Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • detailni recenze plna prikladu, ale bohuzel je napsana tak, ze to nekomu, kdo to nehral (tj. tomu, komu by mela byt recenze primarne urcena), vubec nic nerekne.
    autor mluvi o jakychsi abstraktnich mechanikach, ktere ale normalni hrac bez toho, aby si datadisk vyzkousel, nema podle jeho popisu jak pochopit.
  • No nevím, ale je tam dost věcí OP. Například xenomass. Obecně jsou vodní města dle mého názoru o dost silnější, než suchozemská. Na druhou stranu, přidali fůru obsahu a ta hra se dá konečně hrát *1*

    Ovšem mělo to být už v původní hře a pak by celek byl za 8/10
    Datáč samostatně tak 4/10
    • čímž se dostali tak na desetinu herních možností 20 let starý Alphy Centauri *7*
      • Tak ještě dva až tři datadisky a bude to. Klasická sekvence CIV her. Ten finální balík je vždy super, produkty předtím, mírně rozporuplné.
  • Už vyvážili zdraví obyvatel? Hrál jsem to naposled vloni, ale ty nároky byly tak přemrštěné, že kvůli tomu jsem to přestal hrát. (přes 50% herního času řešit tohle mě fakt nebavilo). Kdyby to zůstalo při starém, tak bych datadisk ani nehrál (k čemu budovatg impérium, když má člověk problém s 5 základnami).
  • proč na civilizaci nevznikaji kvalitní mody pro V a BE, je tam nanic editor nebo komunita tu hru ignoruje?
    • na petku vznikla tuna modu, scenaru, jen asi nehledas, nebo jenom trollujes.
      • nejakej príklad? ja nic co by tu hru nejak zasadne prekopalo nenašel
        • nejak z tvych vyjadreni netusim, co bys vlastne chtel, aby ten mod delal. Podle me jenom trollujes, nic vic. Jsou mody na upravu AI, kdy v singlu netreba hrat nejvyssi obtiznosti, aby to byla vyzva, mas tunu scenaru, tunu obdobi, proste netusim o co ti jako jde? Podle me si kazdy, kdo jen trochu hleda, najde to, co mu vyhovuje, ci pouzije kombinaci nekolika modu. Ja hraju hlavne MP, takze pouzivane mody hru upravuji jen minimalne. Hlavne lepsi generator map.
          • proč bych trolil. chtel bych mod ktery by z toho udelal alfu centauri, nebo aby tuto hru zmenil tak, aby se to zminovane hre alespon približilo. pokud sleduješ mod scenu tak víš že neni nic neobvykleho když moderi prekopou celou hru
        • Faerun mod jestli jsi do fantasky
          • par novych špatne udelanych jednotek a trochu prepsaneho textu, to nepovažuju za nejakej velkej mod.
  • Mám odehrány maximálně dvě hodiny, žádné závěry nedělám. Každopádně mě velmi potěšila drobná změna v obchodování. Nyní už se nemusí po každých asi 10 tazích znovu a znovu nastavovat cesty… Netuším, jestli to vývojáři odstranili teď, nebo už před uvedením datadisku. Beyond Earth jsem hrál v době, kdy obchodování leda prudilo. Už jen díky téhle drobnosti vidím hru výrazně lépe. Obtížnost Soyuz, střední mapa, stačí... *15*
    • Je to opravené? Hurá :D
  • nuda a nezajem, pokud ma nekdo chut na tahovky mužu za sebe doporučit endles space nebo endles legend
    • aj ked pri BE chyba ta navykovost starsich civilizacii, tak endless legend je nuda na druhu
      • https://www.youtube.com/watch?v=XVCtkzIXYzQ
    • Endless space? Díky za typ.
  • Jsem rad, ze recenze zminila diplomacii, nejsem vsak uplne rad, ze ji nepodrobila vetsi kritice. Onen samotny princip toho, ze clovek nemuze nastavit vlastni podminky atd. je naprosto otresny a koketuje s nehratelnosti. Predevsim pak pri uzavirani miru, ale i jinde.

    Mam miliony bodu/veci/neceho, nemuzu je pouzit. Hra vytvori nabidku XYZ, bud se prijme, nebo ne. To, ze bych mohl nabidnout UVWXYZ, anebo ze chci nabidnout ABC a ne XYZ, jako by neexistovalo. Chci jen nekoho porazit a vzit mu specificke mesto? Nemuzu. Dostanes tohle zbytecne mesto, ktere je treba v minusu a na zcela spatne pozici, a basta. Jo a samozrejme se AI nastve, ze jsi sebral mesto - ackoliv jsi ho treba vubec nechtel, ani zadne jine.

    System strachu/respektu je teoreticky zajimavy. V praxi vsak klasicka "Civ vec" - jedno kolo te miluji, druhe vsechno zrudne a chteji te znicit. Pritom ten napad neni marny, ale to provedeni... Nebo aliance - zkuste si schvalne zahrat hru, ve ktere se do valky dostanou vasi dva spojenci. Muze se vam totiz stat, ze vysledkem bude, ze jste ve valce s obema - zrovna u tehle konkretni veci nechapu, ze to ve hre mohli nechat.

    Hromada novinek v BERT je dobra. Nektere veci i v kritizovane diplomacii maji dobry teoreticky zaklad a jsou minimalne dobry napad. Jenze jejich prakticka realizace pokulhava. Ale ze vseho nejhorsi je pak pritomnost nekterych absolutne nepochopitelnych rozhodnuti, ktere jsou podle me objektivne spatne - nabizeji scestne, casto nepochopitelne vysledky, nici hratelnost, berou hracovi rozhodovani.
    • naprostý souhlas, doufejme že se jim na BE prostě nechtělo pracovat, protože nevím jak to s Firaxis bude dál pokud budou takto pokračovat
  • a umělá inteligence zústává pořád stejně tupá. Teprve na nejvyšší možnou obtížnost mi to přišlo hratelné, ale ne protože by se AI začala chovat geniálně, ale protože má obrovské bonusy. Kdybych to měl k něčemu přirovnat je to jako kdybych si místo rychlého auta koupil starou mulu a přidělal na ni raketový pohon. Takže snad někdy jindy, i když slabá AI provází skoro všechny díly civky a já se obávám, že se to nezlepší.
    • tak zkus Galactic Civilizations II nebo III. S trojkou nemám zkušenost, ale AI ve dvojce byla pověstně propracovaná. Je to hra, která je kombinací Master of Orion a Civilizace.
  • Coffin.Corner
    Stalo se mi něco, co jsem ještě se žádným dílem, potažmo datadiskem Civilizace nezažil a to mám doma sběratelku Civilization Chronicles, komplet čtverku a komplet pětku. Asi po hodině hraní tohohle rozšíření mě to přestalo bavit... *9*
  • Paulcz
    Mohli by udělat pořádného nástupce Civ III, tohle je dle mého úplně mimo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit