Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Takže už se konečně naplno využije více než 3000mhz ? supr *5*
  • Jistě dobrá zpráva, pro začátek mi však bude stačit má GDDR5X na kterou čekám už 2 měsíce. Naštěstí je aspoň ta zima, takže mi moje dosluhující karta snad ještě vydrží než mi prodejce konečně napíše zprávu "skladem".
    • Asi tak, nové technologie jsou sice fajn, ale je otázka, jestli si běžný smrtelník ještě někdy v budoucnu bude moct nějakou takovou grafiku vůbec pořídit...???....
      • Kompost
        jasne ze ne probuh. derne stitky v elektronkovom stroji velkosti vyrobnej haly ti proste budu musiet stacit...
  • Protože to je herní web. Tak v čem to bude lepší pro hráče? HBM paměti které má AMD jsou zcela na prd pro hráče. Tohle bude lepší teda v čem?
  • No tak to je dobra zprava pro vsechny minery a co z toho budou mit hraci?
    • Přitom by tohle mohla nvdia i amd řešit. Zablokovat přes ovladače tyhle výpočty na které je používají a v další generaci karet to zablokovat ve firmware apod. A pak by si museli museli kupovat specializované karty a stroje na těžení.

      Ještě chybí aby šlo těžíš na konzolích
  • A s tím jak to vypadá na trhu tak 4x dražší ne?
  • A co novinky na poli memristoru? Jsem cekal, ze touhle dobou uz budou pojmy operační pamet, hdd, apod. minulosti :)
  • Nj, o tech revolucnich HBM posloucham uz dobre 3-4 roky a prakticky to vypada, ze se jich v masivnim meritku ani nedockame. Je asi na miste byt dnes zdrave skepticky ke vsemu co zni SUPER.
    • Jediná výhoda HBM je v nízké spotřebě. Dává tedy smysl tyto paměti strkat do laptopů, což dělá teď AMD spolu s Intelem.
      • To není jediný důvod, dvojnásobný poměr GB : Watt oproti GDDR5 tam sice je, ale taky je faktem, že u HBM2 se dostáhlo revoluční rychlosti 256 GB/s, která se plánuje navýšit časem až na řády TB. Teoreticky se myslí, že je zatím možné dosáhnout 12TB/s
        • jiri.svak
          256 GB/s rychlosti čeho? Jednoho čipu? Vega má při svých pamětech na 1,89 GHz propustnost 242 GB/s na jeden čip, Volta má menší takt (1,7 GHz), tam je ta propustnost na čip nižší. HBM3 určitě nebude mít TB/s, očekává se 512 GB/s.
    • To není pravda. Vega využívá HBM paměti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit