Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to každej rok to stejný (pro mě už od CM 03/04) měsíc před vydáním nemůžu dospat a pak na tom otočím, alespoň dle steamu přes 1000 hodin. Je to furt ta stejná zábava/závislost, která každej rok nějaký to vylepšení přinese a chyby v zápasovým engninu vem čert, vždyť dřív jsme si vystačili s mihotajícíma se kolečkama.
  • Stálo by, myslím za to, kdyby se na tu hru nějaký recenzent podíval čerstvýma očima, nehodnotil jen změny oproti předešlé verzi, stejně sotva zaznamenatelné, a pozastavil se raději třeba nad tím, že v úloze fotbalového trenéra nemáte možnost cokoli trénovat - nacvičovat pohyb na hřišti, vedení protiútoků, standardní situace... prostě nic. Můžete jen udělovat hrčům jakési nedefinovatelné role a čekat, co to udělá.
    Podstata hry pak spočívá v tom, že časem začne hráčův tým, vyhrávat, ať dělá hráč (téměř) cokoli. V minulém ročníku mi trvalo pět sezón, než jsem přivel leeds united k vítězství v lize mistrů. Tak nevím - opravdu jsem nejlepší manažer na světě? Asi jo.
  • Hezka recenze, diky ;)
  • Bohužel v recenzi není zmíněno o jak náročnější tato verze je, na jaké sestavě to bylo testováno. Přece jen konkrétně tuhle hru hraje velká část lidí pouze na notebooku. Co třeba čeština? Přijde mi to jako dost odfláklá recenze. Jsem asi hnidopich, na druhou stranu od toho snad recenze jsou, aby informovaly a hodnotili.
    • Chim
      Zdejší standart.
  • Jen takova technicka k textu - strojvudce v lokomotive volant tezko popadne, nebot tam zadny neni... ;)
    • homeles8
      http://www.atlaslokomotiv.net/konstrukce/stanoviste130.jpg

      http://www.atlaslokomotiv.net/katalog/751/stanoviste.jpg

      *5*
      • Jenze to neni volant jako volant, ale jen ovladani vykonu/rychlosti... ;)
    • To je prece blbost, jak by asi bez volantu zatacel, aha?
  • znáte nekdo tabulkové manažery, ale z jiných oblastí než fotbal?
    • Vyšel teď motorsport manager ...
    • Out of the park baseball
      a pak jsou dva hokejovy, ted jsem zapomnel
      byval (stale je?) taky cyklisticky a formulovy
      • díky, ja myslel spíš z jiných oblastí než sport
        • MS Excel a roční uzávěrka.
  • CRYPT
    Jsem fakt nikdy nepochopil jak toto nekdo muze hrat. A to znam docela dost lidi co toto hraji, ale fakt nechapu
    • Inquisitor
      FM většinou hrajou lidi co se zajímají o fotbal, mě FM přivedl k fotbalu :) Taky jsem kdysi nechápal co na tom kdo má, ale pak jsem jednou vyzkoušel a chytlo mě to a už nepustilo. Ten pocit když vytáhneš podprůměrný tým do první ligy a první výhra v lize mistrů atd.. Ten hlad po úspěchu to neskutečně táhne dopředu. Jenom je to děsný žrout času.
      • Mart9
        To je docela podivné :) Drtivá většina hráčů to bude mít tak, že kvůli fotbalu začala hrát FM. Moc dobře nechápu, jak si to mohl hrát, když si vlastně neznal svět fotbalu, kluby, hráče. Kouzlo té hry pro mě spočítá v tom manažerování, že máš sám přehled o hráčích a do klubu si je přivedeš. A ne, že je teprve poznáváš.

        A úplně nejvíc mě potěší, když uděláš ve hře nějaký přestup a pak se v realitě ukáže, že to bylo geniální. Například jsem rozehrál za Plzeň a během prvních dvou sezon jsem vypakoval Koláře a Procházku. Přesně to, co Viktorka v reálu udělala o rok později. :) Koupil jsem si Pavelku, který se následně v reálu dostal do reprezentace a přestoupil do Turecka. A hlavně jsem koupil do Plzně Depaye, který v reálu za pár měsíců přestupoval za stovky milionů do Manchesteru United.

        Bohužel po pár stovkách hodin se z té hry stane spíš pracovní rutina, takže to přestanu hrát, a chytne mě to třeba zase za dva roky.
        • Inquisitor
          No tak zase úplně mimo jsem ve fotbale nebyl. Ty známější kluby, hráče a manažery jsem znal už před tim, jenom jsem se tomu úplně nevěnoval. FM mě k tomu přítahl víc.
          Jinak já taky většinou hraju třeba půl roku, dostanu se do top klubu, to pak ztrácim motivaci a další hru si třeba dám až za rok. To moc nejde hrát pořád.
        • Na základě čeho může ten manager vědět, že zrovna ti hráči mají potenciál a v reálu se to pak skutečně projeví?
          • Mart9
            Moc nechápu otázku. Na té hře se podílí stovky scoutů z celého světa, takže přehled o hráčích mají. A pokud mám přehled i já, jsem schopný koupit super hráče dřív, než ten hráč přestoupí do velkoklubu v reálném světě. Tím, že za něj velkoklub dá stovky milionů, mi potvrdí, jak skvělý čich na hráče mám já.
    • Co je na tom k nepochopeni? Jen malo veci na svete je takovy fenomen jako fotbal. A zanry typu strategie/rpg/tycoonu/podobnych nejsou nijak neobvykle.
    • zaty
      To je těžko vysvětlit :) Já to třeba hrával a hodně (tehdy jako CM) a to třeba sportovní hry vůbec nehraju, ale tohle je spíše strategie :)
      • Hraji poctivě každý ročník. Kosmetické změny hře velmi sluší. A zmíněný Brexit je výborný nápad.
  • owny
    Kupoval jsem si to posledních 5 let pokaždé, ale už asi stačilo, protože:
    1. Nemám čas to hrát jako dřív *1*
    2. Už to není taková zábava
    3. Za těch pár změn dávat pokaždé plnou cenu je zkrátka zlodějina
  • Další díl si koupím až v roce 2020 dřív to nemá smysl
    • Mart9
      Přesně tak. Koupil jsem ročník 2007, pak 2014, takže další bude 2021.
  • Takze podle recenze:
    + je lepsi komunikace s realizacnim tymem
    - jsou pridane pozice, u nichz ale kdo vi, co vubec delaji
    - jsou divne zpravy ze "socialnich siti"
    + lehce zlepseny match engine
    - ve kterem se ale hraci chovaji furt divne a clovek nema pocit, ze sleduje fotbal
    + zabavnejsi prestupy
    + simulace brexitu

    To je ono "pokračování sportovní série plné malých, na první pohled často téměř neznatelných, vylepšení".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit