Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hele dyt ja uz jsem pred lety nejake Call of Cthulhu paril??? Tohle je zase neco noveho nebo remake?
  • Jack1947
    Supr, detektivní RPG to zní hoodně zajímavě *3*
  • Inquisitor
    Call of Cthulhu? Sem s tim :)
  • Holldir
    Jedna z nejlepších hororovek podle mě. Alespoň první polovina. Ironie táhnoucí se celou hru byla zábavná. Kombinace hry byla zajímavá a tudíž velký plus. Našlo se mnoho hráčů kterým se hra líbila už jen kvůli faktu, že to netvořil jediný styl

    Pokud by na tom podobně byl i další díl bylo by to fajn. Docela jsem se děsil toho, že by to měl dělat výrobce Sherlocka ve kterém hlavolamy někdy nemají logiku. Ale to tak bývá když chce někdo hru hlavolamů a nedomyslí to. Hry kde nedávaly hlavní slovo hlavolamům vždy dopadly lépe. Čím méně se tím zabírají tím méně to poserou.

    Styxe možná zkusim abych věděl:)
  • TheGGG
    byla to hodně divná hra, s netradičně dusivou atmosférou... né jak dneska ty bubu horory, kde na tebe nabíhaj škaredý mařky a ty se nemůžeš bránit...
  • Zapomněl jsem dodat, že mě dost mrzí přehazování Call of Cthulhu her a nevěstí to nikdy nic dobrýho. V herní historii Dark corners vytvářel nějaký tým (už si nepamatuji jméno a nechce se mi googlit), trvalo to mnoho let, pak to koupila Bethesda a bez okolků a bez pořádného dodělání to vydala. Aspoň takový jsem měl tehdy dojem. Kdyby to dodělal původní tým, bylo by to úplně jinde. Třeba podle traileru poznáte, že některé akční scény byly úplně odebrány atd.atd. I tak ale některé momentky byli pro mě supr. Dagon, Polyph, útěk z hotelu...
  • Když se tu strhla taková debata ohledně Dark corners of the Earth, tak jen ze zajímavosti: tak většina cca. 70% hry bylo převzato z modulu pro pen and paper RPG Call of Cthulhu, ze kterých vycházeli.

    http://www.yog-sothoth.com/wiki/index.php/Escape_from_Innsmouth_%28Supplement%29


    Děj je prakticky identický.Nějak pořád nechápu licenci na CoC, mají to hodně divoké (Chaosium).
  • kubi-wan
    Pche, obě dvě půlky Dark Corners of the Earth stály za to!
    • Taky si říkám a myslim si, že klasickej fps model by tomu hodně uškodil a ubral by na survival hororový atmosféře pokud tedy mluvíte o zatracovaný akční složce hry.
      • kubi-wan
        Tak tak... já neměl problém připadat si těžce zranitelně i s brokovnicí v ruce... a fakt, že mám zbraně nijak nesnižoval můj strach z toho, že "mě teď ty podělaný rybáci určitě dostanou!" *4*
    • Až na tu část, kde tě zabil kámen, když jsi při závěrečném útěku z chrámu zmáčkl cokoliv jiného než šipku dopředu :D Jinak totálně boží hra.
      • kubi-wan
        No já jsem tam ještě k tomu měl chybu, že jsem nemoh běhat (což jsem nevěděl celou hru, že bych vůbec měl umět běhat), takže mě to tam zabilo vždycky, protože jsem byl prostě pomalej *15*
        Musel jsem si pak stáhnout nějakej trainer, kde jsem si nastavil rychlost chůze na rychlost, kterou se mělo běhat...
        Ale i přes všecky nedostatky, jsem si tu hru nesmírně užil, protože ta lovecraftovská atmosféra byla zkrátka dokonalá.
        • Chybu jsem měl úplně stejnou. Jinak souhlas, hra byla fantastická.
          PS. útěk z hotel je pro mě stále nej.
          • kubi-wan
            No hotel byl těžce o nervy, tim spíš, že byl hned zezačátku... Já ale nikdy nezapomenu na setkání s Polypama.... sice už jsem v tu chvíli měl tu "tesla gun", ale v ten moment, kdy se poprvý vynořily z temných hlubin jeskynní propasti... to jsem měl věru sakra stažený půlky... navíc byly dost "overpowered", takže pro mě bylo těžký je zabít, zato pro ně bylo zabít mě hodně jednoduchý... taky jsem tam chcípnul nesčetněkrát... a musim říct, že pokaždý, když jsem chcípnul, děsil jsem se víc a víc, že zase uvidim ten jejich "nástup na scénu" a vůbec že se na ně budu muset dívat, když je budu chtít zabít... možná jsem měkkejš, ale děsí mě to dodnes...
  • TIP: pokud někomu chybí Lovecraft, tak v době čekání na toto doporučuju vyzkoušet Darkness Within
    http://store.steampowered.com/app/298930/?l=czech

    naprosto skvělá lovecraftovská atmosféra. Velkým mínusem té hry jsou puzzly. Přiznám se, že bez návodu jsem to nedal. Ale už nemám tu trpělivost jako dřív - vydržet na zákysem několik hodin a zkoušet všechno na všechno
    • "The plot is incoherent, with the panache of a 12-year-old's erotic Harry Potter fiction and the finish of a turd laced with pipe cleaners and glass"

      PC Zone UK, které tomu dalo 15%

      I původní Call of Cthulhu je víceméně průměrná hra.
      • nějaký rádobyvtipný kritik. Neříkám že ta hra 10/10, spíš tak 6/10 - příběh je tak 8/10 a atmosféra 10/10.
        Dark Corners není průměrná hra, je to nejlepší převedení Lovecrafta do hry doposud - kombinací Stínů nad Innsmouthem a Případu Charlese Dextera Warda a Stínu z poza času. Samozřejmě ta hra není dokonalá, má spoustu chyb, je nevyvážená. Ale rozhodně mi utkvěla v paměti víc než takový Witcher 3
      • PS. Doporučím spíše deskovky Eldritch Horror a Arkham Horror, obě mám doma a jsou fakt dobré a z video her Bloodborne, které má všechny aspekty Lovecrafta a navíc se to skvělé hraje. Nebo knížky, nedávnou jsem si koupil takový hezky boxík se všemi knihami. Jinak Laser Books chystají dalšího Lovecraftla letos, takže se je na co těšit.

        http://www.laser-books.cz
        • Khanemis
          Zajímavá deskovka je i Mansion of Madness, kde hráči zkoumají tajemné sídlo, zatímco jeden hráč ovládá zlo v něm sídlící:)
          Má to skvělou Lovecraftovskou atmosféru, vysokou obtížnost a celkově nádech, že jde vlastně o hru navazující na Arkham Horror, která detailněji rozebírá jeden z menších příběhů.
        • xxxy
          eldritch je super, arkham nas moc nebavil, take roztahane to bolo, vela pravidiel si treba pamatat, eldritch tak rychlejsie odsypa, aj ked dlzkou to je podobne arkhamu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit