Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Napodobne. Tiez som mal predtym intel a teraz AMD a uplna spokojnost. Ani nepocut CPU v zatazi so setovym chladicom 

    • Zrovna teda hlucnost bych u meho Wraith Prism moc nevyzdvihoval, na boxak chladi opravdu dobre, ale v zakladu ma nastavenou krivku totalne nachuja, kdy se pri jakemkoliv spusteni aplikace otacky zvednou, takze to je porad ticho-hluk-ticho-hluk (obecne je v zatezi hlucny dost, ale alespon to je pouze aerodynamicky hluk, ne chrastitko), nastesti sluchatka tohle vyresi.

  • risa2000

    Otázkou zůstává, jak se nová architektura (infinity fabric) projeví na latenci paměti, a jak se 12, resp. 16 jader (a dvakrát tolik vláken) popere o paměťový interface. Pokud se nepletu, tak Epyc má za tímto účelem čtyři nezávislé paměťové sběrnice, tady bude jedna.

    • FarkyJTV

      no ten IF myslim ze poriesili v zen 2gen.a asi uz vedia ako to porobit aj v 7nm verzii.

      • risa2000

        No, asi jsem to blbě napsal, měl jsem na mysli to, že I/O jádro, které mimo jiné obsahuje pamětovou sběrnici, bude na 14nm procesu, zatímco čiplety na 7 nm.

    • Jak víš, že bude jedna? Prezentace se koná 27.5., vše ostatní jsou jen spekulace.

      • risa2000

        Nevím to, ale mít víc než jednu dvoukanálovou sběrnici by to pak znamenalo, že pro plné využití propustnosti paměti by bylo potřeba osadit aspoň čtyři moduly, což pro spotřebitelský segment nedává moc smysl.

  • StarejKokos

    Intel bude seklej na 14nm dalsi dva roky... AMD ted zavdá velkou ránu s Ryzenem 3 a 7nm. Bude to petelice! U intelu zustanou jen zaryty fanbois a lidi co nakupujou jen podle znacky

    • není to pravda, sám mám amd, ale zvažuju přechod na intel, kvůli Armě / Squadu / Post Scriptum. Bohužel enginy her co mám rád si s amd moc nerozumí. Single thread performance současných ryzenů je třeba v Armě pořád o polovinu slabší než 5 let starý intely.. ale to je blbým enginem, ne že by ty ryzeny byly špatný. jen říkám, že pokud člověk plánuje hrát něco kde je hromada lidí na jednom místě (víc jak třeba 64 v BF, třeba 300 jako v Planetside 2, nebo Arma koth kde je 100 lidí na blbě naprogramovanym serveru) tak pořád chce intel, protože ty enginy to s amd neumí.

      • FarkyJTV

        ak fakt hras tie hry kup radsej intel.amd bude skor pre multicorovo orientovane tituly ale zalezi od enginu.ale zase ak budes streamovat.zase ono sa to dorovnava.pod streamom intel dost pada pokial nemas tie vysoke intel sarze(7820x,9900k).a vypada to tak ze ak editujes ryzen bude dobra sleha nato

        • jiri.svak

          Záleží taky hodně, v jakém rozlišení hraješ a s jakou grafikou to páruješ. Ve 4K je rozdíl ve hrách napříč procesory už minimální, a zase do střední třídy bych se toho Ryzenu vůbec nebál, ten takové 2060/1660ti nakrmí úplně v pohodě.

          • no..ale enginy jako právě Real Virtuality 4 na kterým běží Arma s GPU v podstatě skoro nepracujou. Když máš i7-7700 + gtx 950 nebo i7700 + gtx 2060, běží to stejně. stejný fps, stejně to vypadá. a to je právě ten problém, nejde o krmení gpu ale o tom že ten engine ji ani nezapne 😀 to je ale samozřejmě fail vývojáře toho enginu

  • skaven
    • StarejKokos

      Pujde az na 5ghz u par modelú

  • Veskoslav

    Po 20 letech jsem utekl od intelu a pořídil si v akci 2600X a nadmíru spokojen. Pěkný poměr/výkon a pokud člověk dělá i něco jiného než hraní (editace fotek atd.), tak mohu vřele doporučit.

    • kkING

      Ja to mohu jen podporit. Mam doma/prace 2600x/2700x a naprosta spokojonost...

      • Tak ono v dnešní době asi nejde koupit úplně špatně. Většinu her stejně brzdí GPU a CPU se v podstatě nudí. Znám lidi, co si koupili Intel a jsou naprosto spokojení. Znám lidi, co si koupili AMD a jsou taky naprosto spokojení.  Já měl dřív AMD a byl jsem spokojený. Dnes mám Intel a jsem spokojený. Do příštího PC si pořídím to, co zrovna bude výhodnější a pevně věřím, že budu spokojený taky :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit