Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • znate ty stranky na donatovany hry o kterych se zminili? zkouska nazvu co sem slysel se pres google neosvedcila jako spravna cesta k uspechu
    • itch.io ale nie je to na donatovanie, ale hranie rôznych mobilných a indie pixelovatých hier v prehliadači
      • jo dik to je ono.. ja moc nepochopil o co jde, ale uz sem si to srovnal *4*
    • fallanga
      Na tento díl jsem se díval, když vyšel, takže nevím jakou stránku tam zmínili, ale na donatování indie projektů slouží Kickstarter.
  • Taky většinou nesouhlasím s Vávrovo názory, ale hlavně (chtěl jsem napsat už před dvoumi měsíci), kdo mu proboha dovolil dát do Levelu dvoustránkovou recenzi na film!? To nemá v Levelu co dělat. Ať si to píše na Bocanův warhorse blog a ne do Levelu!
    • Mart9
      Bohužel lidé kolem her si myslí, že filmy a hry mají něco společného, nebo že tomu v tom horším případě dokonce rozumí.
      • Vojta_Ilavsky
        Už sem o tom psal u jinýho FC, je si to nesmírně blízký.
        • Mart9
          Stojím si za svým tehdejším názorem. Jsou to 2 naprosto rozdílná odvětví a člověk může být expert jen na jedno z nich.
          • "Naprosto rozdilna odvetvi" je blbost. A nesouhlasim,ze clovek muze byt expert jen na jedno..pze renesance...Tim netvrdim,ze Vavra je dobry filmovy kritik. Ale trvdit to,co pises je blbost. Bez urazky
            • Kdo tvrdi, ze cemukoliv rozumi na 100% nema soudnost. Koukam klasicka diskuse s Mart9, kdy zacne o autech, pak mu dojdou argumenty a zakonci to perlou typu, ze opice jsou sice super, ale ovoce je prece jenom lepsi. Pro me je to troll.
            • Mart9
              Kdo si myslí, že může 100% rozumět hrám a 100% rozumět filmům, nemá soudnost. Jediné, co může, je říct na film svůj názor, což ale může udělat i kdejaký bezďák.
          • fallanga
            Souhlasím, že filmy a hry by se neměly míchat, ale není to úplně jiné odvětví. Je si to blízké, ale míchat by se to nemělo.
            • Je toho celkem dost, když začnes o filmu uvažovat jako o komunikaci.
              Na té úplně elementární rovině vyžaduje dost aktivity už rekonstrukce fabule z syžetu - jinak bys vnímal sled nesmyslných obrazů, ne příběh. Pak je tu aktivita spojená s konkretizací, zaplňováním míst nedourčenosti, interpretací a osmyslňováním atd. A většina tvůrců se navíc snaží diváky aktivizovat, hrát si s nimi, mást je, vést dialog...

              Jestli chceš víc, můžešzačít třeba s:
              https://en.wikipedia.org/wiki/Reader-response_criticism
              nebo
              https://melaniemenardarts.wordpress.com/2011/07/25/cognitive-film-theory/
            • Mart9
              Co je tedy u filmu za aktivitu?
            • Tak je možný, Mart9, že při sledování filmu vykazuješ kognitivní aktivitu lobotomizované opice, ale věř mi, že v tom případě jsi jediný :o)
            • Mart9
              Gregore, film vždy jen pasivně sleduješ. Šukačka v kině se nepočítá.
            • Mart9, že film jen pasivně sleduješ, to není pravda, nebo by aspoň neměla být (zázeleží samozřejmě na divákovi:)).
              JInak hry samozřejmě nabízí úplně jinou míru interakce, na druhou stranu film i hra jsou audiovizuální média a v tomhle ohledu to k sobě blízko má. Musím říct, že jedny z nejzajímavějších recenzí na hry jsem paradoxně četl v Cinepuru, kde se na věc dovedli podívat z docela zajímavých hledisek - klasická herní recenze mi proti tomu přijde trochu jako kolovrátek, odpověď na otázku koupit/nekoupit obalená trochou argumentů.

              Věřím, že i opačným směrem by to fungovat mohlo, i když u Vávry asi stěží. Přijde mi, že i v jeho herních recenzích obačas zkušenost tvůrce zablokuje vnívamého hráče, takže pak hře vnucuje vlastní představy o tom, jak by měla vypadat. Ale tu recenzi z Levelu jsem nečetl - nemá někdo sken?
            • Mart9
              Hru hraju, film pasivně sleduju. Dá se to přirovnat i ke hraní FIFY a sledování fotbalu v TV - dvě naprosto odlišné věci. Mám u toho jiný pocit, jinak se u toho bavím, jinak u toho přemýšlím a sám to ovládám.

              Hry a filmy si jsou tedy hodně vzdálené, pouze žánr Interaktivní film tato odvětví spojuje. Dokonce to má i jméno, protože to je samostatná kategorie.
              • C-BEAM

                Reakce na příspěvek:

                dnešní hry mají k filmům bohužel velmi blízko, i v nich velkou část hry pouze pasivně sleduješ animace.
  • Pro děti nižšího věku doporučuju hry od Amanity - naučí je to trošku přemýšlet (občas i vztekat) a hlavně se jim to líbí po výtvarný stránce. (a netečou tam litry krve a pod.)
    • fallanga
      Hry od Amanity jsou pro všechny věkové kategorie.
      • To nepopírám
  • MickTheMage
    Lukas, nezdielam optimizmus co sa Falloutu 4 tyka, ze sa inspiruju v New Vegas a pod. Dovod je jednoduchy, pretoze Todd Howard. Odkedy prevzal otaze pri Elder Scrolls ide to s tou seriou... niekam (a to som mal rad ako Fallout 3, tak Skyrime, to ale neznamena, ze tam nevidim ten smer, ktorym tie hry robia).

    Edit: Ad XCOM2 - TFTD teraz nechajme na inu debatu. Ale co nesklamalo je reakcia internetu na "hadicu" :) Greatest Gift to Man http://d.facdn.net/art/methados/1433373599/1433373599.methados_mans_gift.png ci XCOM2 Melee Combat http://orig12.deviantart.net/caa5/f/2015/154/d/3/xcom_2_melee_combat_by_azakachi_rd_17-d8vwl4v.jpg A par dalsich vtipnych veci :)

    Mimochodom, osobne je mi celkom luto ako vyriesili pokracovanie, potencial sa dal imho vyuzit ovela lepsie - ako mimozemstania prisli a... koniec.
    • To jsou všechno takové pověry, pokud dobře koukám do krabiček, tak Todd Howard je vedený jako designér už v Daggerfallu a v Morrowindu je project leader (tj. na prvním místě) - co jsou teda ty super Elder Scrolls než je "převzal" Todd Howard?
    • Kam to jde se serií? Vždyť Elder Scrolls se prodávaly čímdál lépe, takže pochybuju že by kvalitativně šla do kopru...
      • kvantita =/= kvalita
        • Tomu rozumím, ale když se prostě Oblivionu a Skyrimu prodalo takové množství, ta hra asi musí být v něčem dobrá (nemohu soudit, nehrál jsem). Navíc, moc mi nepřijde, že by se Elder Scrolls od dob Daggerfallu kdovíjak změnily a důvody té nechuti k novějším dílům si tipnu že pramení pouze z neustálého nesmyslného zoufání, jak byly dřív hry prý lepší, i když to prostě zas tak pravda není...
        • jj, se serii to jde z kopce dolu, az nekam na uroven lowzolovych standardu
        • fallanga
          Tohle bohužel spousta lidí nechápe.
    • proč? Grygar hodnotil Skyrim 10/10. Naprosto povrchní zabavá, takže osobně si myslím, že s novým Falloutem bude pan G určitě spokojen. Bethesda nikdy nezklame sve fandy, hloupá hra s milionky nedodělky je 100% pro ně přichystaná...
  • Mart9
    Klobouk dolů, jak Pavel v minulém díle rozšifroval ten XCOM. Pouštěl jsem si pak podcast Hrej a oni tam na to nemohli přijít, co to asi bude, že prý Bioshock *1*
    • celoush
      ale no tak... dávali myslím tři tipy a xcom byl jeden z nich (i když pravda tomu nevěřili asi tak jako Pavel).
      • Mart9
        Právě že XCOM byl jen jedna z možností, já oceňuju, že Pavel přišel s jasnými fakty.
  • Kedaro
    Já takhle vrátil na google play Worms 3 snad. Chtěli registraci účtu, vždy se přihlašovat, loadingy dlouhé, nešlo se přihlásit často, tak jsem jim to vrátil zpět.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit