txt

napsat komentář

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
Píšete jako anonym, chcete se přihlásit?

diskuze (34 příspěvků)

 • Jack1947 tiscali.cz
  1 se nelíbí

  ARMA 4 ještě asi dlouho nebude nebo jo ?

  14.3.2018
 • xy (anonym)

  A jeste porad se ty tanky zaseknou i o 5cm plutek?

  14.3.2018
 • pompic (anonym)
  3 se líbí

  Ne.

  14.3.2018
 • Jack1947 tiscali.cz
  2 se nelíbí

  To by přece už nebyla ARMA neblázni...

  14.3.2018
 • bídák (skrytý)

  Hraje tu nějaká stálice ARMU III? Byl by nějaký typ na dobrou AI? Mně se pro SP kampaň osvědčil ASR AI3 + ALiVE,, a VCom (většinou pouštím samostatně), bCombat je skvělý, ale pro SP kampaně nepoužitelný (až moc přesní nepřátelé, těžko se dá porazit přesila). Každopádně AI tyto mody opravují natolik, že zážitek ze hry je na úplně jiné úrovni a je bomba, co předvádí (a je ostuda ostatních her, kam AI NPC klesla).

  Výborný je i ACE (advance combat evnivronment), ale AI pak také nezvládá například ošetření, takže spíš pro MP.

  FFIS mě moc nepřesvědčil, ale zastánce má.
  AISS s ním zkušenosti zatím nemám.

  13.3.2018
 • x (anonym)

  Nejvíce mě z toho, co jsem v minulosti zkoušel, zaujal bCombat. Už je ale čas, aby BIS rozklíčovala ten údajně starý, špatně zdokumentovaný AI systém a udělali něco, co se dá více modifikovat.

  13.3.2018
 • Trr (anonym)
  1 se líbí, 24 se nelíbí

  On tohle ještě někdo hraje?

  12.3.2018
 • Lukyz tiscali.cz
  22 se líbí, 1 se nelíbí

  Sem tam si pár lidí zahraje *3* *1*

  12.3.2018
 • Jakub (anonym)
  8 se líbí, 2 se nelíbí

  Teda Arma 3 se pěkně rozšířila... Ale chybí mi tam ten singlplayer. Nějaká pořádná a chytlavá kampaň. Na resistence s radostí vzpomínám.

  12.3.2018
 • Čelo (anonym)
  1 se líbí

  Resist, Deliverance, Dying Ember, Codename Leonardo, Cold Rising, Aegaen Spear? ... dohráno?

  13.3.2018
 • bídák (skrytý)

  Asi jsem mimoň, ale mně se kampaň od Bohemky líbila a i ty volně ke stažení od kuminty jsou dobré. Líbila se mi i předělávke Operace Flashpoint, ale ta zatím není dodělaná a končí návratem na Malden.

  13.3.2018
 • Aja (anonym)
  1 se líbí, 12 se nelíbí

  Tak ty interiéry pěkně vochcaly. Ve skutečnosti nejsou přítomny a promítají se pouze vám pokud sedíte na řiďičovi. Pořád považuji za nejlepší vozidla v Armě 3 řadu BTR od ČSLA studia a BRDM2 od VTN studia. A nešvar z WoT v A3 pořád přetrvává, rozuměj nehmotné kanóny co můžete strkat zkrs objekty. K tomu aby byla Arma 3 superiorní chybí přitom tak málo. Spravit dynamický rozsah zvuků, aby šustění trávy nepřehlušilo těžký kulumet co po vás střílí (Squad zvuky by si měli vzít jako inspiraci), přidat animace hodu granátů a nastavení intenzity hodu, animaci ležení s raketometem atd... Zbytek chyb jako terminální balistiku, nebo medický systém si už komunita opravila pomocí ACE.

  12.3.2018
 • MAX (anonym)
  13 se líbí

  Píšeš hlouposti. Interiéry jsou ve hře u všech vozidel pro všechny pozice (typicky řidič, velitel, střelec a případně i další cargo pozice) v rámci jednoho komplexního modelu. Jsou tam použity dnes běžné interiérové LODy, jako i u ostatních strojů, včetně komunitních, aby se nemusely "počítat" při pohledu zvenku, což je samozřejmě z hlediska optimálního výpočetního výkonu správný přístup (polycount interiérů se zdá být opravdu hodně vysoký).

  No a počítám s tím, že na tom nepracují samé vývojářky, jak svojí vybroušenou gramatikou naznačuješ ("...interiéry pěkně vochcalY.").

  12.3.2018
 • jhfddhk (anonym)
  4 se nelíbí

  “aby se nemusely "počítat" při pohledu zvenku, což je samozřejmě z hlediska optimálního výpočetního výkonu správný přístup ”

  To je docela blbost, zvlast v dnesni dobe. V jednom zaberu na prumernym enginu pri dobre odladene shader complexity muzes mit klidne i 5milionu polygonu v zaberu kamery a ani nemusis setrit vecma jako je tessalace a pod. To ovsem nic nemeni na tom, ze ten “optimalizovanej vnitrek” je stale nacten v pameti spolecne s ostatni ARMA pomocnou geometrii (tusim 12 lodu vcetne technickych??!!).

  Ten pristup je stejne spatnej, jako ma Warhorse, ktery az nakonec zjistilo, ze se jim animace nevlezou do pameti, tak ty masove bitvy nemaj, no...

  13.3.2018
 • MAX (anonym)
  3 se líbí

  Blbost to určitě není a prakticky ve všech open world hrách vývojáři šetří výkon podobným způsobem. To, že vyšší polycount upočítáme, ještě neznamená, že je správně ho počítat, když pro to není důvod. Je to totiž vždycky něco za něco. Zvlášť u obrovských map v Armě, kde je vidět, že počítače už teď neupočítají ani zdaleka celou scénu (přepínání LODů). Nově nám vanilla modely pořádně nakynuly a neutratit na vozidle díky optimalizaci n-násobně více paměti (potažmo výkonu při simulacích fyziky, penetrací, okluzí,...) znamená, že v Bohemce nedělají očividnou fušeřinu, kterou ty považuješ za OK. A to, že něco máme načteno někde v bufferu (další LODy, geometrie,...), neznamená, že na tom probíhají výpočty v každým frejmu jako u zbytku modelu, takže rozhodně má smysl modely optimalizovat i dnes, kdy nám hry běží na nesrovnatelně lepším železe než kdysi.

  14.3.2018
 • Petr (anonym)
  1 se líbí, 4 se nelíbí

  To mi pripomina cast toho valecneho filmu z Bradem Pittem War Machine, kde se bojovalo o uplne bezvyznamne pozice nekde v pousti. Arma je sice mozna dobrou simulaci pechotneho boje, ale jeji slabou strankou je, ze neumeji vytvorit uveritelny strategicky scenar.

  12.3.2018
 • Jezevec (anonym)
  2 se líbí

  Těžké tanky neexistují od 50. let. Dnešní tanky jako Abrama se označují jako hlavní bojové tanky (MBT - main battle tank).

  12.3.2018
 • Casual (anonym)
  1 se líbí, 2 se nelíbí

  Abrama?

  13.3.2018
 • exoslav (anonym)
  2 se líbí, 2 se nelíbí

  Mohli by už oznámit ARMA 4, zajímalo do které doby ji zasadí a doufám, že to pojede na novém enginu.

  12.3.2018
 • Ejdouu Rotačáák (skrytý)
  20 se líbí, 4 se nelíbí

  Já bych byl znovu pro 80. léta 20. století - první Flashpoint měl nejlepší scénář. Ty guerillový boje, kde v pick-upu naháníš pár kozomrdů po kopcích......nuda, šeď.

  Subjektivně je pro mě Studená válka a bojová technika té doby prostě sexy. Guerilla v ARMA II byla vcelku nuda - v lepším případě sem tam nějaký povstalecký BRDM. Hybridní nesymetrická válka v ARMA III mě taky dvakrát nezaujala.

  Gastowski byl stejně nejlepší *5*

  12.3.2018
 • Lukyz tiscali.cz
  1 se líbí

  Souhlas a ačkoli mám A3 fakt rád, tak díky bohu za RHS *2*
  Jen by to chtělo nějakou pořádnou kampaň.

  12.3.2018
 • TheGGG tiscali.cz
  1 se líbí, 11 se nelíbí

  studená válka je docelá cool, ale ta technika a hlavně vybavení pěchoty už působí dnes směšně. Každopádně naháňení ručníků někde v tramtaristánu, to taky není žádná sláva.

  12.3.2018
 • Ejdouu Rotačáák (skrytý)
  14 se líbí, 1 se nelíbí

  nesmysl - do teď nebyl zavedenej RATNIK ani TALOS (popřípadě projekty ostatních států). Co maji současní blátošlapové navíc proti speciálnim jednotkám 80. let?....nic. Ruční termovize a noktovize se používaji od války ve Vietnamu. 80. léta jsou právě nejvíc! ten progress byl nejmarkantnější. Do teď se ve světe úplně standartně používá výzbroj z 80. let 20 století, tak jaképak, že to dnes vypadá směšně.

  Nedělej z 80. let Verdun jo?

  12.3.2018
 • TheGGG tiscali.cz
  6 se nelíbí

  porovnej si uniformy a vybavení us army vojáka dnes a v 80. letech. Pak něco piš. O dronech ani nemluvím.
  Hrál jsem wargame red dragon a 80. léta pěchota prostě působí směšně. Design helem, nočního vidění, vest, uniforem, camo, útočné pušky vše je dost odlišný.

  12.3.2018 upraveno
 • Coffin.Corner tiscali.cz
  1 se líbí

  Neřekl bych. Co se týče osobní výstroje a zbroje jednotlivce, stačí se podívat na vojáky zemí angažujících se v nějakých konfliktech, před rokem 2003 a o deset později. Ten pokrok je neuvěřitelně obrovský.

  13.3.2018
 • bídák (skrytý)

  A zajímavý je, že vzhledem ke vzinku ARMY III je to taková reálná nadčasovost. Sice "future", ale už to tady máme.

  13.3.2018
 • Petr (anonym)
  5 se líbí, 17 se nelíbí

  "Studena valka je cool" to muze o dobe, kdy se svet nachazel na prahu jaderne katastrofy, napsat jen dite.

  12.3.2018
 • x (anonym)
  1 se nelíbí

  Jaderné hrozby, ve kterých figurují světové mocnosti jsou z principu jen divadlo. Jediná skutečná hrozba by byla, kdyby se jaderné zbraně dostaly do rukou života si nevážících teroristů.

  13.3.2018
 • Zednožidář (anonym)
  3 se líbí, 3 se nelíbí

  Když se podíváš na ty kejkle s enginama a Day Z a podobně tak pochybuju, že přijdou s něčím novým a lepším.

  12.3.2018
 • Čelo (anonym)
  2 se líbí, 1 se nelíbí

  Na to už nedávno reagoval Jay na twitteru: "Suffice to say, we're already laying the foundations of a future Arma with work on our next engine, Enfusion, but its a long road..!"

  12.3.2018
 • Lukyz tiscali.cz
  1 se líbí

  Link
  Odhad založený absolutně na ničem, ale minimálně v následujících dvou letech bych si nějaké naděje na novou Armu, potažmo engine moc nedělal.

  12.3.2018
 • Zednožidář (anonym)
  2 se nelíbí

  Enfusion je engine (případně snad jen renderer) na kterým teď běží DayZ ne? Takže to stejně nic nového není.

  12.3.2018
 • Lolek (anonym)

  Zatím se testuje nový engine, novej titul nebude hned tak.

  14.3.2018
 • BoBek (skrytý)
  6 se líbí

  Konečně... Na tohle se hodně těším. Vrtulníky i letadla posunuly gameplay na novou úroveň. Možná je pro mě čas začít s multiplayerem.

  12.3.2018