Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Elex není špatná hra. Jen trvá, než to zjistíte." - Podobně to mám s Gothicem 1, který jsem dokonce dvakrát odinstaloval během prvních 5 minut kvůli soubojovému systému. Ke hře jsem se vrátil asi po půl roce s myšlenkou že se snad dostanu trochu dál, jelikož jsem v té době hry moc nekupoval a Gothic byl výjimkou, chtěl jsem aby se mi investované peníze do hry alespoň nepatrně vrátili. Po zdolání prvního krysoprasa zavládla menší euforie, po dvou hodinách mi systém již přešel do krve a od poloviny hry to bylo easy když jste dávaly pozor. Příběh, dialogy, audio, dynamický svět, žádný lvl scaling - považuji dodnes za nejlepší zážitky z tohoto RPG kterému může konkurovat málokterá další hra na hrdiny.
  • Tak mam nahrano 41 hodin a porad jsem se nepridal k zadne skupine. Plnim ukoly pro vsechny tri skupiny a prochazim svet. Tusite jak je jeste dlouha hra po pridani k nekomu? Nebo je to jiz pak finale, kdy se jde zautocit na Alby a konec? Hra ma ted uz docela spad, kdy se nebojim nekam zajit, a likviduji i jestirky a lizardy. Celkove musim souhlasit s nazorem, ktery jsem si udelal hned na zacatku, ze proste hra ma obrovsky potencial, spousta veci je dobrych az skvelych, ale neni to vypiplane a jsou tam hlucha mista.
    • jeste ne, ja sel do druhy kapitoly chvili az po pridani k berserkerum a to uz jsem mel nahrano cca 55hod... hra je pecka, porad na neco narazim, chyby se najdou ale nic kvuli cemu bych skripal zubama, spis je to drogova zavislost dcla :D ted mam odehrano 68 hodin a vstupuju do 3.kapitoly...ale je fakt ze vedlejsaku uz moc neprybude, i tak tipuju ze me jeste ceka ctvrtina odhadem... :)
  • Ahoj,ELEX je prvni hra od pyraně kterou hraji. Od zacatku jsem citil,ZE to bude kvalitni,poctiva hra ktera me neda nic zadarmo......,jsem na 10ti hodinach hrani, a bavi me to. Skvela prace.
  • schali
    Dostal jsem se zatím na 15 lvl a je to pecka. Zpočátku jsem se k tomu stavěl rezervovaně, ale musím říct, že styl Piraní mě sedí mnohem víc než třeba hry od Bethesdy. Určitě doporučuji, pro mě je to lepší jak F4.
    • no presne... ja mam za sebou cca 68 hodin a porad se od toho nemuzu odtrhnout...dlouho jsem se tak nesekl na hre...mozna deset let :D
  • Tak se po pár dnech znovu vracím do diskuze a je to přesně tak, jak píše Rejsek. S Elex jsem se vrátil zpátky na intr o 15 let zpátky, žádná jiná hra mě za ty roky nepohltila tolik jako ELEX.

    Deus Ex, Black Mesa, GTA V, War Thunder (dosaďte si svoje hry, které Vás hodně bavili) nebyly schopny mě natolik uchvátit (možná na první dva večery) jako právě Elex. Tohle je pro mě subjektivně RPG desetiletí - to je ta hra, na kterou jsem roky čekal. Dlouhou dobu jsem si říkal, že už jsem z hraní her prostě vyrostl - ve 30 Vás už moc games nechytne, určitě ne způsobem, že si ve 3hodiny ráno říkáte "JÁ TO PROSTÉ NEVYPNU A DO TÝ PRÁCE RÁNO NEJDU!!!".

    Prožívám podobné "herní orgie", jako když vyšla ta Vaše zprofanovaná polská telenovela *5*.
    Elex si svoje místo na piedestalu teprve vybuduje - tahle hra nezapadne. Urodila se nám nová kultovka, které milovníci série klidně odpustí těch pár negativ, které v Elexu jsou
    • a jak jsem tady v diskuzi v prvním příspěvku špačkoval, že mě to sice chytnulo hned od začátku, ale vadí mi tam ty prvky sci-fi a chybí mi "středověkej gothic feeling".......ne, už nevadí. Je to kouzelnej fantasy svět, kterej je s citem vybudovanej. Kouzelná krajina, místy krásné scenérie - grafika mi přijde víc než slušná. Alespoň to běhá na plné detaily i na průměrných mašinách. Navíc, když Vás hra pohltí, je Vám ve finále jedno, kolik se Vám na monitoru zobrazí pixelů.

      U Elexu je vidět, že je to hra pro starý pařany, ty jí ocení - dnešní 15 letí kluci už ale tenhle herní scénář neznají a znát nechtějí.
      • Hele souhlasim, ale co podle tebe chteji hrat dnesni patnactileti kluci? Me treba v patnacti bavil dungeon master, bavi me ted Grimrock a Vaporum. V patnacti me bavila Arena the Elder scrolls, Skyrim/fallout me bavi i ted. Nevidim tedy u sebe rozdil v zabavnosti hrani v patnacti a jako stary paran :-) Tak co bavi ty mlady kluky ted?
  • Tilwaen
    Chtěla jsem si jen prohlédnout číselné hodnocení a přečíst perex a hle, najednou dočítám konec recenze. Pavel umí, četlo se to samo *4*
  • No po pravdě jsme to čekal trochou těžší po necelých 15h není nic co bych neporazil
    • To jo Pavel umi, akorat psat recenzi na hru z ktery prosel 10% je nezodpovedne.
      • Kdyz je recenzent dobry a ma napareno, tak odhadne vyvoj a styl hry z prvnich par minut.
    • Lukass
      Hmm, ja mam 17 a se spoustou potvor, mam furt problem. A vic Albu me taky sejme.
    • nepredbiehaj udalosti este ta caka vela prekvapeni za 15 hodin si nedokoncil ani zakladny vycvik ak si naozaj taky dobry ako pises si zvol inu ovtiaznost ale co tu pises sa sotva zhoduje s realitou
      • No já ti nevím jsem 27 a mám prošlou celou mapu jedine místo kde to opravdu nešlo byla jeskyně s dvěmi démony a jedním trolem
  • 0011
    Dohráno po 50 hodinách, Gothic je pro mě stále nejlepší počin piraňí, i když pro mě je to 3 opatchovaný díl. 7 Chápu hra má typické gothicovské přednosti a nedostatky, takže je to spíš hra pro fandy Gothic 2/3 než aby oslovila mladší hráče
    • to ci osloci mladsi hrace alebo neoslovi je nepodstatne, ja som gothic nikdy nehral, ale toto je hra ktora ma svoje kvality, pre mna najlepsia hra roka 2017, mam co to odohrane a pokial chce niekto silou mocou presadzovat ze za to nestoji nemoze mat k hernemu priemyslu respekt, keby bolo takychto studii by sme sa mali ako prasce v zite
      • Je to jedna z těch lepších, to ano, ale letos vyšlo tolik skvělých her napříč platformami, pro mě je hrou roku nová zelda a je dost možné že se to změní až výjde xenoblade chronicles 2. Pro všechny kdo hráli gothic je tohle takové pomrknutí od lehce zvláštního ovládání počínaje konče systémem rozvoje postavy, který se už moc v tomhle desetiletí v AAA sféře moc nenosí, neříkám že to je dobře ani špatně, jenom mě svět a lore původních gothiců bavili víc, jetpack je OP a s maximálně upgradovanými plasmovými zbraněmi a skillem na 3. úrovní ke konci úplně rozbíjí hru. Za mě příjemné překvapení, ale pro mě hra roku už vyšla na jaře a nebo naopak v prosinci ještě výjde
    • Taky G3 opatchovanej pro mě nej Gothic.
      • Taky tak.
        Gothic 3 > 2 > 1
  • Rejsek
    První dva Gothicy ve mě vybudovaly silnou náklonnost k fantasy RPG. Už jsem teď o dost starší, nemám tolik času a rozsáhlé RPG mě tudíž pomalu přestávaly bavit. U tohohle jsem se ale včera po pár hodinách hraní vrátil do svých nácti a vím, že bez ohledu na čas to prostě dohraju. Asi je to znova zásah osudu, že tohle dokázal právě další "Gothic" :-) Grafiku vem čert, není to tak hrozné. Síla téhle hry je někde jinde. Ten, kdo nehrál původní "géčka", to možná bude cítit jinak. My pokousaní od Piraní ale víme, což?! ;-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit