jasně že se střílečky ovládají mnohem lépe klávesnicí a myší, ale to vlastně není žádná výzva.
          • Headshot sice během milisekundy nedáš, ale to nemění nic na faktu, že má míření v reálu mnohem blíž myši, než gamepadu. Doporučuju zajít na střelnici nebo airsoft. Vlastně ani není třeba. Zkus se zvednout ze židle a otáčet se. Gamepadový pohyb je absolutně nerealistický. Mimochodem, opomijíš, že záleží na mechanismu míření. Hra může kurzorem simulovat zamíření, takže headshot během milisekundy nedáš, pak je to, co tvrdíš, irelevantní.

            Jinak argument, že to není žádná výzva samozřejmě nefunguje, protože záleží na obtížnosti, popř. jestli hraju proti AI nebo lidem.
            • "Nikz: ty jsi toho asi moc na konzoli s ovladačem nehrál, že? jasně že jde pohled směru měnit rychle. a některé hry ti dokonce umožní nastavit senzitivitu."

              Ty si toho moc na PC nehrál viď? KAŽDÁ hra na PC umožnuje nastavit sensitivitu a AKCELERACI, tzn. mnohem preciznější kontrola míření. Fakt, že profi hraní FPS je doménou myší, rozbijí to, co tu tvrdíš. Nechápu, že máš pořád potřebu se pouštět do bojů, který jsou předem prohraný.
            • Nope. Pohyb myši bude vždycky reálnější. SAMOZŘEJMĚ myšleno rozhlížení a míření, ne analog vs digital CHŮZE (je řeč o myši proboha, ne o klávesnici, takže naprosto mimo). To, jakým způsobem ten ovladač pracuje, tj. naprosto irelevantní. Obojí držím v ruce a nemířím tím, obojí je nerealistický, takže tohle řešit je nesmysl - opět ucho a jeho kličkování mimo pointu debaty. Bavíme se o tom, jak se to přenáší do hry, jak realisticky se to to chová ve hře. Rozhlížení a míření gamepadem je robotický a nepřirozený. Stačí si pustit jakýkoliv video ze střelby nebo airsoftu, kde má člověk kameru umístěnou z pohledu. Sakra, stačí si vzít do ruku pušku a rychle se otáčet a mířit do různých míst. Myš je mnohem věrohodnější, co se týče responzivity a preciznosti. Popírat tohle může fakt jen fanatik jako tady ucho.

              Co se týče chůze, tak ano, analog má plynulou změnu rychlosti oproti klávesám, nicméně tohle zrovna u FPS moc negunguje a nikdy nefungovalo, protože je to často zbytečný, obzvlášť u onlinovek. Prostě buď jdu nebo běžím. Nemám důvod chodit poloviční rychlostí. Nepřináší to nic.moc navíc. Efekt to má spíš v single 3rd person hrách a stealth.
            • ucho
              Nikz: ty jsi toho asi moc na konzoli s ovladačem nehrál, že? jasně že jde pohled směru měnit rychle. a některé hry ti dokonce umožní nastavit senzitivitu.
            • reakce na ucho: Je docela dobre si uvedomit, ze at uz predvedes argument jakykoliv, tak gamepad je oproti mysi mnohem min realny ne co do zpusobu mireni, ale spis je problem, ze ti nedovoluje rychle menit smer pohledu, coz v realu muzes. U tps to neni uplne problem, protoze i tak toho vidis hodne, ale u tech fps je to prave to nejvetsi minus (+ male fov na konzolich). Jednoducha situace, kdy potrebujes zkontrolovat rychle levou i pravou stranu zpoza dveri, se proste na konzoli resi blbe, to me osobne urcite ubira na imerzi. Da se to resit VR headsetem, ale na tehle generaci konzoli to zdaleka neni ono.
            • ucho
              "Gamepadový pohyb je absolutně nerealistický.", zato pohyb myší po stole pojezdem je megarealistický. no teď jsi to rozsekl :)

              edit: jinak ještě k té realističnosti. je reálné se otočit dejme tomu o 40 % a zaseknout se na jednom místě (tedy rychlý pohyb myší se zaměřením na cíl)? ne, není v tom setrvačnost jako ve skutečnosti. gamepad ti ale jistý druh setrvačnosti poskytuje.
              pohyb myši po stole posune kurzor libovolným směrem. to samé docílíš na gamepadu páčkou, jen je pro to potřeba mít trochu citu v palci, prostě to chce praxi, abys ten jemný pohyb udělal.
              u klávesnice a myši máš jen dvě rychlosti: chůze/běh. na gamepadu ovládáš jednou páčkou pohyb (klávesnice) a druhou míříš (myš), ale oproti té klávesnici ti páčka nabízí různý stupeň rychlosti, tedy sám si dodáváš rychlost chůze. běh pak bývá ještě něco extra pomocí dalšího tlačítka.

              nechci tu tvrdit, že je něco lepší. klávesnice a myš je super způsob ovládání, určitě je to jednodušší a lidi s tím budou mít míň problémů. ale vše má své pro a proti. i na gamepadu jsou fps slušně hratelné a kdo chce, hru si na tom užije.
    • Eeee ne, nevyjde *3*
  • Podle světových recenzí je to opravdu nátěr... Já k tomu zatím můžu říci to, že jsme rád když jsme si koupil PS4 Pro k vánocům *1* Doufám že, Spiderman bude i takhle neméně dobrý... Ještě jsem chtěl CZ Sony pochválit za to, že se vůbec pro nás Čechy se obtěžuje zařizovat lokalizaci do her, obzvláště u Detroit hry to velmi chválím..
    • Detroit bude mit titulky?? Tak tato zprava me velmi potesila :)
  • Vecna skoda ze kobzole maji tak retardovane ovladace, kvuli nim sem ni nikdy zadnou hru plne dodatecne nevychutnal.
    • Jestli to nebude spíš tím, že máš gramlavé ruce.
    • Já bych spíš řekl, že néé konzole, ale někteří jejich majitele mají retardované ruce...Víc k tomu není co dodat
    • spoock
      je to jen o tom chtít, já třeba na gamepadu nedokážu hrát 1st person shootery. 3rd person akce hraju už od doby Assassin´s Creed 1 na PC, tam jsem poprvé začal s ovladačem na PC koketovat, protože ta hra k tomu vybízela, po pár hrách to už pak člověk ani nevnímá. Dneska na klávesnici a myši na PC hraju snad už opravdu jen Portaly, Dishonored, aj.
      • ucho
        hlavně na klávesnici a myši je to triviální, prostě ukážeš na cíl jako na střelnici. na gamepadu z toho má člověk i trochu toho adrenalinu, když se netrefí hned :)
        jinak já si dal na PS3 na trénink celou trilogii Resistance, parádní věc a lidi taky o dost přišli, hlavně díly 2 a 3.
        • "ukážeš na cíl jako na střelnici." No nevím, řekl bych že todle je základem jakékoliv střelby :) U gamepadu taky můžeš říct že ukážeš na cíl a zmáčkneš to.. nemluvě o různých aim assistech aby si něco vůbec trefil s požadovanou rychlostí.
        • Jini slovy střílet s puškou, která zanáší, je větší adrenalin.
    • Zřejmě neovládáš ani klávesnici.
    • jindra.veliky
      hraji bez problemu stejne jako desitky milionu jinych hracu, mozna si re**rdovanej ty
      • V tom pripade hadam ze jsi nikdy nehral na kvalitnich periferiich. Rika se jim klavesnice a mys, kdybys mel nekdy tendenci si je vygooglit.
        • Kvalitni hry ale nejsou jen pro kb+m. Zavodni hry, hmm? Simulatory obecne, hmm? Obecne hry, ktere nemaji kurzor se daji hrat stejne dobre a v mnohych pripadech lepe. Staci tomu dat vic jak dve hodiny a treba zacit s nejakou nenarocnou hrou jako Journey. Kdyz uz dokazes ovaldat mys, tak jemny pohyb analogem prece nemuze byt takovy problem.
          • Zavodni hry dejme tomu i kdyz tam sem ovladac taky brzy zahodil a vzal si volant, vsechno ostatni, strilecky predevsim se gamepad s mysi proste neda v zadnem pripade srovnavat
            • A proč to srovnávat ? To tu jste všichni děcka nebo nějak psychicky omezený lidi ? Já si hry třeba na K+M neužiju tolik jako na Gamepadu i co se FPS a TPS týče ale nic tu nesrovnávám a už tu vůbec nikoho nepřesvědčuju co je lepší. Každej ať si hraje na čem chce ale proč tu srovnávat něco K+M s gamepadem když je každého věc na čem se mu hraje líp...
            • Vsechno ostatni krome bojovek a sportu :-)
    • třeba je retardace v uživateli, jelikož konzole mají gamepady(čti herní zařízení). Přece bys nechtěl hrát na psacím stroji?
      • I psaci stroj by mi pravdepodobne poskytl lepsi zazitek
  • Pri cteni takovychto recenzi jsem vzdy rad, ze jsem se zhruba pred dvaceti lety po dlouhem vahani rozhodnul uprednostnit PS pred PC...
    • při čtení takovýho komentu nechápu co posledních 20 let děláš *15*
      • Troluje PC vs konzole...
    • Jo, někomu stačí číst recenze a někdo ty hraje a dělá si názor sám.
    • maros.goc
      hráč, ktorý to s hrami mysli vážne, má doma všetko ;) :D
      • spoock
        říkám pořád, z válek pc, konzole jsem vyrostl, asi jako když Score vs Level :D
      • Hráč, který to s hrami myslí vážně, neřeší, kdo na čem hraje a prostě si ty hry užívá. :)
        • myslet s hrami vážně? to trochu popírá smysl hraní, ne? *4*
    • Při čtení takových recenzí jsem rád, že mám PS i PC.
      • Konečně to někdo napsal! Každý si honí tričko jak je co lepší a jak se to na tom lépe hraje. Nejlepší řešení! Mít oboje je prostě nejlepší řešení.
      • spoock
        I když já v době X360 a PS3 jsem na PC zanevřel, to byla celkem slušná doba temna. Samé ochrany, špatné porty, nulový zájem o vydávání. V době PS4/X1 to zas má smysl mít i to PCčko.
        Takže já jsem rád, že mám PC, PS4, Switch :)
      • přesně!
  • Bezva! Jedna z her,kvuli ktere u me zvitezil ps4 pro nad xbox one x. Hned,jak dohraju The last of Us a pote uncharted, vrhnu se na GoW.
  • maros.goc
    jedno nechápem, čo je zlé na backtrackingu? prečo hráčo robí problém prejsť určitou lokalitou dvakrát aby sa dostal do predtým neprístupnej úrovne? ...backtracking je skvelá vec pridávajúca dizajnu sveta na komplexnosti :)
    • Nejspis starej zakysovej komplex, kde se treba 20x prosla mapa kvuli jednomu tlacitku.
      • maros.goc
        lenze v takom pripade to uz nie je problem hry ako takej
  • Krescz
    Bože ano! :D
  • Škoda že tyto PS hry nevychází zpětné,třeba po roce, na PC. Tolik her uz od Sony vyslo (Uncharted, Horizon, atd.) co bych si zahrál. Škoda, že mne konzole nesedí.
    • Ja som kupil PS PRO na 10 vyrocie od SONY, na markete boli slusne zlavy. Za 80€ som kupil bloodborne, ratchet, last of us remastered, Uncharted collection remastered, Heavy Rain remastered, NHL Doddatocne som dokupil Uncharted 4 a Horizon a mam vsetko co ma kedy zaujimalo na PS3 a PS4.

      Po vydani Crasha Bandicoota kupu rozhodne nelutujem a mozem len odporucit.
    • Kup si PS4 za par korun.O co jde?
      • Vůbec mě nesedí ovladače. Jako ceny konzoli nejsou problém, ale celý život jsem hrál na PC a co jsem párkrát zkoušel u kamaráda PS tak jsem si s tím nerozuměl. Navíc nechci se spoléhat na vývojáře, že budou mít dobrou náladu a hra pojede na 60 fps (i za cenu horší kvality nechci klesat pod tuto hranici na PC). Možná se v tomto ale rozmyslím s příchodem nové generace. Přece je. Ta současná tu už nějakou dobu je a nehodlám si tento rok koupit konzoli a příští se dozvědět, že vyjdou nové.
        • spoock
          Jak tady píše ucho, nemá smysl někde něco jen tak zkoušet, minimálně má smysl si takovou konzoli půjčit na týden, dva a odehrát tam ty fajn hry. Konzole nikdy nebyly o brutálním výkonu, ale o komfortu a o tom, že je to HW dedikovaný na hraní her.
        • jindra.veliky
          kdyz budes jenom brecet, ze do konzole nepujdes kvuli tomu, ze si na nich nikdy nehral....s takovym pristupem bysme meli jeste tlacitkovy telefony.
        • Ucho má pravdu. Já si koupil X360 ovladač k PC cca 5 let zpátky a začátky byly krušné. Ale do krve se to dostane celkem rychle, a pohodlné hraní se dostaví později. U mě to zabralo odhadem 50 odehraných hodin. Zkouška u kamaráda je fakt o ničem. Já byl u kámoše na PS4 a s tím dual-shockem jsem byl mizernej. A to už těch cca 5 let hraju jenom s ovladačem. Teď s xbox one verzí. Klávesnici a myš si užiju dost v práci.
        • ucho
          behem zkouseni se ti to nedostane do ruky. moje prvni hra byla Uncharted a to prvni kolo na lodi pro me bylo takrka nehratelny. nedokazal jsem kloudne zamerovat, natoz se jeste u toho hybat. ale postupne to cloveku vlezlo do krve a na konci uz jsem si byl o dost jistejsi. jako profik jsem se citil tak po 4 hrach :)
          jinak nevim, co vsichni resi s tim fps. jasne, 60 fps je lepsi, ale ze by mi 30 fps vylozene vadilo? zkus si u toho kamarada zahrat DriveClub, ktery je 30 fps. prakticky nicemu to nevadi.
          jinak ze vyjde brzy nova konzole je celkem pravdepodobne, ale to ukaze az cas. tam rozvahu chapu. otazka je, jak to bude s kompatibilitou. je to o tom, kolik her na PS4 si chces aktualne zahrat. pak si to propocitje, jestli se ti to vyplati. kazdopadne toho ovladace se vubec neboj, je to jen o to se s tim naucit a pak se daji hrat i FPS bez problemu.
          • ucho
            no jo, ale kdyz on uz je rok 2018. takze ten rok 2020 je vicemene za dvermi. jestli nekdo otalel s nakupem PS4 5 let, ten rok a neco uz muze vydrzet ;)
            a jestli to vyjde v roce 2020, v roce 2019 to oznami. dozvime se, jak to bude s kompatibilitou, vyvojem her a podobne. co kdyz bude mozne hrat hry z PS4 i na PS5? to by mohlo se vsim celkem zamavat. nebo se budou vyvijet hry ve dvou verzich (PS4 a PS5), jako tomu bylo nejaky cas u PS3 a PS4? nebo se PS5 zameri hlavne na rozvoj virtualni reality?
            to je spousta otazek. samozrejme jestli chce nekdo hrat exkluzivity, radim koupit hned a hrat. jestli nekdo zvazuje koupi sve prvni konzole a ma hluboko do kapsy, mozna se vyplati pockat na to oznameni. minimalne by to melo ovlivnit cenu stavajicich konzoli.
      • Za pár korun. :D
        • PS4 Slim 500GB koupíš z druhé ruky za 4k...pročko za 6k. Sám jsem totak kupoval....což jsou oproti PC drobné.
        • Ano oproti pc je to za kacku

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit