Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem tuhle cetla rozhovor s Danem Vavrou:
    http://mam.ihned.cz/c1-65478880-daniel-vavra-crowdfundingova-kampan-je-zavazek

    "Když se nevědělo, jak se co má udělat, chopil jsem se toho já, když bylo něco blbě, přišel jsem s tím, jak věci dělat dobře. V zásadě jsem se do té funkce vnutil.
    V zásadě nebyl nikdo jiný, kdo by to dělal tak jako já. Je dobře, že jsem všude byl, všechno znám a všechno umím (směje se). Ne, opravdu, jsem grafik, mám trošku větší přehled o programování, tvořil jsem hudbu, mám i hudební vzdělání a vystudované dějiny umění. K tomuhle je potřeba renesanční myšlení. Plno věcí, které dělám, jsem se ale naučil sám. Například psaní mě nikdo nenaučil.

    Kdybych dělal znovu Mafii nebo podobnou gangsterku, budou mi všichni věřit, že to zvládnu, jelikož jsem to už dvakrát udělal. Jakmile jsme oznámili, že budeme vyvíjet něco jiného, tak se všichni nervózně ošívali, že nevíme, do čeho se pouštíme."
    • A ? Proboha, je to JEN vývojář her s nabubřelým EGEM, kdyby jste takovou energii dávali do propagace někoho co opravdu něco tvoří jako jsou tomu vědci... Ten rozhovor je zas tak směšný, že to skoro vypadá, že Vávra je hlavní technik NASA.
  • sssssd
    KC se finishuje, tak hlavni ceskej kritik holt musi drzet kusunu, aby nenasi*al davy v dobe vydani, no... nebo ze by neunesl kritiku? :-D :-D
  • Chudáček Vávra, neměli bychom se mu složit na kapesník, aby si pobrečel nad zlými diskutéry na Games.cz? *1*
  • Mart9
    To s Danem mě mrzí, ale spíš mi to připadá jako výmluva. Hejtry měl, i když už chodil prve, má je stále a mít je bude i nadále. Ale mohl by se dostavit kvůli nám - fanouškům, kteří ho uznávají a jeho projekt buď už podpořili nebo si ho po vydání koupí.
    • To ho ale nehejtovala i redakce. Nebo větší část redakce.

      Již pro jiné politické názory které pak přenesly na jeho nedodělanou hru. Mlčeti zlato se říká když chci mít velké šance na pozvání různých hostů a netahat to do fc a na sociální sítě.
      • Kdo z redakce ho hejtuje? Že s ním nesouhlasí v názorech není hate, to je normální život *3* Zrovna on nechodí pro slova daleko, tak by měl sám kritiku unést...
        • Paulcz
          Každopádně Vávra dokáže určitý lidi z redakce pěkně nnasrratt viz. předešlé Fightcluby :) A zatímco on tam je stále v klidu, váženým redaktorům ujíždí nervy o sto šest a pak už to jsou jen víceméně osobní útoky z jejich strany, místo toho, aby dokázali argumentovat nebo se povznést nad to, že existuje i jiný byť silně kritický pohled :)

          To samé je i v diskuzích, řada příspěvků je argumentum ad hominem (blbost) a zbytek jsou smysluplné názory na jeho hru (ok).
          • Neni nad veci a v diskuzi s nim nebudes jen tak klidnej. Ja treba jako dlouholetej gamedeveloper bych nebyl. Kdyz se bavis s blbcem, dochazi ti, kolik casu bys musel do diskuze investovat, abys mu vysvetlil vse co nevi. Problem je v tom, ze zna hlavne vlastni pohled, kterej znas a ty mu musis vysvetlit vsechny ty kontrasty, ktery nevidi, nebo mu musis vysvetlit proc by je nemel prechazet. A to je popravde mnohokrat lepsi s clovekem, kterej je jeste junior, hry ma jako konicka a je vuci svetu otevrenejsi.
            • Zetko, slyšel jsem ho opravdu mnohokrát. Cizí názor uzná pouze tehdy, pokud se shoduje s jeho vlastním. A pokud se ho snažíš přesvědčit, že existuje víc rozdílných pohledů na věc, téměř vždy si tvrdošíjně stojí za svým a jiný pohled vůbec nepřipouští. Je to člověk, se kterým se nedá moc diskutovat. Při tvorbě hry je to možná dobře, alespoň vede studio jedním směrem, ale jako člověka ho nemusím.
          • Vávra ale není v klidu a nad věcí, on je prostě arogantní a názor někoho jiného prostě nebere.
            • To je nesmysl. Poslechni si ho v nějakým FC. Několikrát jsem ho slyšel uznat cizí názor.
        • Však jsem také nepsal nesouhlas.
  • Vávro, prosím, nelez už nikdy do fight clubu! Děkuji, Lukáš PS: Do LEVELU už taky nepiš, nikdo na to není zvědavý
  • Muj prvni Fight Club. Otevrel jsem to hlavne kvuli Dark Train (ono neni vubec cas v pracovnim procesu stihat vse :-D ). Velmi dobre. Ja toho na svem starickem PC a jeste k tomu s Linuxem zase tolik nespustim. Jinak nechal jsem se navnadit Lukasem a zkusil poslechnout Vektor a musim rict Lukasi, ze byla velka chyba neposlouchat tvuj porad. Diky
  • oVer9000
    Proč se vždycky odněkud vynoří spousta lidí s potřebou hájit to svoje, když náhodou někdo řekne něco, co se neshoduje s jejich názorem, třeba preference nějaký hry. Nebo nelibost nějaký hry. Já s tim třeba taky nesouhlasim (Zaklínač..), ale to ho mám přestat poslouchat, když je to jinak zajímavej host? Nebo tady fanaticky hájit Zaklínače? To nedělaj ani vývojáři, tak proč já. To chce klid. :)
    • A proč ne?
    • Přesně tak, on ani neříkal, že je Zaklínač špatný, ale že se jemu nelíbí. Třeba Lukáš trojku vychválil ve videorecenzi a jak si spolu s hostem v podcastu v klidu bez problémů popovídali *4*
      • no právě, pro bláznivé fandy Zaklínače stačí, že už se mu to nelíbí a budou žádat jeho hlavu.
  • Tak ten člověk je výtvarník, tak je jasné, že bude dávat přednost umělečtější hře(Dark Souls) než do částečné míry kýču(Zaklínač). Zbytečný flame tu zase...

    Jinak Dark Train jsem podpořil *3* Udělejte to taky prosím, ta hra si to zaslouží. Ono, v této zemi to nevzniká moc originálních počinů, takže je potřeba podpořit aspoň tu jednu, co za rok vyjde :)
  • dnes je náhodou dost odvážný na férovku přiznat, že někoho zaklínač jednoduše nebaví. navíc chápu to jako řeč o dialozích,takže tam ta oplzlost fakt ve velké části je. hodně lidem to nesedlo. akční složka je dost podobná - kotoul to win...
    • jamar28
      To vážně? Já první díl odložil po půl hodině, protože ten soubojový systém byl tak dementní a trapný, že jsem se přes to nepřenesl.
      • Já se dostal až k obřímu rytíři, ale jak píšeš
    • Ono je dnes odvážný i na férovku přiznat, že někoho nebaví Dark Souls :)
      • to ani ne, to je zcela pochopitelné, protože to ještě pořád není taková masovka pro všechny jako je právě Zaklínač a necpou to universum všude jako právě zaklínačské. Tady řekneš něco proti Zaklínači a vynoří se milion fandů, protože Zaklínač *7*
    • akční složka je v Zaklínači neskutečně zalagovaná a není responzivní, to je nesrovnatelné :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit