Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nick.name
    Anděl Páně (první) se mi celkem líbil, řadím ho k těm (nej)lepším pohádkám, které u nás byly po roce 1989 natočeny. Vůči tomuto pokračování nemám vyloženě negativní emoce, ale mrzí mě "promarněná šance". Režisér Strach je křesťan a je sympatické, že si "laskavým humorem" dělá legraci z dění v "nebi" a tedy i sám ze sebe. Osobně se mi ale tyto narážky a pomrkávání brzy po začátku filmu přejedly. A troufám si říct i jako nekřesťan, že někdy jde zbytečně přes čáru (starý bůh "tvoří pár" s mladou pannou Marií, jejíž pozemský muž děla v nebi - paroháče). Ano, je to legrační, ale za jakou cenu? V kombinaci s neduhem českého filmu - obsadit i do epizodních rolí slavné herce/kamarády (protože je lidi rádi uvidí? nebo že by se jinak urazili?). Scéna s Marianem Labudou (cukrářem) je zbytečná a nesmyslná - který cukrář by na vrchol dortu posadil jablko - aniž by ho předtím aspoň rozkrájel? Ke konci filmu se celá "nebeská rodina" sejde při sborovém zpěvu, kde ale nechybí také bába-hříšnice, která může být ráda, že nedávno dorazila z očistce. Proč ta je se svatými na kůru? Protože ji hraje Jiřina Bohdalová! Pak nepřekvapí, že se nebeského zpěvu účastní i čert Uriáš. Pojetí jeho postavy mě mrzí asi nejvíc. Pochopil jsem, že jeho místo je u nebeské brány, aby se postaral o hříšníky kteří nemají být vpuštěni. Jaktože se ale v nebi volně pohybuje a navíc samozřejmě přijímá autoritu pánaboha? Vždyť to má být vyslanec satana! Na zemi mezi lidmi by měl snad být ve svém živlu, protože vládne pekelnými silami a trestat / svádět lidi k hříchu je jeho přirozenost. Namísto toho se nechá prohánět od hloupých zlodějíčků a jediná působivá scéna (strašení dětí) je náznak nevyužitého potenciálu. Mladá sličná Vica Kerekes těžko může zahrát jednak sedřenou švadlenu, jednak matku nepoměrně staré dcery. Korunu všemu dává závěr příběhu, kdy hlavní hrdince v nouzi pomůže švarný mladík (o kterém víme jen to že prodává párky) a rovnou jí před titulky stihne vyznat lásku s tím, že "proto jsem celý film postával před vaším domem". Milostná linie příběhu by byla bývala pěkná, ale takhle to přece nejde! Anděl páně 2 trhal v kinech rekordy, dost možná tedy přijde další díl. Modlím se, aby se tvůrci neubírali dosavadním směrem (a Dvořák s Trojanem moc nezestárli).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit