Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • iSpirit

    1) Shadow of the Collosus

    2) Celeste

    3) Dead Cells

    • Corvus

      Pěkný výběr!

  • TheGGG

    občas je holt prostě třeba trochu potrollit... já to naprosto chápu... sranda musí být. Proto jste taky zvolili ten ohňostrojový nesmysl tetris a to černobíle cosi jako hry s pěkným auvi.

    No hlavně že jste to nenechali zajít moc daleko a RDR 2 je na prvním místě.

    Ale co si budeme nalhávat skutečný žebříček by byl:

    1. RDR 2

    2. God of War

    3. Detroit, spider man, valkyria chronicles 4, atd. atd. doplnit dle chuti

  • Corvus

    Těch vizuálních skvostů vyšlo v roce 2018 poměrně dost.

    Chuchel má jedinečné kouzlo. Apocalipsis: Harry At The End Of The World připomíná středověké dřevoryty + vypráví Nergal z Behemoth. Lesy, respektive obecně příroda v Kingdom Come jsou nádherné (ale jako celek za vizuál asi ne). Return of the Obra Dinn je jasná volba a určitě má v této kategorii co dělat (u konkurence jsem jí hodnotil také vysoko, podobně jako tady Hans Olejníkouc). Subnautica kouzlí neuvěřitelně nádherné podmořské scenérie, co screenshot, to obraz na zeď. No a mě osobně se vizuálně opravdu hodně líbily například i pixel artové kousky jako Dead Cells či Ashen, zajímavý je i minimalistický (geometrický) Below. No a nemohu opomenout úžasně detailní izo engin v Pillars of Eternity 2: Deadfire, pro který mám slabost. Izo enginy se mi vždy líbily asi nejvíce. Pokud to člověk bere čistě vizuálně, je z čeho vybírat na všech frontách, ve všech žánrech a každý to cítění má trochu jiné. Hry jsou dnes krásné skoro všechny :-) Například Poláci mají dar vyloženě perfektně umět tvořit s Unreal Enginem 4.

  • Hidden

    Holt pokrok nezastavis.... v dobach 8/16-bitu by se o grafice Obra Dinn reklo, ze je jeste dostacujici, ale doba uz je jinde a preci jen lze udelat kvalitnejsi graficke zpracovani. No a dnes... dnes se to vydava za svezi vitr a neotrelou vec. ;)

    • Coffin.Corner

      Grafika Obra Dinn nemá evokovat éru starých počítačů, ale dobových románů s obrázky, typicky třeba u verneovek.

      • houmrhoumr

        Prave ze ma. V menu ma polozku macintosh/ibm/commodore atd ktera meni barvu ze sepie na bilou ci zelenou atd podle drivejsich monochromatickych monitoru. Tu romanovou stylizaci ti nevyvracim.

      • Hidden

        Mozna ma, ale dle meho subjektivniho soudu se to moc nedari. Vice ve me evokuje prave vzpominku na zminovanou eru nez na fantasticke ilustrace starych verneovek a dalsich dobrodruznych romanu.

    • Očividně nevíte, jak hry v 8/16 bitové éře vypadaly. 

      • Hidden

        Vim a spoustu jsem jich odehral. Lehka nadsazka zjevne nebyla zcela pochopena. ;)

  • uher

    Opět je první místo zasloužené, ale kde je sakra Valkyria Chronicles 4?

  • Heh, docela ironie. Vzpomínám na machrování PC manů pod zdejší recenzí na RDR2, že by takovou patlaninu nikdy nehráli. A teď to ta "patlanina" dle redakce v grafické i zvukové kvalitě natřela všem PC hrám za tento rok...

    • to jsou subjektivní názory zdejší redakce, která čítá jen pár lidí, co se vzájemně ovlivňují. Některé jejich recenze bývají mimo, tj celkem generické hry přehypované a naopak kvalitní hry podhodnocené, i když v poslední době se raději drží bezpečných hodnocení a málokdy se ochylují např. od Metarciticu. I kdyby ta hra byla na PC a i kdybych tu hru dostal zadarmo, tak bych ji nejspíš nejhrál, stejně jako nehraju všechny další konzolové akční hry, protože to není žánr, co mne láká.  A můj čas je omezený.

      • Jsem si tak nějak dost jistý, že cen za audiovizuální zpracování získá RDR2 víc než jen onu zdejší subjektivní :-)

        • audiovizuálním zpracováním je ta hra parádní, jenomže to není kategorie, které bych přikládal příliš velký význam. Grafika se vyvíjí a bude pořád lepší a lepší. Důležitá je ta kostra hry co je pod ní, a co určuje hratelnost. Osobně nemám rád hry, které mají spoustu filler obsahu nebo grindu nebo působí zbytečně natahovaně. Radši si dám něco komornější typu Torment: Tides of Numenera, která ma fascinující svět. Ale každý ať si najde to své. Mějme toleranci a respekt ke vkusu druhých

          • PanS

            Pod tohle se podepíšu.

  • jindra.veliky

    Ten tetris jsem nehral, ale pochybuju z je to lepsi nez audiovizual god of war ci oddysey

  • Lukass

    Uf no druhy a treti misto je opet legrace,  vubec ty vase vybery letos to je nejakej trolling?  Podle me jo.

    Za me jasne God of War,  uzasny svety,  zvuky a hudba.  Mozna nejlepsi hra jakou sem v zivote hral.

    • iSpirit

      to jsi toho moc nehrál 😉. God of War nemá nějak zajímavý styl, spíše mi to přípomíná Thora od Marvelu než nějaký ten epos. No, každému pochuti.

      • Lukass

        Zrovna na tebe sem cekal.   Od tebe jako vudce levice zde na forech bych cekal lepsi  hlasku nez  ohranou frazi,  to si toho moc nehral.

        Jinak pocitam ze su starsi nez ty,  takze nahrany mam.  A  taky si myslim ze God of War ani nehrals.

    • tak zrovna co jsem slyšel, tak ten tetris effect je ve vr opravdu pecka v této kategorii. obra din zas vytváří vizuál inovativně, originálně, což se taky cení. prostě audiovizuál není jen pěkná grafika nebo prostředí, ale jakým způsobem ovlivňuje třeba samotnou hratelnost, styl, feeling. samozřejmě nikdo netvrdí, že god of war není pěkná (nádherná) hra. ale prostě tetris effect a obra din opravdu trolling není.

      • BohumilCisar

        To, že něco udělám tak, aby to vypadalo jako 30 let stará věc, mi moc inovativní nepříjde. Mě z toho bolely oči a vydržel jsem u toho jen pár minut. 

  • "styl", tak urcite

  • Bumtaratabumbumbum

    No, sice jsem nehrál ani jednu z těchhle tří, ale souhlasit se s tím rozhodně dá (přestože už vidím, jak mnozí budou nesouhlasit třeba s Obra Dinn).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit